A Kielce legyőzésével BL döntős a Veszprém

2019. június 1., szombat

A Telekom Veszprém 33-30-ra legyőzte a lengyel Vive Kielce csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati elődöntőjében, a kölni négyes döntő első játéknapján.

A tizedik kölni négyes döntő alkalmából látványos show-műsor vezette fel az első mérkőzést: 16 LED-fal ereszkedett a pályára, amelyen az eddigi kilenc torna legemlékezetesebb pillanatai voltak láthatóak. A lengyelektől Daniel Dujshebaev és Michal Jurecki, a magyar csapatból pedig Jamali Iman és René Toft Hansen hiányzott sérülés miatt. Kiválóan kezdett a Veszprém, amely remekül védekezett, és Sterbik Árpád védéseire alapozva négy perc alatt 4-0-ra elhúzott. Ezt követően az ellenfél is felvette a játék ritmusát, sokkal hatékonyabban védekezett, a magyar csapat játékosai pedig egyre többet hibáztak (7-5). A 21. percben Marko Mamic góljánál ráadásul Sterbik bokája megsérült, le kellett cserélni. A vajdasági születésű kapus a folytatásban már nem is tudott visszatérni, pedig amíg a pályán volt, 14 lövésből nyolcat hárított.

A nyáron éppen Veszprémbe igazoló Vladimir Cupara védéseinek köszönhetően átvették a vezetést a lengyelek, és 6-1-es sorozatuk után David Davis időt kért, mert játékosai nem találták riválisuk felállt védőfalának ellenszerét, számos alkalommal eladták a labdát, így sok gólt kaptak gyors kontratámadásokból, ami addig nem volt jellemző rájuk. A 25. percben a magyar bajnok már kétgólos hátrányban volt, de a szünetig sikerült egyenlítenie. A második felvonásban a veszprémi irányítóktól sokkal jobb teljesítményre volt szükség, ezért Petar Nenadic a védekezés mellett támadásban is szerepet kapott, ám a lengyelek továbbra is rendkívül szorosan őrizték őket. A magyar együttes 4-1-es szériával kezdett, de a negyvenedik percben azonnali piros lap miatt szlovén védőjét, Blaz Blagotinseket is elveszítette, Nagy László pedig a vállát fájlalta, ezért számára is véget ért a meccs. A veszprémiek ezután jól használtak ki egy emberelőnyt, Nenadic például a saját kapujának előteréből is betalált a Kielce üresen hagyott hálójába, Mikler Roland pedig egyre jobban védett (24-20). Ezután Luka Cindric öt góljával tartotta a lépést a Kielce, majd Alex Dujshebaev percei következtek, így csapatuk ismét visszazárkózott (28-27). A rendkívül izgalmas hajrában a Telekom Veszprém taktikus kézilabdával ismét ellépett, és három kulcsembere nélkül is sikerült kiharcolnia a döntőbe jutást a meccs legjobbjának megválasztott, 12 gólig jutó Petar Nenadic irányításával. https://youtu.be/d9kUzqBF4xM

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA ELŐDÖNTŐ TELEKOM VESZPRÉM–PGE VIVE KIELCE (lengyel) 33–30 (13–13) Köln, 19 250

néző.

Vezette:

D. Nacsevszki, Nikolov (észak-macedónok)

VESZPRÉM:

STERBIK – Gajic 5 (1), NAGY L. 3, LÉKAI 4, B. Blagotinsek 2, Mackovsek, STRLEK 4.

MIKLER (kapus), Terzic, P. NENADICS 12 (3), A. Nilsson, Mahé, M. Ilics 1, Tönnesen 2.

David Davis

KIELCE:

Cupara – A. DUJSHEBAEV 6 (2), KARALJOK 5, JANC 4, Mamic 2, Jurkiewicz 1, CINDRIC 5.

Ivic (kapus), Kules 3, Jachlewski 1, Aguinagalde, A. Fernández 1, K. Lijewski, Moryto 2.

Talant Dujsebajev

Az eredmény alakulása.

4. perc: 4–0. 11. p.: 5–3. 18. p.: 8–5. 25. p.: 8–10. 33. p.: 15–15. 38. p.: 18–18. 42. p.: 22–18. 49. p.: 28–24. 52. p.: 28–27. 58. p.: 32–28

Kiállítások:

8, ill. 4 perc

Hétméteresek:

6/4, ill. 4/2 A másik elődőntőben a MOL-Pick Szegedet búcsúztató Vardar Skopje fantasztikus hajrával, a második félidőt 9 góllal nyerve, 29-27-re nyert éa bejutott a döntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA ELŐDÖNTŐ

RK VARDAR (észak-macedón)–Barca Lassa (spanyol) 29–27 (9–16) Köln, 19 250

néző.

V:

Sondors, Licis (lettek)

VARDAR:

MILOSZAVLJEV – Skube 1, Siskarjov 1, KRISTOPANS 10, Kalaras, KARACIC 5, Gyibirov 2.

Moraes 3, Sztoilov 1, Dissinger 3, CUPIC 3 (2).

Roberto Parrondo

BARCELONA:

PÉREZ DE VARGAS – A. GÓMEZ 9 (2), Mem 3, Pálmarsson 1, Fabregas 1, Duarte 2, Arino 3.

Möller (kapus), Goncalves 2, L. Andersson, Sorhaindo, R. Enterríos 2, Tomás 2, N. Ilics 1, Syprzak 1, Dolenec.

Xavier Pascual

2. perc: 0–2. 8. p.: 4–4. 12. p.: 4–7. 16. p.: 6–7. 20. p: 8–10. 25. p: 8–14. 36. p.: 12–19. 40. p.: 15–22. 46. p.: 19–25. 50. p.: 23–26. 59. p.: 28–26