Vízilabda: remek védekezéssel múlta felül a Debrecent a Szeged + FOTÓK

2017. február 4., szombat
szeged-debrecen005kf

Brusztolós mérkőzésen, öt góllal múlta felül a Contitech Szeged Diapolo a DVSE együttesét.

Az már biztossá vált a mérkőzés előtt, hogy amennyiben a hazaiak legyőzik a DVSE-t, a felsőházban folytathatják a bajnoki küzdelmeket. Elég pontatlanul kezdett a Szeged, az első gólt a Debrecen szerezte, de gyorsan rátalált a helyes útra a hazai csapat

Manhercz Ádám

,

Kiss Csaba

Manhercz Krisztián

góljaival fordítottak 3-1-re, azonban a negyed utolsó másodpercében még zárkózott a DVSE. A második negyedben aztán lehúzta a rolót a Szeged, minden egyes lövésre odaértek a blokkoló kezek, tiszta lövőhelyzetet nem is igazán tudott kialakítani a vendég gárda. Ezzel szemben a hazaiak háromszor is bevették

Lévai

kapuját, így a félidőre magabiztos, 6-2-es szegedi előnnyel vonultak a csapatok. A harmadik játékrészben aztán fordult a kocka, a hazaiak maradtak gólképtelenek, ám a Debrecennek ezt nem sikerült igazán kihasználnia, mert bár több lehetőségük is adódott a felzárkózásra, mindössze egy gólt tudtak faragni a hátrányukból. A záró etapban aztán kiszakadt a gólzsák, úgy tűnt szoros lehet a végjáték,

Müller Máté

góljával 8-6-nál két gólra csökkentette hátrányát a hajdúsági együttes. Ezután viszont már csak hazai gólnak örülhetett a közönség, így végül öt góllal nyerte meg a találkozót

Varga Péter

együttese, bár ekkora különbség talán nem volt a két csapat között.

Férfi vízilabda OB I, A-csoport, 14. forduló

Contitech Szeged Diapolo – DVSE 11-6 (3-2, 3-0, 0-1, 5-3)

Szeged, Sportuszoda, 200 néző. Vezeti: Székely Balázs, Marnitz Miklós

Meixner - Manhercz Á. 2, Kiss 2, Pellei, Manhercz K. 1, Nagy M., Vukicevic 3. Csere: Basara 2, Illés 1, Chilkó.

Varga Péter

Debrecen:

Lévai - Tóth P., Somlai 1, Süveges, Szőke 2, Fekete, Busilacchi. Csere: Durik 1, Kuncz 1, Müller 1, Smitula, Kállay.

Komlósi Péter

Emberelőny:

3/8 ill. 0/7

Kiállítás cserével:

Smitula Gergő

VÉGE.IV. negyed 11-6 (3-2, 3-0, 0-1, 5-3)32' Kiss Csaba parádésan rázza le magáról a védőjét, egy az egyben marad Lévaival szemben és gólt lő, 11-6! Zúg a szép volt fiúk az uszodában! Ez a vége, nincs újabb támadás. 32' Egy perc maradt hátra, amikor támad a Debrecen, nagyot harcol a labdáért Süveges, de Meixner eszén nem jár túl. 31' Szőke Szabolcs játszaná középre a labdát, de Meixner Marcell szépen mozdul ki a kapujából és le is halássza a játékszert. Dienest állítják ki a másik oldalon, Basara pedig borzasztóan nagy góllal használja ki a fórt, 10-6, eldőlt a mérkőzés. 30' Basara játssza meg Kiss Csabát, akinek blokkolják a lövését, de Vukicevic a legszemfülesebb, összeszedi és rögtön a debreceni kapuba juttatja a labdát, 9-6. 30' Kiss Csaba keresi labdával Vukicevicet középen, a szerbről pedig ki is szórják Kunczot, időt kér Varga Péter, fontos lenne gólra váltani az előnyt. 30' Kiegészül már a Szeged, de nem ér vissza még Illés, Müller Máté pedig szépen lövi ki a hosszú sarkot, 8-6. 29' Palotás bejátszása pontatlan Kiss Csabának, fordul a Debrecen. Illés Sándor szabálytalanul állítja meg a debreceni támadást, kiállítás sorsára jut, időt kérnek a hajdúságiak. 29' Durik ezúttal összeszedi a labdát és közelről be is juttatja Meixner kapujába, 8-5. 28' Durik marad üresen centerben, meg is találják a társak, de az utolsó pillanatban valahogy visszaér Basara, hatalmas védekezés. Kár, hogy a szegedi támadás a kapufán hal el. 27' Vukicevic ellen szabálytalankodik Smitula, ki is szórják, Illés Sándor pedig hatalmas góllal értékesíti a fórt, 8-4. 27' Basarát szorongatja Somlai, jól csinálja, mert a légiós nem talál kaput. A másik oldalon Fekete Gergő úszik meg, de nem találja el ő sem a kaput. 26' Illés kísérletezik közelről a másik oldalon, újabb blokkot láthat a közönség, jöhet a DVSE, ám a játékvezetők kontrát ítélnek. 26' Szőke Szabolcs nagyon szép gólt szerez akcióból, 7-4. 25' Eladja a labdát a Debrecen, ráadásul Somlait ki is állítják a fordulásnál, itt az ideje megtörni a gólcsendet. Nagyon gyorsan jár a szegedi kezeken a labda, Pellei fantasztikusan találja meg Basarát, aki be is vágja a kapuba a labdát, 7-3. 25' Rossz hír a hazaiaknak, hogy Manhercz Krisztiánt végleg cserével kiállították a harmadik negyed végén, így ő már nem játszhat ma. Varga Péter annyira nem ért egyet ezzel a döntéssel és ennek hangot is ad. Mindenesetre folytatódik a mérkőzés, az első támadás az utolsó játékrészben a vendégeké. III. negyed 6-3 (3-2, 3-0, 0-1)24' Nincs lövés a túloldalon, eladja a labdát a Szeged. A hazai csapat nem szerzett gólt a harmadik játékrészben, de Meixner Marcellnek köszönhetően nem is sikerül a Debrecennek a közelükbe férkőzni. 17 másodperc maradt a negyedből, marad a labda a vendégeknél, de nincs újabb lövés, vége a harmadik negyednek. 23' Manhercz Krisztián fantasztikusan olvassa a debreceni támadást, labdát is szerez. 23' Ha már blokk, Illés Sándor is betesz egyet a közösbe. Chilkó Márton fantasztikusan veszi észre középen Pelleit, de nem sikerül megszelidíteni a labdát, így fordulhat a Debrecen, de csak egy időkérés után. 22' Szépen jár a labda, Palotás marad üresen a baloldalon, de valahogy visszaér a debreceni védő a lövés pillanatában és blokkolja a kísérletet. 22' Kállay erőtlen lövését hárítja Meixner Marcell, a fordulásnál pedig debreceni kiállítás következik, Varga Péter időt kér. 21' Basara pattintott lövése suhan el a felsőléc felett nem sokkal, jöhet a Debrecen. 