Fontos pontokat hullajtott a sereghajtó ellen a SZEOL

2018. március 18., vasárnap

Oda lett a SZEOL száz százalékos hazai sorozata, miután csak 1-1-es döntetlenre futotta Siha Zsolt tanítványainak a Vecsés ellen.

Kiegyenlített csatát hozott a sereghajtó szegedi vendégjátéka. Az első félidőben a kimondottan tompán játszó SZEOL-ból Makszimovics volt a legaktívabb, aki többször is a tizenhatoson belülre tudta verekedni magát, ám igazán nagy lehetőségig nem jutott el a szegedi csapat. Ebben a játékrészben inkább a vendégek akarata érvényesült. A második félidő elején aztán egy remek kontra támadásból Koziorowski révén megszerezte a vezetést a Pest megyei együttes. Ezt követően a SZEOL nagy erőket mozgósított, hogy legalább az egy pontot itthon tartsa, és ezt Beretka Péter hajrában szerzett góljának köszönhetően meg is tették a kék-feketék. Igazságosnak mondható, mégis fájó döntetlen ez, hiszen ha az első félidőben is olyan tempót diktált volna a Siha-legénység, mint azt tette az utolsó negyedórában, akkor a három pontot is itthon tarthatta volna a Tisza-parti gárda. A mérkőzés előtt írtuk: A Vecsés eddig mindössze egyszer tudott idegenben diadalmaskodni,- még a harmadik fordulóban a Dabas vendégeként – ezzel szemben SZEOL az összes hazai meccsét megnyerte ebben a szezonban, úgyhogy a papírforma szegedi győzelmet ígér. - Ebben a ligában nincs olyan, hogy könnyű mérkőzés. A múlt héten láttam játszani ellenfelünket, akik valószínűleg defenzív stílusban fognak pályára lépni és a kontrákra fognak alapozni. Kérdéses, hogy milyen lesz a pálya talaja vasárnapra, remélem, hogy az időjárás nem szól közbe, játszani szeretnénk. Döntő fontosságú lehet az első gól, illetve az, hogyha azt mi szereznénk, akkor mikor sikerül betalálnunk. Nehezebb feladatra készülünk, mert inkább taktikai csata várható, mintsem futball, de a céljaink eléréséhez szükségünk van a három pontra - fogalmazott a találkozót megelőzően

Siha Zsolt

, a SZEOL SC edzője. A tréner kitért arra, hogy Péter Antal sérülése rendbe jött, valamint megemlítette, hogy Lévai Norbert és Kormányos Kolos is jó úton járnak afelé, hogy visszatérjenek a csapatba, de egyelőre kérdéses a játékuk a Vecsés ellen.- olvasható a SZEOL SC facebook oldalán A SZEOL ősszel- az azóta már Tiszakécskére szerződő- Mihály Dávid szabadrúgásgóljával nyert 1-0-ra Vecsésen. Mozgalmas hét előtt áll a SZEOL SC, hiszen szerdán a Budapest Honvéd II. csapata jön a Tisza-partjára, majd jövő vasárnap megyei rangadó vár Hódmezővásárhelyen a Siha-legénységre.

NB III Közép csoport, 19. forduló

SZEOL SC - Vecsési FC 1 - 1 (0-0) Szeged, SZVSE-stadion, 200 néző. Vezette:Hanyecz Bence (Pogonyi Ferenc, Zahorecz Roland). SZEOLLeindler -Kéri, Rácz, Grünvald (Péter, 56'), Buzási, Forró, Ondrejó, Beretka, Göncző (Kormányos, 82'), Makszimovics, Tomisics. Edző: Siha Zsolt. Vecsés:Komora - Balázs, Molnár Z. (Váczi, 75'), Radnai, Lajer (Kiss K., 85'), Csordás, Takács Z., Szalai, Kaiser, Koziorowski, Petrics. Edző: Szász Ferenc. Gól: Beretka (88') ill. Kozioworski (53').

Siha Zsolt:

"Igazságos eredmény született, hiszen rászolgált az egy pontra a Vecsés. Nem tudok kibékülni az első félidei teljesítményünkkel, mert az méltatlan volt a szegedi címerhez. Rá sem ismertem a múlt heti önmagunkra. A második félidőben rengeteget tettünk azért, hogy itthon tartsuk a három pontot, de sajnos az első félidei teljesítményünk miatt ezt nem érdemeltük meg. Fontos két pontot veszítettünk ma el, ami a végelszámolásnál még sokat számíthat."

Online tudósításunk a mérkőzésről:

