Bottas egyet előzött a rajtnál és nyert

Izgalommentes volt az idény első versenye, Bottas a rajt után előzte csapattársát és ezzel nyert.

Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte az idénynyitó Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat vasárnap Melbourne-ben, megelőzve csapattársát, a címvédő brit Lewis Hamiltont. Az ötszörös világbajnok mögött Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája lett a harmadik, a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német versenyzője pedig a negyedik.

A 29 éves Bottasnak – aki az előző szezonban egyszer sem tudott nyerni – ez volt pályafutása negyedik futamgyőzelme és 31. dobogós helyezése. A leggyorsabb kört is ő teljesítette, amiért az új szabályok szerint – csapatával együtt – pluszpontot kapott.

“Életem versenye volt, fantasztikus csapatmunka volt a sikerem mögött. Láttam hogy 6-7 kör után épül az előnyöm, minden arról szólt, hogy a legjobb teljesítményemet hozzam. Minden összejött ma és csodálatos versenyem volt.”- nyilatkozta Bottas a dobogón.

A világbajnokság két hét múlva Bahreinben folytatódik.