Kosárlabda: drámai csatában bukott a Szolnok ellen a Szedeák + FOTÓK

Boltic kezében volt a győztes labda, ám végül egy ponttal kikapott a listavezető Szolnoktól a Szedeák egy nagyon izgalmas hajrát hozó mérkőzésen.

Remekül kezdte a bajokságot a Naturtex-SZTE Szedeák: Andjelko Mandic csapata a nyitányon a DEAC-ot verte idegenben, majd a Zalaegerszeget hazai környezetben. A harmadik körben nélkülöznie kellett Andrija Ciricet az együttesnek, és ezt meg is érezte a csapat, Pécsett elszenvedte első vereségét. Így várhatta az eddig remeklő Szolnoki Olaj gárdáját a szegedi együttes. Dragan Aleksic csapata mind a hazai, mind a nemzetközi porondon jól teljesít az idei szezonban, a bajnokságban háromból három meccset húztak be az olajbányászok, míg az európai kupaporondon bejutottak a Euro Cup csoportkörébe.

Andrija Ciric ezúttal már játékra jelentkezett Mandic-mesternél, aki azonban nem számíthatott ezen a mérkőzésen centerére, Nenad Sulovic ugyanis belázasodott, így Révész Ádámmal kezdett centerposzton a Naturtex-SZTE Szedeák. A mérkőzés egyperces gyászszünettel indult, a héten elhunyt korábbi SZEOL kosárlabdázóra, Mészáros Zoltánra emlékeztek a csapatok és a népes szurkolótábor. A találkozót parádésan kezdte a Szedeák, Juhos Levente vezérletével egy 7-0-s minifutást produkált az első másfél percben a csapat, majd öt perc elteltével egy Juhos kettessel már tíz pont volt a különbség (18-8). Ezt gyorsan kozmetikázta az Olaj egy 8-0-val, de a negyed végére megint nőtt a különbség, hét pontos szegedi fórral szusszanhattak a felek. A második negyedben aztán robbantott az Olaj, egészen elképesztő hatékonysággal termelte a pontokat az Aleksic-legénység, hiába vezetett 33-22-re a 12. percben a hazai együttes, szinte pillanatok alatt eltüntette hátrányát a Szolnok. Ford előbb beemelt egy triplát, majd lopott egy labdát, amiből végigrobogott, majd Perry és Tóth is hozzátett két-két pontot szegedi válasz nélkül. A negyed közepén már az Olajnál volt az előny, amit szépen apránként el is kezdett növelni a vendég gárda, amihez hozzájárult a Szedeák dobóformájának romlása, bár meg kell jegyeznünk, hogy nagyon magasra tette a lécet ebből a szempontból a Mandic-csapat az első játékrészben. A vendégek egy 34 pontos második játékrésszel fordítottak, s a nagyszünetre 45-54-s szolnoki vezetéssel vonulhattak pihenni a felek.

Sokáig úgy tűnt az erős második negyeddel el is döntötte a találkozót az Olaj, mert bár küzdött a Szedeák, mindig volt a Szolnoknak válasza, kulcsszituációkban beesett Fordnak egy-egy tripla, így nem tudott közelebb lépni ellenfeléhez a hazai együttes. Az utolsó játékrésznek nyolcpontos vendég előnnyel fordultak a csapatok, ám a negyedik felvonás eleje álomszerűen alakult hazai szempontból. Fortune palánkosával indította meg a felzárkózást a Szedeák, majd Boltic faragott újabb négy pontot a hátrányból. Még két perc sem telt el a negyedből, amikor már 74-74 állt az eredményjelzőn, s csak azért nem vette vissza a vezetést a Szeged, mert Révész Ádám plusz egye nem talált gyűrűbe egy sikeres akciót követően. Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a felek, egy-egy alkalommal ellépett picit a Szolnok, de mindig visszajött a Szedeák. Juhos Levente középtávolijával 87-88-ra zárkózott a Szedeák, s mivel a Szolnok elrontotta utolsó támadását, megvolt az esély a győzelem megszerzésére is. Boltic kezében maradt azonban a győztes kosár, mert dobásig sem jutott el, kivarázsolták a kezéből a szolnoki védők a labdát, így hatalmas csatában, de végül alulmaradt a nagyon erős Szolnokkal szemben a Naturtex-SZTE Szedeák.

