Labdarúgás: először nyert idegenben a SZEOL

2017. február 19., vasárnap
szeol_cegled62_gs

Győzelemmel debütált a SZEOL SC kispadján Zoran Kuntic: a szegediek az Albertirsán megrendezett meccsen Nagy Richárd szabadrúgásával nyertek a Cegléd ellen.

Az ellen a Cegléd ellen kezdte meg az NB II tavaszi idényét a telet a sereghajtó pozíciójában töltő SZEOL SC, amely éppen előtte állt a tabellán: a télen a Pest megyeieknél is több, nagy változás volt, és nem csak a kispadon, hanem a játékoskeretet illetően is. A SZEOL télen igazolt öt játékosa közül négy is a kezdőben kapott helyet, így a kapuban Prokop Rostislav állt, míg a védelemben Gál Szabolcs és Fehér Imre, a középpályán pedig Ferkó Ádám kapott helyet Zoran Kuntic első szegedi bajnokiján kiküldött kezdőcsapatában. Több hazai lehetőséget is hozott az első 45 perc, de Prokopnak nem volt szüksége igazán nagy bravúrra ahhoz, hogy hárítsa ezeket. A szegediek főleg távoli lövésekkel és pontrúgásokkal próbáltak veszélyeztetni, de gólt nem hozott az első 45 perc. A szünet után Fortuna is a SZEOL-lal volt: az 57. percben a Békéscsabáról szerződtetett Takács Péter szabadrúgása kifele pattant a kapufáról, maradt a 0-0. Éledeztek Buzási Péterék, egyre több veszélyes kontrát vezettek, ám végül egy szabadrúgás hozott változást a meccsbe: a sérüléséből visszatérő Nagy Richárd szabadrúgása kötött ki a ceglédi kapuban, ezzel szűk húsz perccel a vége előtt megszerezte a vezetést a SZEOL. A hajrát ugyan megnyomta a Cegléd, de egyenlítenie nem sikerült: ezzel a SZEOL a SZVSE-stadionban lejátszott meccs után idegenben is le tudta győzni a Ceglédet, az első idegenbeli sikerrel pedig egyetlen pontra meg is közelítette a riválist a tabellán. Zoran Kuntic tehát győzelemmel debütált a kék-feketék kispadján, a SZEOL-ra a következő fordulóban egy még nagyobb feladat vár, hiszen jövő vasárnap a Balmazújváros látogat a Tisza-partjára.

Labdarúgó NB II, 21. forduló

Ceglédi VSE - SZEOL SC 0-1 (0-0)

Albertirsa, vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Berényi Ákos).

Cegléd:

Mursits - Fürjes, Preklet, Farkas, Nagy S., Takács, Albert Á. (Asztalos, 72'), Fröhlich, Tihanyi (Kovács, 64'), Szabó V. (Karacs, 72'), Tóth. Vezetőedző: Nagy Mihály.

SZEOL:

Prokop - Ikonomu, Gál, Fehér, Vágó, Buzási, Ferkó, Mendebaba (Lévai, 77'), Nagy R. (Mihály, 85'), Maksimovic (Grünvald, 60'), Péter.

Zoran Kuntic.

Nagy R. (72').

Fröchlich (16'), Fürjes (53') ill. Vágó (35'), Nagy R. (45') Gál (46'). Zoran Kuntic:

"Harcosan, nagy elszántsággal játszottunk a mai napon, el kell azonban ismernem, hogy egy kis szerencse is kellett ahhoz, hogy győztesen hagyjuk el a játékteret."

A forduló többi mérkőzésén:

Szolnoki MÁV FC - Puskás Akadémia 1-0 (1-0)

Gól: Berdó P.

Nyíregyháza Spartacus - Vác FC 1-3 (1-1)

Gól: Szécsi M., ill. Dlusztus A., Mátyás Zs., Zsolnai R.

Credobus Mosonmagyaróvár - Kozármisleny SE 1-0 (0-0)

Gól: Deák I.

Budaörs - Soproni VSE 1-0 (0-0)

Gól: Sajbán Máté.

Dorogi FC - Aqvital FC Csákvár 3-2 (1-1)

Gól: Bora Gy., Medgyes Z., Simon A. ill. Oldal T., Molnár Cs.

Soroksár SC - Kisvárda Master Good 1-0 (0-0)

Gól: Lovrencsics B.

Siófok - Zalaegerszegi TE 1-1 (1-0)

Gól: Elek B. ill. Bobál G.

Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-0

A Balmazújváros - Békéscsaba mérkőzést a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották.