Itt kell lenned, hogy elhidd

A második edzőmeccsén is simán nyert a MOL-Pick Szeged

A bajnoki címvédő 38-22-re múlta felül a Dabas csapatát.

A szerdai Budakalász elleni győztes edzőmeccshez hasonlóan, Matej Gaber és Nick Henigman kisebb sérülés miatt szombaton sem lépett pályára.

Meglepte a Dabas a Szegedet, 3-0-ra is vezettek, elsősorban Bombac remek megmozdulásainak köszönhetően azonban gyorsan egyenlített a Szeged. Fokozatosan lépett el ellenfelétől a Juan Carlos vezetőedző által forgatott csapat és a szünetben már 4 góllal vezettek. (17-13)

A második félidőre teljesen elfogyott a Dabas, így a Szeged tetszetős gólokkal szórakoztatta a nagy melegben is kitartó szurkolókat, akik annak is örülhettek, hogy minden játékos- így a fiatalok is játéklehetőséghez jutottak. (32-22)

A szegediek legeredményesebb játékos a 6 gólig jutó Bánhidi Bence volt.

Jegyzőkönyv
MOL-PICK Szeged – Dabas KC VSE 38–22 (17–13)
Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1700 néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi.
MOL-PICK Szeged: Alilovic – P. Rodríguez 3, Balogh 1, Bombac 4, Blazevic 1, Bodó 3, Källman 3. Csere: Sego, Nagy M. (kapusok), Maqueda 4, Sostaric 3, Canellas 2, Zsitnyikov 3, Bánhidi 6, Sigurmannsson 3, Kaspárek, Sunajko 1, Tóth J. 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Dabas: Holló – Országh 2, Szöllősi Sz. 2, Slachta, S. Tokuda 5/1, Halász L. 3, Bíró 2. Csere: Pallag (kapus), Kekezovity 2, Garajszki 1, Törteli 1, Kiss 2, Perisics, Zakics 2. Vezetőedző: Tomori Győző.
Hétméteres: 1/0, ill. 1/1.
Kiállítás: 2, ill 4 perc.