Ami a statisztikát illeti

Hogy mennyire fontos játékosa a Szedeáknak Andrija Ciric azt eddig is tudtuk, nagyon megérezte hiányát Pécsett a csapat, ma pedig extra teljesítménnyel tért vissza. 34 pontját nagy hatékonysággal érte el, kilencből négy triplája is a helyére került, de leszedett három lepattanót is és végig játszotta mind a 40 percet. Ez a produkció egy 28-as VAL-hoz volt elég, amivel ő lett a mérkőzés legjobbja, bár biztosan jobban örült volna akkor, ha a csapat meg tudja nyerni ezt a kiélezett találkozót. Mindkét csapat jó dobószázalékkal fejezte be egyébiránt a mérkőzést, a Szedeák és a Szolnok is 50% felett zárt ebben a mutatóban. Ha szőrszálhasogatók vagyunk, akkor azt is elmondhatjuk, hogy a szerencsén túl a büntetők jelentették a szolnoki siker kulcsát, ugyanis az Olaj játékosai tizenöt büntetőt dobhattak el és egyet sem rontottak, míg a Szedeák négy kísérlete is sikertelen volt a huszonegyből. A hármasokat viszont sokkal hatékonyabban dobta a hazai gárda, tizenöt triplájából hatot értékesített a Szedeák, s bár a Szolnok kilenc hármast süllyesztett el a szegedi kosárban, ehhez 27 kísérletre volt szükségük. Ahol nagy különbség rajzolódott ki a csapatok között az a támadólepattanók száma, míg a hazaiak ötször tudták visszaszerezni sikertelen kísérlet után a labdát a szolnoki palánk alatt, addig az Olaj tizenkét támadólepattanót gyűjtött, s sokszor második-harmadik kísérletre brusztolta be a labdát a szegedi gyűrűbe. Összességében is tizenkettővel több pattanót szorgoskodtak össze a vendég játékosok, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy meg tudták nyerni az összecsapást. A vendégeknél szépen megoszlottak a szerzett pontok, ha ki kell emelni valakit, akkor az a Ford az, aki 26-os VAL-jával csapata legjobbja lett, 22 ponttal és hét lepattanóval zárt, s három fontos triplát is elsüllyesztett a szegedi kosárban. Hazai részről ezúttal sem feledkezhetünk meg Marko Boltic teljesítményéről, aki 57 másodperc híján végig a pályán volt, ezalatt az idő alatt kiosztott hét gólpasszt és tizenkét pontot tett be a közösbe.

Férfi kosárlabda NB I/A csoport, 4. forduló

Naturtex-SZTE Szedeák – Szolnoki Olaj KK 87-88 (27-20, 18-34, 21-20, 21-14)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Kapitány Gellért, Pozsonyi László, Balogh Gyula (Várhalmi Zsolt).
Szedeák: BOLTIC 12, Fortune 8, CIRIC 34/12, Juhos 16/3, Révész 9. Csere: Kovács Á. 8/3, Wirth -, Vágvölgyi. Vezetőedző: Andjelko Mandic.
Szolnok: Perry 18/3, Vojvoda 18/9, FORD 22/9, Milosevic 2, Tóth Á. 6. Csere: Phillip 5/3, ANDRIC 12, Kovács P.-, Polyák 5/3. Vezetőedző: Dragan Aleksic.

Andjelko Mandic: “Gratulálok a Szolnoknak. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, erőn felül teljesítettünk. Izgalmas meccs volt, ha ilyen hozzáállással folytatjuk, a jövőben megjönnek a sikerek is. A küzdés pozitív, örülök hogy ilyen sokan kilátogattak a meccsre, hiába alakult azonban jól, a végén mégsem örülhetünk a győzelemnek. Pécsett és most sem tudtunk teljes kerettel játszani, de ha így játszunk továbbra is, valahol vissza fogjuk kapni ezt a sorstól.”

Juhos Levente: “Szeretnék gratulálni a Szolnoknak. Szép és nagy sikert arattak, de ugyanúgy gratulálok magunknak is, ugyanis mínusz egy emberrel kezdtük a meccset, Sulovic lázasan fekszik otthon, érte is küzdöttünk. Erőn felül teljesítettünk egy nagyon erős csapat ellen. Kis csapat vagyunk, de bebizonyítottuk, hogy tudunk nagyon jól játszani. A közönség fantasztikus volt, de Wirth Ádámot is elveszítettük a harmadik negyedben, ezt nagyon jól kihasználta a Szolnok, nem is értem hogy sikerült egylabdás meccset játszanunk. Ha ezen az úton haladunk tovább, akkor sikeresek tudunk lenni.”