95. perc: Vége a mérkőzésnek. 95. perc: Ondrejó lágyan ívelte a kapu elé, Váczi így ki tudta fejelni. 94. perc: Az utolsó esélyek egyike: szabadrúgás a SZEOL-nak 30 méterre a kaputól. 93. Perc: Komora kap sárgát időhúzásért. 92. perc: Futószalagon érkeznek a SZEOL szögletek, azonban rendre sikerül mentenie a vendég védelemnek. 90. perc: Radnai is besárgul a végére. 89. perc: GÓÓÓÓÓL! A sokadik szegedi szöglet után Beretka elé csorgott a labda és a kapus lábai között a hálóba gurította a játékszert. 1-1, megérdemelt az egyenlítés. 88. perc: EZ HIHETETLEN! Buzási fejesét földön túli bravúrral tolta ki Komora a léc alól. 87. perc: Kormányos remek indítását követően Kéri centerezett a tizenhatoson belül, de Takács ezúttal is menteni tudott. 86. perc: Kiss Krisztián érkezik a Vecsésbe Lajer Gábor helyére. 85. perc: Rendkívül hősiesen védekezik a Vecsés a hajrában. 83. perc: Csere: Kormányos érkezik Göncző helyére az utolsó percekre. 82. perc: Hátul teljesen kinyílt a SZEOL és a gólszerző Koziorowski vezethette egy az egyben Forró Attilára a labdát, a védő azonban remek ütemben szerelni tudott. 79. perc: A sokadik szegedi szögletet követően Péter fejelt a nagy kavarodás közepette, Komora azonban bravúrral védett. 75. perc: Cserél a vendég csapat: a csapatkapitány Molnár Zoltán hagyja el a pályát és Váczi folytatja a helyén. 73. perc: Állandósult a nyomás a Vecsés kapuja előtt. Makszimovics lövését szedte ki Komora a bal alsó sarokból. 71. perc: Beretka nyolc méterről lőtt fordulásból, de labda ezúttal is elkerülte a kaput. 70. perc: Szalai Vilmos kap sárga lapot Péter Antal elleni szabálytalanságáért. 69. perc: Egy szögletet követően szegedi tűzijáték a vecsési kapu előtt, de sem Gönczőnek, sem Rácznak nem sikerült betalálnia. Továbbra is 0-1. 65. perc: Műesésért jár a mérkőzés első sárga lapja Tomisicsnek. A mínuszok ellenére, kezd parázzsá válni a hangulat a pályán. 63. perc: Egy tizenegyesgyanús szituációban Takács rántotta le a frissen beállt Péter Antalt, a sípszó azonban elmaradt. 61. perc: Péter beállításával élénkebbé vált a SZEOL támadójátéka. Beszorul a Vecsés. 57. perc: A bekapott gól után cserére szánja el magát Siha Zsolt: Péter Antal érkezik Grünvald Attila helyére. Védő helyére csatár, egyértelmű a szándék, gólokat kell lőni! 56. perc: Koziorowski csapott le egy röviden hazagurított labdára, Leinderlnek azonban sikerült becsúszva tisztáznia az eddigi egyetlen gól szerzője elől. 55. perc: GÓL! Megszerzi a vezetést a Vecsés. Egy hosszú kiugratás után sikerült Koziorowskinak leráznia Ráczot, majd Leindler mellett becsavarta a labdát a jobb alsó sarokba. 51. perc: Ismét Makszimovics ment a baloldalon a védője mellett, de beadását megint csak blokkolni tudták. 48. perc: Tomisics és Makszimovics kényszerítőzött, majd utóbbi beadta középre a labdát, azonban a korábbi újpesti játékos Takács Zoltán becsúszva menteni tudott Beretka elől. Makszimovics eddig a szegediek legaktívabb játékosa. Negyedórányi szünetet követően ismét nekiveselkednek a csapatok. 45. perc: A játékvezető nem hosszabbít. 0-0-ról vághatnak neki a második félidőnek a csapatok. 37. perc: Makszimovics indult meg a baloldalról befelé, két ember mellett el is ment, majd 25 méterről rálőtte a labdát, azonban lövése messze elszállt a kapu felett. 36. perc: Kaiser kavargatott a baloldalon, majd Kéri mellett középre tette a labdát, de nem érkezett szerencsére senki. 31. perc: A mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki! Buzási verte meg a baloldalon egy az egyben őrzőjét, majd remekül csavarta a labdát az öt és feles sarkára, Kéri azonban nem találta el, így kirúgással folytatódhat a mérkőzés. Az utóbbi percekben inkább a SZEOL dominál, azonban a támadó harmadba érve elfogy a tudománya a szegedi gárdának. 26. perc: Itt az első szegedi lehetőség! Buzási ugratta ki remek ütemben Beretkát, aki az alapvonalról centerezett, de az utolsó pillanatban tisztázni tudott a vendég védelem. Egyenlőre sajnos nem találja ellenfelén a fogást a szegedi csapat. 22. perc: Ismét egy vendég helyzetet jegyezhetünk fel: egy baloldali beadást követően megint csak Petric Branko veszélyeztetett, azonban lövése elszállt a kapu mellett. 19. perc: Tomisicset próbálta kiugratni Ondrejó, azonban Komora megelőzte a szegediek csatárát és tisztázni tudott. 15. perc: A második vecsési szöglet már igazi helyzetet hozott. Ide-oda pattogott a labda a 16 -oson belül, végül Petric Branko elé került, aki rá is szúrta, de lövése célt tévesztett. Egyenlőre jobbak a vendégek sajnos. 13. perc: Leindlernek kellett kifutnia a tizenhatoson kívülre, hogy tisztázni tudjon a támadó elől. Hosszú ívelésekkel operál a Vecsés, azonban a SZEOL védői rendre lekapcsolják ezeket a kiugratásokat. 9. perc: A sértett csavarta be a labdát a 16-oson belülre, többen is érkeztek fejelni, de a vecsésiek menteni tudtak. 8. perc: Tomisicset buktatták, 25 méterről jár szabadrúgás a SZEOL-nak a bal összekötő helyéről. Folyamatosan szállingóznak a nézők a lelátóra, már 200-an is lehetnek. 5. perc: Egy veszélyesnek tűnő vecsési kiugratás, azonban már lest ítélt a játékvezető. Aktívan kezdenek a vendégek. 2. perc: Jöhet az első vendég sarokrúgás. Jól csavarodik be a labda, azonban Leindler magabiztosan lehúzza azt. Hanyecz Bence sípszavára elindult a labda 90 perces útjára. Érkeznek a csapatok, a SZEOL a szokásos fekete szerelésében, míg a Vecsés fehér mezben lép ma pályára. Köszöntjük a kedves olvasóinkat ezen a télies vasárnap délutánon. A fagypont közeli időben körül belül 100 néző látogatott ki az SZVSE Stadionba.