Ausztrália videóbírós tizenegyessel pontot rabolt Dánia ellen

2018. június 21., csütörtök

Megőrizte veretlenségét a dán labdarúgó-válogatott, mivel az oroszországi világbajnokságon 1-1-es döntetlent játszott Ausztrália csapatával csütörtökön a C csoport második fordulójának szamarai mérkőzésén.

C csoport, 2. forduló:

Dánia-Ausztrália 1-1 (1-1) ---------------------------- Szamara, Szamara Aréna, 40 727 néző, v.: Antonio Mateu Lahoz (spanyol) gólszerzők: Eriksen (7.), illetve Jedinak (38. - 11-esből) sárga lap: Poulsen (37.), Sisto (84.)

Dánia:

Kasper Schmeichel - Henrik Dalsgaard, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Jens Stryger Larsen - Lasse Schöne, Thomas Delaney - Yussuf Yurary Poulsen (Martin Braithwaite, 58.), Christian Eriksen, Pione Sisto - Nicolai Jörgensen (Andreas Cornelius, 68.)

Ausztrália

: Mathew Ryan - Josh Risdon, Trent Sainsbury, Mark Milligan, Aziz Behich - Matthew Leckie, Aaron Mooy, Mile Jedinak, Robbie Kruse (Daniel Arzani, 68.) - Tomas Rogic (Jackson Irvine, 82.) - Andrew Nabbout (Tomi Juric, 75.) Az első mérkőzésükön nyertes dánok kezdték jobban az összecsapást, Eriksen szép találatával már a hetedik percben megszerezték a vezetést. A Tottenham középpályásának ez volt legutóbbi nyolc válogatott fellépésén a kilencedik gólja. https://streamable.com/03dsm A folytatásban is az európai csapat maradt a kezdeményezőbb, de a félidő második felére az ausztrálok is egyre több veszélyes akciót vezettek. Egyenlíteniük - csakúgy, mint az első fordulóban a francia válogatott ellen - Jedinak büntetőjével sikerült, így Kasper Schmeichel 571 perc után kapott gólt a dánok kapujában állva. A fordulás után is élvezetes, jó tempójú maradt a mérkőzés, amelyen mindkét együttes előtt adódtak kisebb-nagyobb gólszerzési lehetőségek, de egyik fél sem tudta megszerezni a győzelmet jelentő találatot.