Dragan Aleksic: “Ma szerencsénk volt, de talán meg is dolgoztunk ezért a szerencséért. Nyomás nélkül játszhatott a Szeged, akik nagyon jól harcoltak. Nenad Sulovic hiánya miatt nem volt veszítenivalójuk, 40 percen keresztül küzdöttek. Sok hullámvölgyünk volt, de végül nyertünk, örülök, hogy ennyi szurkolónk elkísért minket Szolnokról, az ilyen hangulat mindig nagyon jót tesz a meccseknek.”

Polyák László: “Nagyon álmosan kezdtük a találkozót, gyorsan hátrányba kerültünk. Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtottunk, minden negyedben volt egy rossz periódusunk, amit a hazaiak megbüntettek. Ebben benne volt a fáradtság is, de ez nem lehet kifogás. Továbbra is fókuszálnunk kell, csinálni a dolgunkat. A második félidőben sikerült valamelyest kontrollálni a játékot, a negyedik negyedben pedig a szerencse is mellénk állt a végén. Fontos, hogy ma nyerni tudtunk.”

Közvetítésünk automatikusan frissül, ne frissítse böngészőjét
új esemény érkezett, kattintson ide a megjelenítéshez
40′

Vojvoda triplát ront, megvan a labda, Fortune indulhat el, Bolticnak adja, ha bedobja megvan a meccs! Boltic kezéről azonban lehalásszák, így egyetlenegy ponttal kikap a Szedeák, óriásit küzdött megint a szegedi csapat, jár a taps, a pont sajnos nem.

40′

Az utolsó perc két Boltic büntetővel indul, két sikeres büntetővel, 85-88. Kovács Ádám labdát lop a másik oldalon, Juhos Levente középtávolit dob, 87-88.

39′

Fortune ellen lépéshibát fújnak, Vojvoda kísérlete lejön. Ciric újabb két pontot brusztol be palánkról, 83-85. Ford egy triplával hűti le a kedélyeket, 83-88.

38′

Andrija Ciric a büntetővonalon, Ford gyűjtött be újabb faltot, de Ciric sajnos csak az egyiket értékesíti, 81-85. Phillip táncol ki egy triplára, de elrontja, Ciricé a lepattanó.

37′

Boltic elveszíti a labdát, a lábáról megy ki az alapvonalon, elképesztő izgalmak várhatók a végén. Ford ütközik Bolticcal, nem elég hogy bedobja, kap plusz egyet, Boltic pedig az állát fájlalja, 80-83. Ciricet Kovács Péter takarja be, Tóth pedig a sokadik támadólepattanó után újabb két pontot szerez a Szolnoknak, 80-85.

36′

Kihagyott kísérletek itt is ott is, a vége szegedi labdaszerzés, ki más, Kovács Ádám!

35′

Vojvoda is tud hibázni, ez a triplája nem jó, Juhosé a lepattanó, Ciricé a túloldalon az újabb triplakísérlet, de ez sem jó sajnos, Eladja a labdát a Szolnok, Kovács Ádám második nekifutásra egyenlít, 80-80. Kovács Ádám védekezésben is remek, nagyon betakarja Perryt.

34′

Kimarad a következő szegedi támadás, Vojvoda pedig elkapta a fonalat, bevág még egy távolit, 77-80, Mandic mester időt kér. Az időkérés után Juhos ront egy közelit, de Kovács Ádám megszerzi a támadópattanót, majd rögtön visszateszi, belefaltolnak, de nem megy be, jöhet két büntető. Az első bent, a második nem, Fortuné a lepattanó, de ellépi, 78-80.

33′

Perry átdobja a gyűrű felett, fordul a Szedeák, Kovács Ádám beleáll a triplába és beveri! 77-74. Ugyanez a mutatvány sikerül Vojvodának is, 77-77.

32′

Ciric bebrusztolja újabb pontjait, 72-74, majd három ember védekezik Vojvodán a másik oldalon, aki el is adja. A szolnoki szurkolóknak nem tetszik a játékvezetők ténykedése, de lelkük rajta. Révész Ádám beverekedi magát a festékbe, falttal együtt bedobja, ha bent van a plusz egy is, akkor megint itt az előny! Sajnos a plusz egy nincs bent, 74-74.

