Gazdaság

7,5 milliárd a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeknek

7,5 milliárd a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeknek

2012. augusztus 1., szerda
7,5 milliárd a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeknek

Hét és fél milliárd forint áll rendelkezésre az Új Széchenyi Terv keretében a közoktatási intézmények esélyegyenlőségi alapú fejlesztéseinek támogatására, az Iskola-háló programok továbbfejlesztésére, a tanoda és második esély típusú programok támogatására - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának szakállamtitkársága szerdán az MTI-vel.

A társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárság közleménye szerint a különböző pályázati konstrukciók lehetőséget teremtenek arra, hogy különösen a hátrányos és leghátrányosabb helyzetű kistérségek közoktatási intézményei, tanodái, Iskola-háló és Második esély típusú programjai alkalmasabbá váljanak a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók, köztük roma gyermekek eredményes nevelésére-oktatására, az iskolai lemorzsolódásukat csökkentő intézkedések támogatására. A köznevelési intézményrendszer fejlesztése az iskolai lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók részére esélyt teremt általános és középiskolai tanulmányaik befejezésére, valamint lehetőséget ad a tanulók képzettségi szintjének növelésére, képzettség megszerzésére. A meghirdetett különböző pályázati konstrukciók között arra is van lehetőség, hogy az általános pályázói körön belül a 2011-ben hazai forrásból támogatott Iskola-háló program nyertesei is pályázzanak modellértékű programjuk támogatására, de azok előtt is nyitott a lehetőség, akik ugyan pályáztak, de nem nyertek a programban. Megvalósítható továbbá a már meglévő tanodai hálózat bővítése, szolgáltatásaik minőségfejlesztése. A tanodai környezet, valamint a tanórán kívüli foglalkozásokon való részvétel elősegíti a személyiség szabad kibontakozását és a készségfejlesztést, ezáltal növelve a formális iskolai keretekbe történő integrálódás esélyét - fejtették ki. Kiemelték: a tanodákra vonatkozó pályázati kiírás közvetlen célja, hogy a bevont célcsoport tagjai minél nagyobb számban fejezzék be az általános iskolát, illetve érettségit adó középiskolában tanuljanak tovább, lehetőleg olyan eredménnyel, hogy a felsőfokú oktatásba is bekapcsolódhassanak. A második esély típusú programok számának növelésétől, szolgáltatásaik minőségfejlesztésétől azt várják, hogy a programok keretében a középfokú oktatásból kimaradt, tanköteles koron túli fiatalok minél többen és újabb esélyt kapnak arra, hogy középfokú tanulmányokat folytassanak, illetve piacképes szakmát szerezzenek. Bővebb információ a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján (www.nfu.hu) található, ugyanott a pályázati dokumentáció is elérhető.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.