Női vízilabda: erődemonstrácót tartott a listavezető Szegeden + FOTÓK

2017. március 1., szerda
sznve-uvse026kf

Nem hagyott nyitott kérdéseket a listavezető UVSE, könnyen győzte le a sokat hibázó Szegedet a fővárosi gárda.

Gyakorlatilag tétnélküli mérkőzést vívott egymással a Szeged és az UVSE a női vízilabda OB I felsőházának 14. fordulójában, hiszen az már korábban eldőlt, hogy a fővárosiak az élen zárják a bajnokság ezen szakaszát, amivel automatikusan kvalifikálták magukat a bajnoki elődöntőbe, míg az is biztossá vált korábban, hogy a Szeged egy Csongrád megyei párharcon keresztül a Szentes ellen teheti majd ezt meg a rájátszásban. Ennek ellenére az első illanattól kezdve komolyan vette a mérkőzést

Áts Bertalan

csapata, kíméletlenül használták ki a szegedi hibákat, védekezésben pedig alig hagytak lehetőséget a ámadások befejezésére. A fővárosiak minden negyedet megnyertek és a Szeged a harmadik játékrész végére kicsit szét is esett. Rontott ziccerek, rontott ötméteres jellemezte a hazaiak játékát, miközben az UVSE egy percig sem engedélyezett könnyű támadásokat a hazaiaknak, így végül magabiztos győzelemmel távoztak a Tisza-partról.

Női vízilabda OB I alapszakasz, Felsőház 14. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash SZTE – UVSE 6–20 (1-4, 1-3, 1-7, 3-6)

Szeged, SZUE. Vezeti: Marjay Zsolt, Fodor Rajmund.

Tóth - Miklós, Gémes 1, Pengő, Lengyel A. 1, Kádár 1, Bujka 1. Csere: Fáy (kapus), Lengyel D., Tóth P., Árkosy, Lengyel Dom. 2, Rudics.

Molnár Péter

UVSE:

Gangl - Czigány 3, van der Sloot 1, Kisteleki 1, Szücs 1, Csabai 3, Tóth 4. Csere: Mackó (kapus), Kövesdi 2, Takács, Kiss, Kuna 3, Hertzka 1, Pap 1.

Emberelőny:

2/7 ill. 5/13

Ötméteres:

1/2 ill. 1/1

Lengyel A., Tóth P. ill. Kiss E. Molnár Péter:

"Gratulálok az Újpestnek, sajnos az elején amikor lehetőségeink adódtak, azokkal nem tudtunk élni, abból lehetett volna építkezni. Sajnos amiket megbeszéltünk, abból nem tudtunk megvalósítani sok mindent. Nagyon sok könnyű akciógólt kaptunk. Már ebben a fordulóban is azt kértem a lányoktól, hogy úgy játszanak, hogy ez már a felkészülés része a Szentes elleni rájátszás párharcra, de sajnos nem úgy sikerült ahogy terveztük. A Honvéd elleni mérkőzésen szerepeltetni fogok egy-két fiatal játékost is."

IV. negyed 6-20 (1-4, 1-3, 1-7, 3-6)32' Könnyű gólt szerez újra az UVSE, 13 másodperccel a meccs vége előtt Pap Mónika szerez gólt center pozícióból, 6-20, ez a mérkőzés vége. 32' Az utolsó percbe léptünk, Molnár Péter még időt kér. Takács Vivient szórják ki a sporik, majdnem végigtámadhatja a mérkőzést a Szeged, ám Kádár Ildikó úgy dönt, hogy gólra váltja a fórt, 6-19. 31' Tóth Petra is kipontozódik szegedi részről, nem tudják tartani az újpesti centereket ma a szegedi lányok, Kövesdi Vivien pedig gólra váltja az előnyt, 5-19. 31' Küzdenek becsülettel a szegedi lányok, ez pedig egy Lengyel Dominika gól formájában meg is mutatkozik, nagy gólt lőtt a szegedi tizenegyes, 5-18. 30' Miklós Dóra is összegyűjt egy kiállítást, Kuna Szonja pedig hatalmas felsőlécet bombáz, ám a kipattanó az UVSE-nél marad, Kuna Szonja pedig csak gólt szerez, 4-18. 29' Árkosy nagyon messziről tűzi kapura a labdát, de muszáj volt neki, hiszen két másodperc maradt a támadó időből, de ez elhal a blokkban. 28' Most szépen zár a szegedi védekezés, meg is szerzi a labdát a hazai csapat. 28' Újfent emberhátrányban a Szeged, Lengyel Dominika a kiállított, időt kérnek a vendégek. 28' Csabai kényszerű ejtését védi Fáy, szépen kapaszkodott fel érte. Fordul a Szeged, Kádár Ildikó lő, de a felsőlécről lepattan a kísérlet. 27' Szücs Gabriella a kiállított az UVSE részéről. Kádár Ildikóra játssza ki a figurát a Szeged, de Maczkó hárítja a lövést. 26' Tóth Ildikó harcol ki ötméterest, van der Sloot a végrehajtó, Fáy kezei alatt pedig be is csúszik, 4-17. 26' A sors most egy kicsit visszaadott a hazaiaknak, Gémes Alexa lövése a blokkon és Maczkó kezein is átcsorog, így megvan a negyedik szegedi gól, 4-16. 25' Pengő Nikoletta lő távolról, de a kapu fölé száll a kísérlet. A túloldalon kiállítják Pengőt, majdnem labdát szerez a Szeged, de ezt most Csabai váltja gólra, szinte minden bemegy a vendégeknek, 3-16. Közben Tóth Esztert Fáy Viktória váltja a szegedi kapuban. 25' Kezdődik az utolsó felvonás, 4-0-ra nyeri a ráúszáscsatát az UVSE. Tóth Ildikó kap egy jó centerezést, megküzd az újabb gólért, 3-15. III. negyed 3-14 (1-4, 1-3, 1-7)24' Megszerzi a labdát az UVSE és még szerencséje sincs a hazai csapatnak, becsorog Hertzka lövése is, 2-14. A negyed végén büntetőhöz jut még a Szeged, ert Kiss Eszter szabálytalanul, két kézzel blokkolja a kapuba tartó lövést. Mindenkit kiküldenek a játékvezetők a medencéből, csak a végrehajtó Bujka és Mackó a vízben. Bujka lő és gól, 3-14. 24' Bujka Barbarát csapdázzák be, szétesett a szegedi védekezés, most Csabai Dóra húzza be a ziccert, 2-13. 23' Lengyel Anett kipontozódik, az UVSE pedig gyönyörű emberelőnyös góllal büntet, Kiss Eszter fejezi be a sakk-mattra kijátszott akciót, 2-12. 23' Páros kiállítás a birkózó Csabai-Bujka párosnak, sajnos ezúttal sem sikerül lövéssel befejezni a szegedi akciót. Másfél perc maradt hátra a harmadik negyedből. 22' Kiegészülnek a vendégek, amikor Gémes marad üresen, el is lövi a hosszúra, de kapu mellé száll a labda. Gyors gólt szerez a túloldalon az UVSE, Kuna Szonja úszik meg és fejezi be góllal az akciót, 2-11. 22' Szücs Gabriellát is kiállítják a másik oldalon, emberelőnyben támadhatnak a hazaiak, de csak Molnár Péter időkérése után. 21' Tóth Petra szabálytalan Takács Viviennel szemben, kiállítják, ez neki a második hibája. Kiegészül a Szeged, amikor Bujka csen labdát. 20' Kövesdi Vivien is megszerzi első gólját, 2-10. Közben Gangl Edina kap pihenőt a vendégeknél, Maczkó Lilla a kapuban. Be is mutatja első védését. Ács Bertalan időt kér. 20' Most szépen járt körbe a szegedi kezeken a labda, Tóth Petra lőhet a támadás végén, de jó a vendég blokk. 19' Czigány Dórának csak sikerül újabb gólt szerezni, 2-9. 19' Czigány Dóra lövése nem találhat utat a szegedi kezek erdejében Tóth kapujáig, lehet fordulni. Lengyel Dominikának kell távolról lőnie az idő hiánya miatt a másik oldalon, de nem talál kaput. 18' Kádár védekezik most remekül Tóth Ildikó ellen, hiába kaparintja meg a vendégek játékosa a labdát, nagyon jól blokkolja a lövést, azonban sajnos elveszik a játékvezetők a fordulásnál a labdát a Szegedtől. 18' Lengyel Dominika úszik el a bal szélen, bejátszaná Bujkának, azonban sajnos kicsit magas az átadás. 17' Gangl Edina mozdul ki egy rosszul centerezett labdára és meg is szerzi, ám most kontrát ítélnek az UVSE ellen. 17' Folytatódik az összecsapás, a harmadik ráúszást is a vendégek nyerik. Tóth Ildikó kap remek bejátszást középre, majd szerez egy bravúros csavart gólt, 2-8. A harmadik negyed előtt büntető hosszokra kényszerülnek a szegedi lányok, Molnár Péter nem elégedett a látottakkal, elsősorban a kért szoros védekezés hiánya miatt. II. negyed 2-7 (1-4, 1-3)16' Iszonyatosan nagy a harc a kapu előtt, három páros is ádáz csatát vív. Molnár Péter szoros védekezést kér a lányoktól, de Tóth Petra kiállítása miatt így is üresen marad Csabai Dóra a jobb szélen, ám pazarul ér vissza Miklós Dóra blokkolni, ez a negyed vége. 16' Lengyel Dominika lövését blokkolják, pontosan egy támadásnyi idő marad az órán. A vendégek jöhetnek majd, de csak az időkérés után. 15' Most elkerülhető gólt kap a Szeged, figyelmetlenek voltak a hazai lányok, ezt pedig Kisteleki Hanna használta ki közelről, 2-7. 15' Öt ásodperc marad a támadó időből, de most rossz a vendégek centerezése, Tóth Eszter remekül él együtt a játékkal és meg is kaparintja a labdát. Kádár Ildikó lopja a túloldalon a távolságot, lóbál-lóbál, majd elereszt egy lövést osszú felső irányába, azonban kívülről borotválja a labda a kapufát. 14' Újabb szegedi kiállítás, Árkosyt szórják ki, de elveszik a labdát az UVSE-től a játékvezetők. Kádár Ildikó most pazarul találja meg Bujka Barbarát középen, akit lehúznak, ötméterest lőhet. Sajnos a kapufa most nincs a hazaiakkal, hatalmasat csattan a büntető a lécen, de nincs bent. 14' Szép gól a rövid felsőbe, Lengyel Dominika szerzi meg emberelőnyből a csapat második gólját, 2-6. 13' Labdát Szerez a Szeged, Bujka Barbara lógna meg, de utolérik és megállítják, Kiss Eszter az elkövető, ki is állítják, Molnár Péter időt kér. 13' Talán többet kéne távoli lövéssel próbálkozni, mert másképpen nagyon nehéz bevenni az UVSE kapuját. Sajnos ezúttal is labdát csennek az újpestiek és ismét támadhatnak. 12' Tóth Ildikó szerzi a vendégek újabb gólját, 1-6. 12' Lengyel Dominika keresi most Bujka Barbarát középen, de nagyon jól védekeznek vele szemben, megszerzi a labdát az UVSE. 11' Bujka csinál helyet magának középen, ez bizony megint kontra. Lengyel Anettet kiállítják a túloldalon, ez neki már a második hibája, újra fórban az UVSE. Csabai Dóra marad üresen, és borzasztóan nagy gólt ragaszt a hosszú felsőbe balról, 1-5. 11' Öt másodperc van a támadóórán, amikor Csabai Dóra emelkedik, de felsőléc most kisegíti Tóth Esztert. 10' Kissé tanácstalan a hazai csapat támadásban, ki is dobja a sarokba Lengyel Anett a labdát hogy ne tudjanak lefordulni a vendégek. 9' Sajnos rossz a bejátszás szegedi részről, így megint támadhatnak a vendégek. Most a Szeged is kijön emberfogásra, és ennek meg is van az eredménye, Tóth Ildikó ellen kontrát ítélnek. 9' Fontos lenne elhozni a ráúszást a Szegednek, mert különben még 13 másodpercig emberelőnyben az UVSE, de sajnos nem sikerül, így még egy kicsit fórban támadnak a vendégek. Kiegészülnek a hazaiak, amikor Czigány tüzel ismét, de most Tóth Eszter hárít. I. negyed 1-48' 14 másodperc van hátra az első játékrészből, ennyi ideje van befejezni a támadást az UVSE-nek. Tóth Ildikóval szemben szabálytalan Lengyel Dorottya, kiállítják, de már nem jutnak el lövésig a vendégek, lejár az idő, vége az első negyednek. 