Varga gólja három pontot ért a Szeged-Csanád GA-nak

2019. szeptember 29., vasárnap

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia Varga Szabolcs góljával 1-0-ra legyőzte a Dorogot a Szent Gellért Fórumban a Merkantil Bank Liga 10. fordulójában.

Merkantil Bank Liga 10. forduló

Szeged-Csanád Grosics Akadémia - Dorogi FC 1-0 (0-0)

Szeged, Szent Gellért Fórum, 2000 néző. Vezeti: Szilágyi Sándor (Bornemissza Norbert, Szilágyi Norbert).

Szeged-Csanád GA

: Takács J. - Tóth G., Germán, Gajdos (Dragóner 89.), Kárász, Oláh, Mohl, Varga Sz. (Tóth M. 79.), Deák, Kóródi (Bitó 92.), Jovanovics.

Joao Janeiro.

Dorogi FC:

Murisits - Takács P., Berkó, Beke (Albert - a szünetben), Vígh, Papp M., Dlusztus, Nyíri, Barna ( Földi 35.), Tomás, Paudits (Sitku 81.).

Németh Szabolcs.

Varga Sz. (48.)

Kárász (71.) ill Beke (15.), Tomás (35.), Dlusztus (60.).

Online tudósításunk a mérkőzésről:

93. perc: Felharsan a hármas sípszó, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia Varga Szabolcs góljával a második mérkőzését is megnyerte a Szent Gellért Fórumban.

92. perc: Baloldalról végezhetett el szabadrúgást a Dorog, Takács kiöklözte. Utolsó csere a meccsen: Kóródi adja át a helyét Bitónak. 90. perc: Közben már a rendes játékidő utolsó percében járunk, a játékvezető három percet hosszabbít.

88. perc:

Ezúttal a hazaiak cserélnek: Dragóner Filip be, Gajdos Zsolt le.

84. perc:

Albert beadása túlságosan mély volt, nem okozott gondot Takácsnak.

81. perc:

Támadót cserél a Dorog: a komoly rutinnal bíró Sitku Illés érkezik a büntetőt hibázó Paudits Patrik helyére.

80. perc:

Vígh Ádám és Tóth Gábor csúnyán összefejeltek. Mindkét játékos ápolásra szorul.

79. perc

: Először cserél Joao Janeiro: a gólszerző Varga Szabolcsot Tóth Máté váltja.

77. perc:

Vígh teljesen üresen fordulhatott kapura a tizenhatoson belül, Takács kiöklözte a középre tartó lövést.

74. perc:

Paudits csukafejessel próbálkozott Tóth Gábor mellől, utóbbiról ment ki a labda, így szöglettel jöhetett a Dorog, ami veszélytelenül elkanyarodott a hosszú oldal felé.

71. perc:

Kárász taktikai faultja sárgát ért.

70. perc:

Oláh agresszív letámadásának köszönhetően labdát szerzett a Szeged, Kóródi kapura tört vele, a tizenhatosról eleresztett lövését azonban blokkolták.

67. perc:

Albert nagyjából huszonöt méterről próbálkozhatott szabadrúgással, a labda méterekkel fölé szállt.

65. perc:

Kicsit beszorul most a Szeged, de nincs nagy baj szerencsére.

63. perc:

Kárász beadása pontatlan volt, pedig többen is várták gólra éhesen a labdát a tizenhatoson belül.

60. perc:

Dlusztus kőkemény belépője sárgát ért.

57. perc:

Kezd magára találni a Dorog, a hazai szurkolótábor "Gyerünk Szeged, gyerünk Szeged, kitartás" kiáltásba kezd.

53. perc: Kimaradt büntető!

Egy középre tett labdára kilépett Takács, de elsodorta a támadót, a játékvezető habozás nélkül tizenegyest ítélt. A büntetőt Paudits méterekkel a kapu fölé lőtte. A közönség óriási ovációval nyugtázta a történteket.

51. perc:

Gajdos osztott ki egy kötényt a baloldalon, majd tört kapura, lövését látványos mozdulattal hárította Murisits.

48. perc: GÓÓÓL! Ez már bent van! A szögletet követően nem tudott felszabadítani a Dorog. Varga Szabolcs elé került a labda, aki a tizenhatos csücskétől ballal becsavarta a hosszúba.

47. perc:

A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki. Először Gajdos középre tett labdájáról maradt le épphogy csak egy berobbanó szegedi támadó, majd a hosszú oldalon érkező Jovanovics hét méterről a kapusba lőtte a labdát. Szöglettel jöhet a Szeged.

