Egyetem

Fantomegyetem működik Szegeden?

Fantomegyetem működik Szegeden?

2013. február 23., szombat
Fantomegyetem működik Szegeden?

Nemzetközi elismertség, rengeteg szak a gazdaságtól az informatikáig, szerteágazó külföldi kapcsolatok, bőkezű ösztöndíjak – ezt ígéri a szegedi Charles Molnar University. A Dugonics téren mi még nem fedeztünk fel ilyen intézményt.

„A Charles Molnar University népszerű hely a tanulásra. Az egyetem jól ismert a széleskörű tanulmányi kínálatáról és a kiscsoportos oktatásról, emellett az egyetem kutatásai nemzetközileg is elismertek” - idézi a szegedi Charles Molnar University honlapján olvasható bemutatkozást az

Index.

Az egyetem kínálata valóban széleskörű, lehet jelentkezni üzleti szakok mellett informatikára, pedagógiára, vagy mérnöki és építészeti szakokra is. Az angol nyelvű alap- és mesterképzések szinte minden területet lefednek, a Molnar Business Schoolban pedig még üzleti doktori fokozatot is lehet szerezni. Mindennek meg is kérik az árát, egy év az alapképzéseken több mint 3000 euróba, vagyis majdnem egymillió forintba kerül, az egyetem igen bőkezű ösztöndíjakat is ajánl szinte minden hallgatójának: a részleges és teljes tandíjmentesség mellett még a megélhetésre is lehet pénzt kapni, a tanárnak készülők pedig évi 9000 eurós ösztöndíjat is kaphatnak - foglalja össze a hírportál. A honlap szerint a magyar állam is beszáll a képzések költségeibe, ezért kell az EU-állampolgároknak csak évi 3000 eurót fizetniük a többikre érvényes 9000 euró helyett – igaz, hogy erről az állam a jelek szerint egyelőre nem tud, legalábbis a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság honlapján nem található ilyen néven akkreditált magyarországi egyetemet.

Dugonics tér Oslóban?

Nemcsak az állami akkreditációval lehetnek gondok: az

egyetem épülete

, ami elvileg a szegedi Dugonics téren található, meglepő hasonlóságokat mutat az

Oslói Egyetem

egyik főépületével, a könyvtárat illusztráló fotón pedig a Birminghami Egyetemmel veszhet össze a Charles Molnár vezetősége – az angol intézmény honlapján pontosan ugyanaz a fotó található a könyvtárról szóló leírás mellett. Különös hasonlóság figyelhető meg az

egyetem vezetője

,

Szabadfalvi József

és egy svájci professzor,

Dr. Jean-Marc Rapp

között is, aki a lausanne-i egyetem rektora volt 2006-ig, jelenleg pedig egy kutatóintézetet vezet ugyanott.

Malajziában már buktak le

Bár Magyarországon nem sokat szerepel a hírekben, az egyetem a jelek szerint meglepő népszerűségnek örvend a világ túlsó felén, Malajziában:

ezen a honlapon

például a Carmina Burana kíséretében tájékozódhatnak a malájok a Charles Molnar University előnyeiről. Ugyanakkor a hírnév nem feltétlenül pozitív: tavaly nyáron számolt be arról több ottani lap is, hogy 525 hamis diplomást fog megkeresni a rendőrség, miután elfogtak egy párt, akik elkészítették nekik a hamis okmányokat - ezek egy része pedig éppen a Charles Molnar University programjainak elvégzését igazolja. A szegedi egyetem mellett a listán főleg angol felsőoktatási intézmények vannak, amik közül néhány egyáltalán nem létezik.

Vágólapra másolva!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.