8' Gémes Alexa távoli lövése jócskán kapu fölé száll. A túloldalon Takács Vivien próbálkozik, de Tóth hárít. Pengő úszik meg, ám utolérik, bejátszaná az érkező Bujkának, de Gangl remekül mozdul ki a kapuból és meg is szerzi a labdát, időt kérnek a vendégek. 7' Az UVSE szorosan kijön a szegedi játékosokra, gyakorlatilag esélytelen közel férkőzni a vendégek kapujához. Gémes Alexának lőnie kell, mert csak három másodperc marad a támadóórán, nem is rossz a lövés, de elkerüli Gangl kapuját. A túloldalon Bujka mutat be remek védekezést, meg is szerzi a labdát. 6' Pengő lövése sajnos a blokkban hal el és így hagyja el a játékteret. A túloldalon zónavédekezéssel próbálja hatástalanítani az újpesti akciót a Szeged, de Czigány Dóra keze megint sül, 1-4. 6' Czigány Dóra szerez könnyű gólt, üresen hagyták viszonylag közel a kapuhoz, nem okoz neki gondot a gólszerzés, 1-3. 5' Kádár Ildikó keresi középen Bujka Barbarát, azonban győz a túlerő, hárman vették körbe, meg is szerezték a vendégek a labdát. 5' Lengyel Anettet szórják ki a túloldalon, szépen jár a fórban a labda a vendég kezeken, de szabálytalankodnak középen így elveszítik a labdát. Molnár Péter időt kér. 4' Gyönyörű gól! Lengyel Anett a bal szélről ejti át Gangl feje felett a labdát, 1-2. 4' Bujka Barbara ellen ítélnek kontrát a játékvezetők, támad az UVSE. Tóth Ildikó gólt szerez, de a játékvezetők belesípolnak, ám marad a vendégeknél a labda és Tóth Ildikó másodjára már érvényes gólt szerez közelről, Tóth Eszter ismét tehetetlen, 0-2. 3' Miklós Dóra simítja kapura a labdát, Gangl Edinán túljut, de a képzeletbeli gólvonalon sajnos nem. A másik oldalon most remekül zár össze a szegedi védelem, lehet fordulni. 3' Szücs Gabriella távolról óriási gólt szerez, a pattintott lövéssel Tóth Eszter nem tud mit kezdeni, 0-1. 2' Csabai Dóra próbálkozik most a bal szélről, de a hosszú saroknál a kapufát lövi ki, fordulhat a Szeged. A másik oldalon Gangl könnyedén hárítja Gémes Alexa első kísérletét. 1' Elkezdődött az összecsapás, az első ráúszást a vendégek hozták el. Czigány Dóra passzából van der Sloot szerezné meg a vezetést azonban az oldalhálóba püföli labdát. A túloldalon Gangl Edinának kell bemutatni első védését, marad a hazaiaknál a labda, de pontatlan a visszajátszás és el is veszik a játékvezetők a labdát. 18.40 Zajlik a csapatok bemutatása, a vendégek a szokásos lila sapkában, a hazaiak pedig fehér sapkában szállnak ma medencébe, már csak néhány perc és kezdődik a találkozó. 18.35 Köszöntjük olvasóinkat, tíz perc múlva kezdődik a Szeged és az UVSE összecsapása a női vízilabda OB I felsőházának 14 fordulójából. A mérkőzésnek igazán nagy tétje nincsen, hiszen az UVSE biztosan elődöntős a rájátszásban, míg a szegedi lányoknak biztosan a Szentes ellen vezethet odáig az útjuk, így a rájátszásra való hangolódás jegyében készülhetnek a csapatok a találkozóra. A mérkőzés 18:45-kor kezdődik.

A mérkőzés elé

A toronymagasan listavezető UVSE látogat Szegedre a női vízilabda OB I alapszakaszának 14. fordulójában a felsőházban. A fővárosiak az előző fordulóban a Dunaújváros otthonában játszottak rangadót és nyertek 11-8-ra és eddig mindössze egyetlen vereséget szenvedtek a bajnokságban, egyértelműen a bajnoki cím legnagyobb esélyesei. A szegedi lányok a Szentessel mérkőztek meg megyei rangadón a válogatottszünet előtt, a nagy csatát hozó mérkőzés végül 9-9-s döntetlennel zárult. A csapatok már kétszer is találkoztak ebben a bajnoki kiírásban, előbb a fővárosban nyertek az újpestiek 11-7-re, majd Szegeden 8-2-s sikert arattak.