Győzelemmel hangolt a Kiel elleni rangadóra a Pick

2018. március 15., csütörtök

17–15-ös félidő után 36–22-re nyert a Ferencváros otthonában a MOL-Pick Szeged a K&H liga 21. fordulójában.

Srsen és Sigurmannsson találataival indult a mérkőzés. Bő negyedórán keresztül jól tartotta magát a Ferencváros, hiszen csak a 16. percben vezetett először a Szeged három góllal (7–10). Sigurmannsson harmadik hetese után már 8–12-t mutatott az eredményjelző, a szünetre végül kétgólos előnnyel mehetett a Tisza-parti csapat. A második játékrész kiváló szegedi védekezéssel indult, Blazevic és Petrus szerzett több labdát védekezésben, amelyekből öt-hat lerohanásos találatot jegyezhettek. José Manuel Sierra váltotta a kapuban Segót, aki kiváló formában védett. Neki és a masszív védekezésnek köszönhetően, több mint nyolc percig gólképtelenek voltak a hazaiak, így a 39. percre eldőlt a két pont sorsa, mivel 17–27-re ellépett a MOL-PICK. Elfáradtak a hazaiak szemmel láthatóan, akik több kulcsjátékosukat nélkülözték sérülés miatt. Holnapra szünnapot kaptak a játékosok, csütörtöktől azonban már a szerdai THW Kiel elleni idegenbeli Bajnokok Ligája nyolcaddöntőre készülnek a Pastor-tanítványok.

Ferencváros - MOL-PICK Szeged 22-36 (15-17)

K&H férfi kézilabdaliga, 21. forduló. Budapest, Elek Gyula Aréna, 500 néző. Vezette: Altmár, Horváth.

Ferencváros:

Nagy L. - Andelics 3, Oláh T. 2, Benmiloud 3, Rédai, Bali 2, Pálos 4/1.

Zernovic (kapus), Bujdosó 1, Grebenár 1, Bakos Gy., Khaled 4, Pál 1, Cseh 1/1.

Horváth Attila.

MOL-PICK Szeged:

Sego - P. Rodríguez 4, Srsen 1, Skube 3, Bánhidi 1, Bodó 4, Källman.

Sierra (kapus),Thiagus Petrus 4, Blazevic, Sigurmannsson 9/4, Zubai, Zsitnyikov 4, Balogh 4, Gorbok 2, Fekete B.