Írjon nekünk

Hírzóna

Építőipari hiányszakmákat oktatnak szakképzési keretek között Szegeden – Általános iskola után is jelentkezhetnek

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Építőipari hiányszakmákat oktatnak szakképzési keretek között Szegeden. Akár rögtön általános iskola után is várják a tanulókat egy szegedi intézményben

Építőipari hiányszakmákat oktatnak szeptembertől Szegeden. A most induló szakképzés a munkaerőhiányt hivatott csökkenteni – az építőiparból több ezer szakmunkás hiányzik hazánkban. A képzésekre akár már az általános iskola elvégzése után is jelentkezhetnek a tanulók.

A Gál Ferenc Főiskola Békési Szakképző Iskolájának Szegedi Tagintézménye és a KÉSZ Csoport összefogásával 2018 szeptemberében induló szakképzés nem titkolt célja az építőiparban kialakult munkaerőhiány csökkentése. Az együttműködésnek köszönhetően létrejött középiskola különleges példája a szakképzés megújítására irányuló szemléletváltásnak.

A 3 éves képzés során az elméleti alapozás mellett a legkorszerűbb szakmai ismereteket nyújtó tanműhelyben szerezhetnek piacképes gyakorlati tudást a tanulók. A hegesztő, épület- és szerkezetlakatos vagy villanyszerelő szakma sikeres elsajátítását követően pedig stabil munkahelyet is biztosítanak a képzés szervezői a fiatal szakembereknek. Ezzel nem csak a tanulók és az oktatási intézmény, hanem a munkaadók céljai is teljesülnek, hiszen rendkívülkevés ma a piacon a képzett, szakértő munkavállaló. A részletekről a három alkalommal megrendezésre kerülő nyílt napon tájékozódhatnak az érdeklődők.

„Célunk, hogy iskolánkból a szakmájuk iránt elhivatott, jó szakemberek kerüljenek ki. Szeretnénk, ha nem a hiányszakmákon megszerezhető állami ösztöndíj befolyásolná a jelentkezők pályaválasztását, ezért minden képzésünkön biztosítjuk tanulóinknak a Szabóky Adolf Szakképzési Ösztöndíj szerint kapható juttatásokat, de ennél jóval többet is.” – fogalmaz az iskola tagintézmény-vezetője, Kovács Benedek.

Fontos eszköze a tanulói kompetenciák fejlesztésének a közösségben való, alternatív tanulási formák előtérbe helyezése és ezzel együtt a tanulói motivációépítés. A gyakorlati képzés tekintetében is különleges szerepet kap a közösséghez való tartozás élményének megélése, ugyanis a gyakorlati képzést nyújtó KÉSZ Csoport kezdettől fogva biztosítja a tanulók számára mindazokat az előnyöket, juttatásokat, melyeket főállású munkatársainak is.

Az érdeklődők a részletekről a képzés helyszínén, Szegeden, a Gutenberg utca 25-27. szám alatt megrendezésre kerülő nyílt napokon tájékozódhatnak. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődő szülőt és tanulót január 18-án és február 15-én 17 órai kezdettel.

Kommentek

Tovább olvasom

Hírzóna

Elkészült az idei megyei bűnmegelőzési naptár

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

Ebben az esztendőben a 112-es, egységes európai segélyhívószámhoz kapcsolódva jelent meg a kalendárium

Tovább olvasom

Hírzóna

Nagy bulit csapnak a születésnapját ünneplő Hagymatikumban

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

Január 19-én, szombaton tartják a mulatságot.

Tovább olvasom

Hírzóna

A Diákhitel Központ idén is megrendezi a felvételizők hétvégéjét 

Ez a tartalom archív! A cikkben szereplő információk a megjelenés óta megváltozhattak.

Megjelent:

Szerző:

Most hétvégén a pályaválasztás dilemmáiról faggathatják a téma szakértőit az érdeklődő diákok.

Tovább olvasom

Aktuál