31′

Kezdődik az utolsó negyed, nyolcpontos szolnoki előnnyel. Ford triplája lejön, a lepattanó Perry kezéről megy ki az alapvonalon, jöhet a Szedeák. Fortune Perryt eltakarítja, majd beemeli a közelit, 68-74. A Szolnok nagyon sok támadópattanót szed le, de Boltic lelopja Vojvoda kezéről, indulna, Ford megfogja, két büntetőt plusz a támadás joga a Szedeáké. Boltic értékesíti mindkét egypontost, 70-74.

30′

Ciric csakazért is beleáll még egy triplába és távolról el is helyezi a gyűrűben, 62-72. Polyák elront egy középtávolit, megvan a lepattanó a Szedeáknak, lehet fordulni, Ciric most közelről, palánkról, 64-72. Kovács Ádám aztán labdát lop, indítja Ciricet, aki előbb megtorpan, majd beemeli, 66-72. A visszafutásnál Wirth szabálytalan, ő sem térhet ma már vissza a pályára, Perry megint dobhat két ingyen büntetőt. Mindkettőt bedobja, 66-74. 3.7 másodperc marad az órán, amikor vojvoda beleáll egy triplába, ez nem megy be, ez a negyed vége.

29′

Bolticnak megint vért kell izzadnia hogy feltehessen egy dobást, nem is szédül be, a visszafutásnál pedig szándékost fújnak Wirth Ádámra. Perry mindkét büntetőt bedobja, 59-72, ráadásul marad a labda a Szolnoknál. Polyák most azonban szabálytalan zárást kap Andrictól, fordulhat a Szedeák. Ciric kapja tisztán triplára, sajnos nem megy be, a lepattanó a Szolnoké. Andric még egy kőkemény zárást ad Bolticnak, ezt most nem fújják le, de elveszíti a labdát a Szolnok.

28′

Perry dobása lejön a gyűrűről, Andric támadópattanót szerez, majd be is fejezi az akciót. Újabb rossz szegedi támadás és újabb szolnoki kosár után időt kér Mandic mester, 59-70.

27′

Ciric dob be egy ziccert, 59-66, majd ront a Szolnok el egy támadást, lehet zárkózni. Fortune Vojvodáról ereszt el egy kísérletet, de nagyon az arcában volt a magyar válogatott játékos, esélytelen volt a dobás.

26′

26' Fortune palánkról fejez be egy ziccert kosárral, majd labdát lop a Szedeák, Juhos Levente teljesen üresen megy a gyűrűre, zsákol egyet, a közönség felugrik, Aleksic mester időt kér, 57-63. Sajnos Fordnak újabb triplája esik be, 57-66.

25′

Andric két büntetőjével 53-61.

24′

Az Andric-Vojvoda összhang remek, de most Vojvoda nem tudja kosárra váltani társa remek passzát. A túloldalon szándékos szabálytalanság miatt Révész dobhat két büntetőt, majd maradhat a labda a Szedeáknál. Révész azonban elrontja az elsőt, a második már bent van, 51-58. Bolticot kínozzák, majd Ciric harcol ki újabb faltot, dobhat is kettőt a vonalról. be is dobja mindkettőt, 53-58. A túloldalon Vojvoda dob be egy triplát, 53-61.

23′

Perry gyűjt be egy faltot Fortune-ön, Fortune dobhat kettőt a vonalról. Mindkettőt bedobja, 50-56. Andric nagyon szép pattintott passzal találja meg Vojvodát a festékben, aki be is dobja a ziccert, 50-58. Juhos Leventével szemben Kovács Péter védekezik, alaposan meg kell harcolnia a Szedeáknak minden kosárért. Épp lejár a támadóidő, amikor elengedi a dobást Juhos, de csípi a gyűrűt, leszedi a Szedeák, maradhat a labda a hazaiaknál rövid tanakodás után. Ciric triplája viszont nagyon rossz. Révész majdnem labdát szerez, de kipattan az alapvonalon, majd Boltic piszkál bele a bedobásba.

22′

Sajnos eladja a labdát a Szedeák, megint jöhet a Szolnok, Vojvoda teszi ki Fordnak, de most hibázik távolról az amerikai. Juhos Levente nem, bevág egy trojkát, 48-56. A Szolnok támadóhibát vét, lehet fordulni.

21′

Folytatódik a találkozó, a Szedeáké az első támadás a harmadik negyedben. Remek összjáték Révésztől és Juhostól, de Juhos nem tudja a gyűrűbe juttatni a labdát. A túloldalon Kovács Péter oszt ki egy gólpasszt Andricnak, 45-56.

