Egy pontra futotta a SZEOL-nak Kozármislenyben

2018. április 21., szombat

Két ellentétes félidőt követően, igazságos döntetlen született Kozármislenyben.

A tavasszal kétarcú SZEOL, a bennmaradásért küzdő Kozármisleny vendége volt szombaton. Óriási lendülettel kezdett a szegedi együttes: előbb Buzási fejese ment el centikkel a kapufa mellett, majd Forró csúsztatásából születhetett volna gól. A kihagyott helyzetek aztán megbosszulták magukat – a 27. percben egy szerencsés szabadrúgást követően, Fiáth elé került a labda, aki közvetlen közelről bepasszolta Leindler mellett. A gólt követően kiegyenlítettebbé vált a találkozó, és nem született már több találat az első játékrészben. A szünetet követően, az idő előrehaladtával egyre görcsösebbé vált a SZEOL, de az egyértelmű gólhelyzetek így is a szegedi együttes előtt adódtak: Előbb Makszimovics hibázott ordító ziccerben, majd Beretka lőtte a kapusba a labdát öt méterről. Végül a 74. percben megtört a jég, és az egész meccsen tompán játszó Kéri centerezett Péter Antal elé, aki estében bekotorta a labdát a kapus hóna alatt. Az egyenlítést követően újabb fordulat állt be a mérkőzés képébe – a SZEOL mindent egy lapra feltéve kezdett rohamozni, ebből kifolyólag fellazult a középpálya, és a Kozármisleny életveszélyes kontrákat vezethetett az utolsó tíz percben. Ám az eredmény nem változott már, így 1-1-es döntetlennel ért véget a SZEOL mecsekaljai kirándulása.

A mérkőzés előtt írtuk:

A Kozármisleny tavasszal mindössze négy pontot szerzett eddig – igaz, azt a négyet két Csongrád megyei csapat ellen szerezték – ugyanakkor a SZEOL sincs már abban a formában, mint amiben ősszel volt, hiszen tetemes hátrányba került a dobogóért folytatott küzdelemben. „Nem tükrözi a Kozármisleny erejét a tabellán elfoglalt helyezése, meglepetés lenne a számomra, ha kiesnének a szezon végén. Ellenfelünk eredményeinél azt is figyelembe kell venni, hogy tavasszal játszottak már az erős csapatokkal, egyedül a Rákosmente KSK-tól elszenvedett vereség lehet, ami miatt bosszankodhatnak. Kiélezett mérkőzésre számítok szombaton, nem lesz könnyű dolgunk, és mostanában idegenben nem megy jól a játék. Bízom benne, hogy megfordul az a trend, ami az elmúlt meccseken jellemzett bennünket. Az ősszel a kiélezett meccseket rendre megnyertük, most viszont azokon a meccseken is pont nélkül maradunk, ahol a helyzetek alapján többet érdemeltünk volna. Nem volt egyszerű ez a hét az Iváncsa elleni döntetlen után, de nem vagyunk elkenődve, csináljuk tovább a dolgunkat” - fogalmazott a mérkőzést megelőzően

Siha Zsolt

a SZEOL

Facebook-oldalán.

NB III Közép csoport, 24. forduló

Kozármisleny FC – SZEOL SC 1-1 (1-0) Kozármisleny, Kozármisleny Stadion. 200 néző. Vezette: Rózsavölgyi Dávid (Illés Tamás, Perák András). Kozármisleny FC : Ipacs - Grabarics, Müllerlei, Tóth M., Hleba, Turi, Kiss, Kocsis, Kuntic, Fiáth, Torkos (46' Petrovics). Edző: Kovács Zoltán. SZEOL SC : Leindler - Rácz, Grünwald, Beretka, Buzási, Ondrejó ( 70' Tomisics), Szabó, Forró ('57 Göncző) (80' Bozóki) (, Kéri, Makszimovics, Péter. Edző: Siha Zsolt. Gól: Fiáth ill. Péter. Siha Zsolt:

"Igazságos döntetlen született. Voltak kulcs pillanatai a mérkőzésnek. Az első félidőben volt három-négy lehetőségünk, hogy megszerezzük a vezetést, ehhez képest egy rossz felszabadítási kísérletet követően kaptunk egy ránk jellemző gólt. Ez megnehezítette a dolgunkat. A második félidőben az egyenlítő gólig jól futballoztunk, kialakítottunk néhány ziccert. Az egyenlítést követően pedig belementünk egy adok- kapokba, amiből kijöhettünk volna rosszabbul is, de a végén így is ott volt Beretka szabadrúgása után a ziccer, amivel eldönthettük volna a meccset."

