Kézilabda: ismét nyerni tudott Zágrábban a MOL-Pick Szeged

2017. szeptember 23., szombat

Egyetlen megingást leszámítva végig irányította a zágrábi BL-meccset a MOL-Pick Szeged, amely megszerezte első győzelmét az idei sorozatban.

Zágrábban folytatódott az idei Bajnokok Ligája-sorozat a MOL-Pick Szeged számára,

Juan Carlos Pastor

együttese a Nantesban elszenvedett vereség után próbált javítani a sérülések által tizedelt horvát együttes ellen. A hazaiak szerezték a meccs első gólját, a Pickből

Denis Buntic

volt először eredményes: a Pick rutinos horvátja remekül játszott, a pazarul védő

José Manuel Sierra

mellett támadásban is rendre eredményesen tudott játszani a Szeged, az átlövőkkel nem tudott mit kezdeni a Zágráb kapusa,

Skok

, így az ötperces hazai gólcsendet kihasználva 6-3-ra meglépett a Szeged az első negyed óra végére.

Thiagus Petrus

üres kapuba lőtt labdája után már öttel is vezetett a Tisza-parti együttes (4-9),a horvátokat

Mrakovcic

tartotta életben, de mindez csak arra volt elég, hogy állandósuljon a 4-5 gólos különbség. A tavasszal a Szegedet erősítő kapus,

Uhr Kastelic

sem tudta hatástalanítani a szegedi átlövéseket,

Balogh Zsolt

értékesített hetese után 17-12-re vezetett a Szeged a szünetben - José Manuel Sierra pedig közel 50%-os hatékonysággal védett. A szünet után lassabb ritmusban zajlott a játék, a horvátok pedig minden támadásuknál lehozták a kapusukat, így folyamatosan emberelőnyben támadtak - azonban ez sem vezetett eredményre, ugyanis nem engedte közelebb ellenfelét a Szeged. Tíz perc elteltével

Bodó Richárd

bombája után hét gól volt a Pick előnye (14-21), azonban ez mintha egy picit elaltatta volna a szegedieket, mert ezt egy közel tíz perces gólcsend követte. A hazaiak vérszemet kaptak, és igyekeztek megragadni utolsó esélyüket - hiába kért időt 18-22-nél Juan Carlos Pastor, ez sem tudta fékezni a horvát rohamokat, és hét perccel a lefújás előtt egyetlen gólra csökkentette a különbséget

Ravnic

, 21-22. Balogh Zsolt hetese törte meg a szegediek részéről felépített jeget, majd a csereként beállt

Dmitry Zhitnikov

betörései, és

Marin Sego

védései jelentették a fordulópontot, amivel már a Zágráb sem tudott mit kezdeni. Thiagus Petrus újabb üres kapus gólt szerzett a saját térfeléről, így a végén már nem kellett izgulni, és a MOL-Pick Szeged tavalyhoz hasonlóan ezúttal is nyerni tudott Zágrábban, most 28-23-ra. Bár a meccs nagy részében az történ a pályán, amit a Pick Szeged akart, egyetlen rosszabb periódus elég volt ahhoz, hogy a Zágráb feljöjjön, az összképet tekintve nem lett volna igazságos, ha pontokat hagy Horvátországban a Szeged. Ezzel megvan a Pick első sikere a nemzetközi porondon a 2017/18-as idényben, azonban hétfőn már Csurgón vár bajnoki a csapatra, majd jövő vasárnap 17 órától jön az idei első hazai fellépés a BL-ben a svéd Kristianstad ellen.

A csoport többi mérkőzésén:

Rhein-Neckar Löwen - Wisla Plock 31-27 HC Vardar - HBC Nantes 27-23 Barcelona - IFK Kristianstad 31-29

Az A csoport állása:

1. HC Vardar 4 pont 2. Rhein-Neckar Löwen 3 pont (+4) 3. Barcelona 3 pont (+2) 4. MOL-Pick Szeged 2 pont (+1) 5. HBC Nantes 2 pont (0) 6. IFK Kristianstad 1 pont (-2) 7. HC Zagreb 1 pont (-5) 8. Wisla Plock 0 pont

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, A csoport, 2. forduló

HC Zagreb - MOL-Pick Szeged 23 - 28 (12-17)

Zágráb, Zágráb aréna, 4000 néző. Vezette: Kursad Erdogan, Ibrahim Özdeniz (törökök).

Zagreb:

Skok - Horvat 2, Z. Markovic 2, J. Valcic, Vori 2, Mandalinic 3, D. Markovic 2/1. Csere: Kastelic (kapus), MRAKOVCIC 5, Susnja 1, Hrstic, T. Valcic, Kontrec, VUGLAC 5, Ravnic 1. Vezetőedző: Kasim Kamenica

MOL-Pick Szeged:

SIERRA - Sostaric, BUNTIC 5, Thiagus Petrus 2, Bánhidi 1, Källman 1, Skube. Csere: Gorbok 4, BALOGH 7/3, Gaber 1, Blazevic, Sigurmannsson 1, Bodó 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

2/1 ill. 6/4.

8 perc ill. 12 perc.