Kézilabda: húszgólos sikerrel nyitotta az évet a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2017. február 4., szombat
pick-mezokovesd019kf

A várakozásoknak megfelelően, roppant sima sikerrel kezdte 2017-et a MOL-Pick Szeged, amely a Mezőkövesdnek egy híján negyven gólt dobott.

A franciaországi világbajnokság az első bajnoki várt a MOL-Pick Szegedre szombaton: az év nyitányaként a sereghajtó Mezőkövesd érkezett az újszegedi sportcsarnokba. A Pickben debütálhatott a fiatal kapus,

Nagy Martin

, aki a sérült

José Manuel Sierrát

helyettesítette.

Bánhidi Bence

találata nyitotta a meccset, az első vendég gólra mintegy hét percet kellett várni: 4-0-t követően

Gulás Máté

törte meg a mezőkövesdi csendet. Más ritmusban játszott a Pick, mint ellenfele, így bő húsz perc elteltével máris tízgólos különbség alakult ki,

Mario Sostaric

lőtt pontosan egy kontra után. (17-7) A félidőre tíz alatt tartotta a Mezőkövesdet a Szeged, amely a második félidőre sem lassított: az első tíz percet egy 10-3-s periódussal tudta le, így 30-13-ra vezetett. A meccs utolsó szakaszában debütálhatott Nagy Martin is a kapuban - a hajrában megvolt a kapus első védése is a felnőttek között. Az utolsó szó ugyan Szepesi Istváné volt, de MOL-Pick Szeged könnyedén, húsz góllal nyert - csütörtökön, a Meshkov Breszt vendégeként már keményebb feladat vár

Juan Carlos Pastor

együttesére, amelyben ma a fiatal

Stefan Sunajko

hét gólig jutott.

K&H férfi kézilabda liga, 20. forduló

MOL-Pick Szeged - Mezőkövesdi KC 39-19 (20-9)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.

MOL-Pick Szeged:

Sego - Sostaric 7/2, Balogh 1, Skube 3, Bánhidi 3, Gorbok 3, Källman 2.

Nagy M. (kapus), Gaber, Pedro 2, Buntic, Zubai 4, Bodó 3, Sunajko 7, Blazevic 2, Fekete 2.

Juan Carlos Pastor.

Mezőkövesd:

Kovács - Nagy N. 1, Grigoriev 1, Gulás 2, Selviasiuk 2, Vukic 6, Szepesi 1. Csere: Holló (kapus), Grünfelder, Radnic 1, Vaskó, KISS R. 3, Pordán 2.