21' Süveges Máté emelkedik, de esélye sincs ellőni a szegedi kezek erdejében a labdát. Lehet fordulni. 20' Már éppen lejár a támadóidő, amikor Palotás vállalkozik lövésre, de a blokkban elhal a kísérlet. 19' Manhercz Ádámot állítják ki, ezzel msot jól is járhat a Szeged, mivel a Debrecen gólt lőtt, de érvénytelenítették a találatot. Éppen kiegészül a hazai csapat, amikor Szőke Szabolcs lő, de Meixner a kapufa segítségével hárít. 19' Kuncz Tamás töri meg a debreceni gólcsendet, nagy erővel lő a hosszú alsóba jobbról, 6-3. 18' Meixner Marcell Fekete Gergő lövését is hárítja, lehet fordulni. Basara keresi Vukicevicet középen, de pontatlan a passza. 17' Basara próbálkozik meg egy fineszes lapos lövéssel, de Lévai Márton résen van és védi a próbálkozást. A túloldalon Meixner is így tesz a kapufa segítségével, de marad a Debrecennél a labda. 17' Nagy Márton elhozza a labdát a harmadik negyed elején, a Szegedé az első támadás lehetősége ebben a játékrészben. II. negyed 6-2 (3-2, 3-0)16' Manhercz Krisztiánról állítják ki Smitulát, Vukicevic betalál a kapuba az utolsó másodpercben, 6-2. 16' Ugyanígy tesz a Debrecen is, 18 másodperc maradt a negyedből, Varga Péter időt kér. 15' Illés Sándort állítják ki a játékvezetők a debreceni időkérés után. Somlai lő a jobb oldalról, de Basara megint blokkol és meg is szerzi a labdát a hazai csapat. Nem hosszúéletű a támadás azonban, eladja a labdát a Szeged. 15' Manhercz Krisztián emelkedik, most őt blokkolja Süveges, igazi blokkparádét láthat a közönség ma. Időt kérnek a vendégek. 15' Újabb kemény hazai védekezés, kényszerű lövéssel próbálkozik a vendég csapat, de megint szegedi blokkal ér véget a támadás. 14' Páros kiállítást adnak a játékvezetők, debreceni részről Kállay, szegedi részről Nagy Márton a kiállított. Nem sikerül lövéssel befejezni ezt a hazai akciót, fordulhat a Debrecen. 13' Süveges Máté tűzi kapura, de Basara blokkolja a lövést, visszapattan azonban a Debrecenhez a labda. Müller Máté kezéről ugyanakkor lecsúszik, megszerzik a hazaiak, lehet tovább növelni az előnyt. 12' Vukicevic bírkózik óriásit, helyzetbe is hozza magát, de a kapufára lövi a labdát. Labdát szereznek azonban a hazaiak, Vukicevic fent maradt, remek indítást kap, óriási ziccer és gól! 5-2. 12' Basara lövése majdnem becsorog, de ezúttal szerencséje van Lévainak. A debreceni támadást most Manhercz Ádám remek védekezése szabotálja. 11' Somlai lő borzasztó nagy kapufát, marad a Debrecennél a labda, sőt Pelleit kiállítják a játékvezetők, de Kállay Márk lövése a blokkról vágódik a kapu mögé. 10' Szorítja az idő a hazaiakat, egy másodperc marad a támadóidőből, amikor Manhercz Krisztián lövi el és egyben a kapu fölé a labdát. 10' Nagyon hosszan lóbál Tóth Péter, de ez egyáltalán nem zavarja meg Meixner Marcellt, aki hárítja a próbálkozást. 9' Szépen jár körbe a labda, Manhercz Ádám marad üresen a jobb oldalon, éles szögből pedig a kapuba lövi a labdát, 4-2. 9' A második negyed első támadása a Debrecené, Kállay hozza el a ráúszásnál a labdát. Süveges Máté csinál magának helyet centerben, szabálytalannak látják ezt a műveletet a sporik, fordulhat a Szeged. I. negyed 3-28' Kettő másodperc marad a negyedből, amikor Somlai dönt úgy, hogy kapura lövi a labdát, Meixner ezúttal nem tud hárítani, 3-2. 