Kosárlabda: nyertek az első meccsen a Vásárhelyi Rakéták

2017. május 26., péntek
raketak2

Sikerrel vette az első akadályt a Hódmezővásárhelyen zajló Nemzeti Serdülő Bajnokság első napján a Vásárhelyi Kosársuli serdülő csapata, a Vásárhelyi Rakéták. Mócsai Milán fiai a Szombathelyi SI KA „A” csapatát győzte le első csoportmeccsén rendkívül magabiztosan a Hódtói Sportcsarnokban. A vas megyeieknek nem igazán volt ellenszere a kék-sárgák játékára, így több mint 30 pontos vereséget szenvedtek.

Egész pályás letámadással kezdte a mérkőzést a Vásárhely. Izgatottak voltak a csapatok az első mérkőzésükön, sok volt a kihagyott ziccer és az eladott labda is. A Kosársuli betörésekből és befutásokból dobott kosarakat az első negyedben (15-14). A második periódust energikusan kezdte a hazai gárda, míg a Szombathely szép csapatjátékkal, sok passzal játszott. A vásárhelyiek azonban jól védték a „festéket”, így sok látványos blokkolást láthattunk ebben a játékrészben. Támadásban a meccset 30 ponttal záró

Bánfi Balázs

betöréseit és pozíciós játékát nehezen védte a Szombathely, ennek köszönhetően a félidő 37-26-os Hódmezővásárhely vezetéssel zárult. A harmadik negyedben is nagy iramot diktáltak az együttesek, de a Kosársuli a lepattanóknak köszönhetően folyamatosan növelte előnyét. A vas megyeiek nem találták az ellenszert a kemény Vásárhely védekezés ellen, ezért eldőlni látszott a mérkőzés (65-39). A negyedik negyedben a szombathelyiek sok passzos játékra váltottak, ami szép kosarakat és eladott labdákat eredményezett. Ez azonban csak arra volt elég, hogy valamelyest kozmetikázzanak a korábban 40 pontos hátrányukon, ami végül 25-re csökkent az utolsó sípszóig.

Fiú Országos Serdülő Döntő, csoportmérkőzés

Vásárhelyi Rakéták - Szombathelyi SI KA "A" 89-64 (15-14, 22-12, 28-13, 24-25)

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Brenyovszky D. és Pál-Szabó D.

Rakéták:

Bánfi 30, Kozma 14/6, Knyúr 10/6, Balogh 9, Fulai 7, Megyesi 6, Pánczél 5, Kovács 2, Németh 2, Filak 2, Ságodi 2, Zsadányi -.

Mócsai Milán és Czibere Zoltán.

Szombathely:

Poór 19, Viszket 12, Sipos 11, Kövesdi 5, Varga 5, Tiborcz 4, Horváth N. 2, Horváth Á. 2, Németh 2, Lintner 2, Büki -, Kovács -.

Váradiné Szarka Ildikó Mócsai Milán:

„Borzasztóan kezdtük a mérkőzést, még jó, hogy Bánfi Balázs kiegyensúlyozottan tudott játszani. Félidei fejmosás után, sikerült kimászni a gödörből. Ahogy kezdett kisimulni a mérkőzés, úgy jöttek az elvárt és extra megmozdulások. Egy megvan, megyünk tovább…”

Váradiné Szarka Ildikó:

”Az első félidő után, nem értem a második félidei játékunkat. Gratulálok a Vásárhelynek!"