Az online tudósításunk a mérkőzésről:

94. perc: Mondom én, de a kirúgásra már nincs idő - lefújja a találkozót Rózsavölgyi. 93. perc: Megkapta második sárgáját Hleba Tamás egy lerántásért. Az ezért járó szabadrúgást Beretka lőtte be élesen a kapu elé, de nem tudott senki sem belepiszkálni, így kirúgással folytatódhat a mérkőzés. 93. perc: Kocsis szabadrúgása centikkel ment el a keresztléc fölött. 92. perc: Szabó Attila rántotta le ellenfelét a tizenhatos sarkánál egy sárga lapért. Veszélyes szögből jár a szabadrúgás a Mislenynek. 91. perc: Teljesen szétesett a hajrára a SZEOL. Tóth Márk vezethette be a labdát könnyedén a tizenhatoson belülre, majd kiszorított szögből megtornásztatta Leindlert. 90. perc: A játékvezető három percet hosszabbít. 89. perc: Petrovics cselezte be magát a jobb oldalról középre, majd ballal rásuhintotta, a lövésében nem volt erő, így Leindler könnyű szerrel védett. 88. perc: Beszorul a végére a SZEOL - kész átjáróház a szegediek középpályája. 86. perc: Ez bizony kellett! Egy eladott labdát követően átrohant a szegedi középpályán a Kozármisleny, ám mielőtt komoly helyzet kialakulhatott volna, Bozóki egy sárga lap árán lerántotta a megiramodott Kocsist. 83. perc: Az utóbbi percekben rengeteg apró szabálytalanság tarkítja a meccset - nem alakul ki folyamatos játék. 82. perc: Péter Antal taktikai szabálytalansága sárga lapot ért. 80. perc: A csere cseréje: Göncző nem tudja folytatni a játékot így Bozóki áll be helyére.

79. perc: Az egyenlítést követően átvette a játék irányítását a Kozármisleny. 77. perc: Kocsis Adrián tele van önbizalommal. Legalábbis erre utal, hogy 40 méterről kapura küldött egy szabadrúgást, ami Leindlernek természetesen nem okozott gondot. 76. perc: Egy kőkemény párharcot követően Gönczőt kell ápolni.

74. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Kéri Tamás centerezett az alapvonalról Péter Antal elé, aki estében bekotorta a labdát.

72. perc: Beretka sokadik szabadrúgását hatástalanítja könnyű szerrel a kozármislenyi védelem. 70. perc: Ondrejót is lehozza a pályáról Siha, és Tomisicset küldi be a helyére. 69. perc: Kéri Tamás is besárgult. A szélső sajnos csak halovány önmaga annak a Kéri Tamásnak, akit látni szerettek volna a szegediek. 66. perc: Egy helyzet itt, egy helyzet ott. Először majdnem összehozott a szegedi védelem egy ajándék gólt a Mislenynek. Göncző hozta nehéz helyzetbe Szabót, majd Tóth Márk tüzelhetett a tizenhatosról - a lövése pár centivel fölé ment. Gyakorlatilag fél perccel később Beretka egyenlíthetett volna, ám a csatár öt méterről a kapus lábába rúgta a játékszert, 64. perc: Nagyon sok a pontatlan átadás az elmúlt percekben mindkét oldalon. 61. perc: Gönczőnél szakadt el a cérna, - teljesen feleslegesen odataposott az ellenfelének. A játékvezető megkegyelmezett, és csak sárgát adott. 59. perc: Sajnos a második félidőben inkább a Kozármisleny akarata érvényesül. Az imént vezettek egy kontratámadást a hazaiak, melynek a végén Tóth Márk fejelhetett a tizenhatoson belülről, Leindler viszont megfogta a fejest. 57. perc: Cserére szánja el magát Siha Zsolt - Forró Attila hagyja el a pályát és Göncző áll be a helyére. 55. perc: Az első félidei Beretka-Hleba összecsapásnak az volt az eredménye, hogy a szegedi csatár kapott sárgát. A második félideinek pedig, az, hogy a hazaiak kilencese sárgul be. 53. perc: Nagyon masszívan védekeznek a hazaiak. Az utóbbi percekben nem tudott a félpályánál feljebb jutni a SZEOL. 50. perc: Mi maradt ki! Makszimovics lépett ki a leshatárról, és egy az egyben vezethette Ipacsra a labdát, a támadó azonban tíz méterről fölé lőtt. 48. perc: Egy látszólag hosszúnak tűnő indítást még elért az alapvonal előtt Buzási, majd egy szemrevaló csellel becsapta Müllerleit, és még egy pontos bepasszra is maradt ereje, amelyet azonban nem tudott jól átvenni Beretka, és ezzel elhalt a támadás. 46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cseréltek a hazaiak: Petrovics Tamás állt be Torkos Attila helyére. 17:28: Megérkeztek a csapatok a folytatásra, reméljük, hogy a játékképe alapján változni fog az eredmény. 17:25: Könnyen zavarba hozható a hazaiak védelme. A SZEOL agresszív letámadásának köszönhetően rendre gondot okozott a Kozármislenynek, hogy a földön tartva kihozza a labdát a saját térfeléről. 17:20: Egészen a bekapott gólig nagyon jól játszott a SZEOL, és csak a balszerencsén múlt, hogy nem szerezte meg a vezetést a szegedi együttes. Ha az első húsz percben mutatott játékát tudja hozni a második félidőben a Siha-legénység, akkor összejöhet a fordítás. 46. perc: A játékvezető lefújja az első félidőt. Hiába játszik jobban a SZEOL az ellenfelénél, mégis a Kozármisleny vezet egy szerencsés találattal. 45. perc: Makszimovics beadásáról centikkel maradt csak le a berobbanó Buzási. A hazaiak kapusa már sokadszorra csak a gólvonalról szemléli, amint a szálló labda bejut az ötösön belülre. 43. perc: Szép lövés és egy remek védés! Hleba cselezte be magát a tizenhatos előterébe, majd a büntetőterületen belülre érve lövésre lendült a lába, Leindlernek bravúrral kellett hárítania. 41. perc: Beretka veszített el egy párharcot a félpályánál Hlebával szemben, majd dühből odarúgott a hazaiak középpályásának. Örülhet, hogy csak sárga lapot kapott érte. 40. perc: Müllerlei beadását követően Hleba került a földre a tizenhatoson belül. A hazaiak tizenegyest reklamálnak - semmi nem volt egyébként. 38. perc: Az első félidő hajrájára alábbhagyott a mérkőzés lüktető irama. 36. perc: Forró Attila kapja a mérkőzés első sárga lapját. 34. perc: Egy hajmeresztő hiba a hazaiak részéről. Hleba gurította röviden haza a labdát, és Péter Antal kis híján lecsapott a hazaadásra, azonban a kirohanó Ipacs megelőzte a támadót. 33. perc: A semmiből jött bekapott gól megfogta a szegedieket - az utóbbi percekben át vette a kezdeményezést a Kozármisleny. 30. perc: A hazaiak szögletét követően Tóth Márk tette a kapura a labdát ollózós mozdulattal, viszont fölé szállt a játékszer.