20′

Ford középtávolijával indul az első félidő utolsó perce, majd az amerikai egy labdaszerzést követően gyorsan befejez még egy akciót, 45-54. Ez az első félidő vége, Wirth Ádám késői triplája nem megy be, elképesztő, 34 pontos negyedet produkált az Olaj.

19′

Polyák faltol Ciricen, miután hosszú idő után kosár nélkül fejeződik be egy szolnoki támadás. Wirth a pályán, Ciric megitn beleáll egy triplába és nagyon messziről ezt is bezúzza, 45-48. Perry gyorsan válaszol egy ziccerrel, 45-50.

18′

Brutális szériában a Szolnok, Perry bevág egy hármast, Mandic mester időt kér, 39-48. Az időkérés után Ciricé az első dobás, jót tett a rövid pihenő, bevágja a triplát, 42-48.

17′

Juhos szedi össze egy kézzel Boltic átadását és teszi a kosárba a labdát, 39-43. Andric a másik oldalon hatodik szándékból szerez kosarat, 39-45. Ciric újabb dobást ront, fordulhat az Olaj.

16′

Leállt támadásban a Szedeák, Ciric ront egy triplát, a Szolnok viszont most ne mtud hibázni, Phillip oldalról hajít egy kettest, 37-40. Kovács Ádámot besapkázza Ford és Perry közös erővel, újabb szegedi támadás pont nélkül. Vojvoda beleáll egy triplába, Kovács a dobás közben üt oda neki, szerencsére a dobás nem jó, de Vojvoda dobhat hármat a vonalról. Nem hibázik, 37-43.

15′

Ciric ront, Tóth nem, egyenlít az Olaj, 35-35. Boltic töri meg a rossz szegedi sorozatot, 37-35. A túloldalon megint jön a kosár, ráadásul falttal együtt, szerzője Perry, ha bedobja a plusz egyet, először vezet ma a Szolnok. Bedobja, vezetnek a vendégek, 37-38.

14′

Kovács Ádám indítja útjára a labdát az időkérés után, Ciric hozhatja, sajnos elveszíti, Perry lefutja a védőket, 35-31. Ford üt oda Bolticnak, oldalról jöhet Fortune, előbb Ciric, majd Fortune triplája is kijön a gyűrűről, nincs szegedi kosár. Van azonban szolnoki, Tóth harcol meg a lepattanóért, 35-33.

13′

A játékvezetők videóznak, és Milsoevicet kizárják a találkozó hátralevő részéből. Ez volt a helyes döntés. Révész így most kettőt dobhat, majd marad a labda a Szedeáknál. A két büntető a helyén, 35-24. Boltic ziccere sajnos lejön, Ford triplája sajnos beesik, majd labdát is lop az amerikai és gyorsan indít, pillanatok alatt tüntet el öt pontot az Olaj, 35-29, Mandic mester időt kér.

13′

Tóth kaparja ki a ziccert Milosevicnek, 33-24. Boltic betör a másik oldalon, háta mögött játssza Révésznek, akinek lecsavarják a fejét, lent is marad a szegedi center, elég szerencsétlenül is fogott földet. A büntetőkhöz oda kell azért állnia, érdekes hogy ez egy mezei személyi hiba volt csak, Milosevic volt az elkövetője ha még nem említettük volna.

12′

Perrynek ütnek oda dobás közben, jöhet a két büntetőt. Az amerikai bedobja mindkettőt, 29-22. Révész játssza ki a túloldalon Kovács Ádámnak, aki elrepteti az emberét, majd palánkról behelyez egy kettest, 31-22. Kovács labdát is szerez, Ciric robog és büntet, 33-22, időt kérnek a vendégek.

11′

A Szolnok indítja a második negyedet, Ford egy nagyon gyenge triplát enged el, de támadópattanót szerez az Olaj, majd harcol ki faltot. Az alapvonalról jöhetnek a vendégek, Perry játssza ki hármasra Polyáknak, de kimarad, Révészé a lepattanó, Ciric indul, ziccer, kosár, 29-20.

10′

Kovács Ádám agresszívan blokkol, Fortune gyorsan indul, bedobja a ziccert, 25-18. Perry betörése és dobása most ül, 25-20. Egy támadásnyi ideje marad a Szedeáknak, Boltic hamarabb fejezi be az akciót, a palánkos megint ül, Perry dudaszós hármasa nem, 27-20, parádés első negyedet hoz a szegedi gárda.

