Húsz perc alatt bedarálta ellenfelét a Szedeák

2018. április 11., szerda

A Naturtex SZTE-Szedeák 80-57-re legyőzte a PVSK-t, és ezzel a csapat életben tartotta a Playoff álmait.

Hosszú idő után teljes kerettel készülhetett a Mandics-legénység a Pécs elleni találkozóra. Ennek megfelelően Csirics vezényletével villámrajtot vettek a hazaiak (18-11), 26-13-nál már kétszer annyi pontjuk volt a csongrádiaknak, mint a vendégeknek. Brutális első negyedet produkált a Szedeák, a PVSK tehetetlen volt, a tizedik perc végén 33-13 állt az eredményjelzőn. A második negyedre sem hagyott alább a Tisza-partiak lendülete és a lehengerlő első félidőt követően 45-26-os szegedi előnnyel vonulhattak a nagy szünetre a csapatok.

Juhos Márton igazi vezére volt a Szedeáknak. (Fotó: Kovács Ferenc)

A második félidőre összeszedte magát a pécsi együttes, és 12 pontra felzárkóztak, ám mielőtt szorossá válhatott volna a mérkőzés, Csirics nagyon fontos pillanatban egy triplával átlendítette a szegedieket a holtponton. Ezt követően Fortune keze is elsült kintről, úgyhogy ismét visszaállt a 18 pontos előny. Végül 58-41-ről indult a záró felvonás. Az utolsó negyedben lehetőséget kaptak mindkét oldalon a fiatalok, de a játék képe nem változott. A Szedeák lehengerlő teljesítménnyel 80-57-re legyőzte a baranyai együttest.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Pécsi VSK-VEOLIA 80–57 (33–13, 12–13, 13–15, 22–16)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, V.: Földházi T., Balog Gy., dr. Mészáros Balázs (Pázsitka F.)

Boltics 5/3, Fortune 5/3, Csirics 21/15, Juhos 9/3, Sulovics 13. Csere: Kovács Á. 4, Wirth 12/9, Révész 6, Kerpel-Fronius -, Mike -, Bonifert 2, Vágvölgyi 3/3.

Pécs:

Durham 13/3, Brooks 2, Antóni 2, Budimir 17/6, Sarlija 6. Csere: Simon 4, Supola 3/3, Bíró 4, Harazin 4, Krnjajszki -, Demeter 2.