46. perc:

Cserélt a Dorog: a sárga lapos Beke helyére Albert érkezett.

Szünet

48. perc:

Itt a vége az első játékrésznek. Mezőnyfölényben játszik a Szeged-Csanád GA, de egyelőre még nem tudott szabályos gólt szerezni Joao Janeiro együttese.

46. perc:

A játékvezető három percet hosszabbít az első félidő végén.

45. perc:

Germán harminc méteres szabadrúgása pont középre ment.

44 .perc:

Kárász mélységi indítása pontos volt Gajdosnak, aki azonban rosszul vette át, így kisodródott és elhalt a helyzet.

43. perc

: Félpályárol végezhetett el szabadrúgást a Dorog, a labda élesen a kapu elé szállt, Vígh belecsúsztatott, Takács azonban magabiztosan hárított.

42. perc:

Varga baloldali beadására hárman is érkeztek középen, a legjobb helyzetben Tóth Gábor volt, aki négy méterről nem tudta bekotorni a labdát.

40. perc:

Mohl nagy bedobását követően úgy tűnt, mintha a dorogi játékos kezét érintette volna a labda, a játékvezető továbbot intett, Jovanovics a hosszú oldalon lövéssel próbálkozott, de a védők blokkoltak.

38.

perc: Kárász beadását Kóródi csúsztatta a kapu mellé.

36. perc:

Tomás Lénárt, a dorogiak csapatkapitánya sárga lapot kapott miután odaszúrt egyet Vargának.

35. perc:

Kényszerű csere a vendégeknél: Barna nem tudja folytatni, Földi Botond érkezik a helyére.

34. perc:

Folyamatos nyomás alatt tartja ellenfelét a Szeged, de nem tud helyzetet kialakítani.

30. perc

: Senkinek sem emelkedett meg a pulzusa Germán harmincméteres próbálkozásától.

28. perc:

Ápolás miatt állt a játék, Barna Gergő szorult némi gyógykezelésre. 25. perc: Gól, de nem adja meg a játékvezető. Egy baloldali szabadrúgást követően Gajdos bólintott a kapuba, de mivel mindezt lesről tette, így szabadrúgással jöhet a Dorog.

23. perc:

Az utóbbi percekben szépen járatta a labdát a szegedi együttes, helyzetet azonban nem tudott kialakítani.

20. perc:

Kóródi és Gajdos kényszerítőjét követően utóbbi a jobbösszekötő helyéről kapura tűzte a labdát, Murisitsnek nem okozott gondot a löket.

17. perc:

Oláh távoli próbálkozása jócskán a kapu mellé ment.

15. perc:

Gajdos ütközött Takáccsal a dorogi tizenhatoson belül, a játékvezető nem ítélt büntetőt.

14. perc:

A mérkőzés első sárga lapját Beke Péter kapta.

13. perc:

Kis híján megszerezte a vezetést a Dorog! Egy szélről jövő beadásnál ügyetlenkedtek a szegedi védők, így Paudits elé került a labda, aki elől az utolsó pillanatban sikerült szögletre menteni. A sarokrúgást követően ismét Paudits veszélyeztetett, Takács azonban hárította a fejest.

8. perc:

Gajdos a baloldalról csavarta középre a labdát, Jovanovics viszonylag tisztán fejelhetett a tizenegyespont magasságból, a labda csupán néhány centivel ment el a bal kapufa mellett, igaz Murisits rajta volt. Jól kezd a Szeged!

5. perc:

Ezúttal Jovanovics próbálkozott centerezéssel, Papp azonban blokkolt így a kapus könnyedén felszedhette a játékszert.

3. perc:

Kóródi és Kárász játszott össze a jobboldalon, utóbbi középre ívelte a labdát, a védők ezúttal is résen voltak.

2. perc:

Jovanovicsot faultolták az oldalvonal mellett, a szabadrúgást Varga tekerte középre, a védők simán tisztáztak.

1. perc:

Szilágyi Sándor sípszavára elindult a labda 90 perces útjára. A hazaiak kezdték a találkozót. 16:55: Érkeznek a csapatok a pályára, a Szeged-Csanád GA kék-fekete-zöldben, míg a Dorog tiszta fehérben játszik ma.

16:42: Nagy szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat a Szent Gellért Fórumból, ahol negyedóra múlva kezdetét veszi a Szeged-Csanád Grosics Akadémia és a Dorogi FC mérkőzése a Merkantil Bank Liga 10. fordulójában. A szegediek a tizennegyedik, míg a vendégek a tizenharmadik pozícióból várják az összecsapást.