9′

Juhos passzol Cirichez, aki szabályosan rátör a gyűrűre, kis szerencsével becsorog a kosár, jöhet a plusz egy is, 20-16. A büntető a helyén, 21-16. A túloldalon Juhos védekezik Andricon, ráfújják a faltot a szegedi játékosra, Andric dobhat kettőt. Mindkét büntetőt bedobja a szolnoki négyes, 21-18. Juhos ellen fújnak most szabálytalan zárást, nagy a felháborodás a csarnokban, talán joggal... Révész a túloldalon szerez egy védőpattanót, Phillip meg egy faltot Ciricen, most már a Szedeák is dobhat kettőt. Ciric mindkettőt a gyűrűbe helyezi, 23-18.

8′

Juhos palánkosa jön le, majd Polyák harcol ki a túloldalon egy faltot, ezért még nem jár dobás. oldalról jön a Szolnok, Phillip áll bele egy triplába és szórja is be, 18-16. Kovács Ádám ellen ítélnek szabálytalan zárást, megint jöhet a Szolnok, olvad a szegedi előny, de Andric rossz bejátszást kap Milosevictől.

7′

Andric kettes, elrontott szegedi támadás után Ford hármas, 18-13.

6′

Fortune gólpassz, Ciric tripla, beszédül a gyűrűről, 16-8. Vojvoda is beleáll egy hármasba, de emberről ez nincs bent, fordulhat a Szedeák, Juhos levente ziccerrel újabb két pontot ír a Szedeák neve mellé, 18-8.

5′

Frod szép bejátszást kap a festékben, ő palánkról talál be, 11-6. A túloldalon Juhos teszi fel Révésznek amolyan fél alley-oopra, bent van ez is, 13-6. Vojvoda elront egy triplát, Révész szed egy védő lepattanót, de Andric labdát lop, Vojvoda pedig gyorsan indul és fejezi be kosárral a támadást, 13-8.

4′

Révész is begyűjti az első személyi hibáját, az alapvonalról jön a Szolnok. Ford dobása lejön a gyűrűről, de Andric szerez lepattanót, másodjára már nem hibázik, 9-4. Boltic gyönyörű betöréssel veri meg a védőjét, 11-4.

3′

Vojvoda játssza meg Tóthot, megvan az első szolnoki kosár is, 7-2. Ciricen Milosevic védekezik, de nagyon szépen találja meg a festékben Révészt, aki palánkról kosarat szerez, 9-2. A túloldalon Juhos szerez védőlepattanót, Tóth beüt Bolticon egy faltot. Milosevic labdát szerez ebből fordul az Olaj.

2′

Boltic betörés után teszi a palánkra, 4-0. Perry szabálytalanul zár, jöhet megint a szegedi támadás. Juhos fog pozíciót Perryvel szemben, bedobja, jöhet a plusz egy is, 6-0. Juhos a vonalról sem hibázik, 7-0.

1′

Elkezdődött az összecsapás, a Szedeáké az első támadás, Boltic betörés, Milosevic falt. Parádés játék, Boltic, Révész, Juhos, 2-0. A túloldalon Ciricé az első falt, Fortuneé az első szerzett labda.

18.56′

A találkozó egy perces gyászszünettel fog elkezdődni, ugyanis életének 63. évében elhunyt Mészáros Zoltán, a SZEOL egykori kosárlabdázója, rá emlékeznek a csapatok.

18.55′

A Szedeák egy DEAC elleni idegenbeli sikerrel indította a szezont, amit a ZTE elleni hazai győzelem követett, ám legutóbb Pécsett elveszítette veretlenségét a Mandic-legénység. A Szolnok bejutott a Euro Cup csoportkörébe és eddig mindhárom hazai meccsét is megnyerte, legutóbb Sopronban diadalmaskodtak.

18.50′

Kezdjük a legfontosabbakkal: sérülése után ismét bevethető a Szedeák kapitánya Andrija Ciric, akinek kérdéses volt a játéka. Betegség miatt azonban biztosan nem lép ma pályára Nenad Sulovic, a szegedi center kiesése nagy fejtörést okozhat Mandic mesternek.

18.45′

Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, negyed óra múlva kezdődik a Naturtex-SZTE Szedeák és a Szolnoki Olaj bajnoki mérkőzése a férfi kosárlabda NB I/A csoportjának negyedik fordulójából.