Küzdelmes meccsen nyert az MTK a Szeged ellen

2022. augusztus 2., kedd

Az NB II-es bajnok cím legnagyobb esélyese, az élvonalból kieső MTK ellen kezdte a Szeged-Csanád GA az idei bajnokságot. A televíziós közvetítés ellenére közel száz szegedi szurkoló hazai pályát varázsolt a Hidegkuti Nándor stadionba, ahol ahogy várható volt az MTK lépett fel támadólag.

A szegediek védelme azonban jól zárt, ha pedig mégis lyuk keletkezett rajta Molnár-Farkas kapus hozott bravúrt. A 35. percben a kontrákra és veszélyes pontrúgásokra építő Szeged szerzett vezetést. Pintér szögletét Temesvári fejelte a kapuba. 1-0

Temesvári Attila fejesével a Szeged szerzett vezetést (fotó: nso.hu)

A második félidőben még keményebben rohamoztak a hazaiak, mégis a szegediek hagytak ki egy hatalmas ziccert, Gajdos hozott rossz döntést a tizenhatoson belül. A 60. percben Futács Márkó egy beadás után kapásból lőtt a kapuba,majd 8 perccel később egy kezezés után szintén ő talált be tizenegyesből, megfordítva a meccset. A Szeged becsülettel harcolt az egyenlítésért, de erejéből ezen a meccsen ennyire futotta. 2-1

Biztató teljesítménnyel, helyenként jó játékkal, küzdelmes meccsen szenvedett vereséget a Szeged-Csanád GA. Javítási lehetősége vasárnap Győrben lesz a csapatnak.

Alekszandar Sztevanovics: Az első félidővel teljesen elégedett voltam, azonban sajnos előjöttek azok a hibák, amelyek a felkészülési mérkőzésen is benne voltak a játékunkban. Ezek apró hibák, de az MTK megbüntette ezeket. Biztos vagyok benne, hogy kemény munkával ezeket ki tudjuk javítani a közeljövőben.

1. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–SZEGED-CSANÁD GA 2–1 (0–1)
Budapest,
 Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2000 néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
MTK: Balázs – Varju, Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. – Kata (Horváth A., 90+2.), Mezei (Lehoczky, a szünetben), Bognár I. – Stieber Z. (Miknyóczki, a szünetben), Futács (Kovács Mátyás, 75.), Németh K. (Barkóczi, 89.). Szakmai igazgató: Bognár György
SZEGED: Molnár F. T. – Ódor, Temesvári, Szilágyi Z., Kővári (Bitó, 74.) – Gajdos, Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 86.), Pintér Á. (Dobos Á., 64.) – Szatmári L. (Szakály D., 64.) – Bíró B. (Haruna, 64.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Futács (61., 67. – a másodikat 11-esből), ill. Temesvári (34.)