27. perc: Gól! Vezet a Kozármisleny. Buzási belépőjét követően Hleba került a földre, majd az ezért járó szabadrúgást Kocsis ívelte a kapu előterébe, ahol ide-oda pattogott a labda, majd végül Fiáth elé került, aki begurította a bal alsóba.

24. perc: Továbbra is a a SZEOL dominál. Az imént Beretka beadását kellett akrobatikus mozdulattal kirúgnia Kocsisnak Kéri elől. 21. perc: Nagy nyomás alá helyezik a szegediek a Kozármisleny védelmét, de egyenlőre nem született még gól. 18. perc: Újabb veszélyes SZEOL szöglet - Ezúttal Forró fejese ment néhány centivel a kapu mellé. 16. perc: Éledezik a Misleny: Egy beadást követően Hleba fejesét kellett a léc alól kitornásznia Leindlernek. 15. perc: Makszimovics a rá jellemző lendületességgel iramodott meg a félpályáról, és két embert lefutva egészen a tizenhatosig jutott, ahol viszont Fiáth tanári módon becsúszva szerelte a támadót. 12. perc: Újabb szép szegedi támadást láthatott a publikum. Egy váltást követően Kéri löbbölte be a labdát a védők mögé, majd a felfutó Buzási az alapvonal előtt Beretkának centerezett, a támadó lövését viszont blokkolni tudták. Jól kezd a SZEOL. 8. perc: Nagy iramban kezdenek a csapatok! Makszimovics nyert meg egy párharcot a baloldalon, majd a beadásával Kérit kereste, ám az utolsó védő ki tudta csúsztatni szögletre a labdát. A sarokrúgás is veszélyes volt, hiszen Ondrejó pontosan Buzási fejére varázsolta a játékszert, ám a védő fejese két centivel el ment a kapufa mellett. 5. perc: Máris itt a válasz! Egy beadást követően Grünwald tisztázott rossz helyre, majd a lecsorgót Hleba szúrta rá húsz méterről, a lövését követően a labda gyakorlatilag Föld körüli pályára állt. 3. perc: Az első lövés a mérkőzésen a szegediek nevéhez fűződik: Péter Antal ugratta ki Makszimovicsot, aki a tizenhatosig vezette a labdát, majd Ondrejót játszotta meg, aki lekészítette lövésre Péternek, a csatár viszont csúnyán fölé lőtte a játékszert. 1.perc: A hazaiak kezdték a találkozót.

16:27: Érkeznek a csapatok a pályára: A hazaiak kékben, míg a szegediek fehérben futballoznak ma.

16:22: A mérkőzés egyik kulcsa az lehet, hogy Kéri és Makszimovics - a szegediek talán két leglendületesebb futballistája - milyen napot fog ki.

16:15: Köszöntjük a kedves olvasóinkat a kozármislenyi stadionból, ami egy valóságos ékszerdoboz a Mecsek lábánál.

A két csapat őszi összecsapásán Buzási Péter találatának köszönhetően egy-nullás szegedi siker született. A villámléptű jobbszélső, ma is ott van a Tisza-partiak kezdőjében. A múlt heti csapaton mindössze egy helyen változtatott Siha mester: A sárga lapos eltiltását töltő Lévai helyére, Ondrejó került a kezdő tizenegybe.