7' Basara irányít középről, Manhercz Krisztiánnal játszik össze, majd visszakapja a labdát és egy ejtéssel kísérletezik, de a kapufa megakadályozza a gólszerzésben. A túloldalon Szőke Szabolcs úszik meg a jobbszélen, de Basara fantasztikusan éri utol, más kérdés hogy nem sikerül fordulni. 7' Nem sikerül megjátszania a fórt a Debrecennek, miután kiegészül a hazai csapat Meixner Marcell hárít könnyedén egy lövést, most Varga Péter kér időt. 7' Nagy Mártont látják szabálytalannak, kiállítják a sporik, debreceni időkérés következik. 6' Fogytán a támadóidő, illés lövi el a labdát, de Lévai véd, marad azonban a Szegednél a labda. Manhercz Krisztián kapja középen és nagy gólt lő a rövid alsóba, 3-1. 6' Chilkó Márton blokkjáról pattan a szegedi kapu mögé a labda egy vendég támadás végén, fordulhatnak a hazaiak. 5' Kuncz Tamás bombáz a kapu fölé. Kiss Csaba úszik fel a labdával, nem tűnik úgy, hogy komolyan veszik, ez a Debrecen veszte, a szegedi csapatkapitány gólt szerez, 2-1. 5' A Debrecen is szoros emberfogással védekezik, ennek meg is van az eredménye, Basarát látják középen szabálytalannak. 4' Szőke Szabolcs újabb lövéssel kísérletezik vendég részről, de Meixner ezúttal résen van, hárítja a próbálkozást. 3' Most kiszorítja a Szeged a vendégeket, Pellei Frank szépen védekezik, középen pedig Durik csinál helyet magának a szegedi kapu előtt, fordulhatnak a hazaiak a szabálytalanságot követően. A túloldalon azonban nem sikerül kaput találni. 3' Kontra a Szeged ellen, kontra a DVSE ellen, támadhatnak a hazaiak. Manhercz Ádámot gyötrik, Süveges Mátét állítják ki a játékvezetők. Manhercz Ádám pedig ki is használja a fórt, 1-1. 2' Szőke Szabolcs góljával megszerzi a vezetést a Debrecen, távolról talál be Meixner Marcell kapujába, 0-1. 1' Kiss Csaba védekezik remekül a centerrel szemben, megszerzi a labdát a hazai csapat. Manhercz Krisztián játsza meg középen Vukicevicet, csavart lövéssel próbálkozik, de nem talál kaput. 1' Elhárultak a technikai akadályok, kezdődhet a találkozó! Az első ráúszást Nagy Márton hozza el, az első támadás a Szegedé. Nem sikerül azonban lövéssel befejezni az akciót, Nagy Márton bejátszása nem pontos. 17.00 A találkozó technikai probléma miatt öt perccel később kezdődik, ugyanis nem működik a zsűriasztalnál az időmérő óra. 16.57 Bemutatták a csapatokat, a vendégek sötétkék sapkában, a hazaiak fehérben szállnak ma medencébe, már csak néhány perc és kezdődik a találkozó. 16.45 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Contitech Szeged Diapolo és a DVSE összecsapása a férfi vízilabda OB I A-csoportjának 14., záró fordulójából. A Szeged biztosan a felsőházi rájátszásban folytatja a mérkőzés után, míg a debrecenieknek erre már nincs esélye. A csapatok már melegítenek, negyed óra van a kezdésig. A mérkőzés 17 órakor kezdődik.

A mérkőzés elé

A Vasas elleni mérkőzéssel kezdődött volna Varga Péter együttesének a hét, ám szerdán a rossz időjárási körülmények miatt nem tudtak elutazni a fővárosba, így el kellett halasztani a meccset, amit majd február 18-án pótolnak. A Debrecen ezzel szemben lejátszotta aktuális bajnokiját hétközben, ám sok sikerélményben nem lehetett részük. Az OSC látogatott a cívis városba és nyert is könnyedén 19-7-re. Komlósi Péter csapata jelenleg az A-csoport hatodik helyét foglalja el 13 szerzett pontjával, a Szeged pedig a harmadik 20 megszerzett egységgel. A csapatok a hetedik fordulóban már összecsaptak egyszer Debrecenben, akkor a vendégek 9-5-s győzelmet arattak.