Labdarúgás: január hetedikén rajtol a Start kupa Bordányban

2016. december 12., hétfő
futsal_labda

Négy korosztály számára rendeznek téli teremtornát Bordányban: a Start kupán az U9-es, az U10-es, az U11-es és az U13-as csapatok indulhatnak.

A téli időszakban való játéklehetőség biztosításával szervezett téli teremtornára négy korosztály együtteseit várja a Bordány SK. A Start kupára minimum 7, maximum 12 fős csapatok jelentkezését fogadják, korosztályonként 6-8 csapattal zajlanak majd a küzdelmek. Nevezni e-mailben a bordanysportkor@gmail.com-ra küldött, csapatnevet és telefonos elérhetőséget tartalmazó üzenettel lehet.

A torna helye, ideje:

Bordányi Sportcsarnok (6795 Bordány, Dózsa György tér 1.) 2016. január 7. (szombat) – U9 (2008-2009-es korosztály) 2016. január 14. (szombat) – U11 (2006-2007-es korosztály) 2016. február 4. (szombat) – U13 (2004-2005-ös korosztály) 2016. február 11. (szombat) – U10 (2007-2008-as korosztály)

Korhatárok:

U9 (2008 január 1. – 2009. december 31.) U11 (2006. január 1. – 2007. december 31.) U13 (2004. január 1. – 2005. december 31.) U10 (2007. január 1. – 2008. december 31.)

Nevezési határidő:

2016. december 22. (csütörtök) 12.00, vagy korosztályonként a meghatározott létszám beteltéig.

Sorsolás:

2017. január 3. (kedd)

Nevezési díj:

8.000 Ft / csapat, melyet a helyszínen a torna megkezdése előtt kérünk kézpénzben rendezni. Amennyiben valaki átutalással szeretné rendezni a nevezési díjat, akkor azt a nevezéssel egyidejűleg 2016. december 22-ig jelezni szíveskedjen! A csapatok létszáma maximum 12 fő. A végleges névsort legkésőbb az 1. mérkőzés megkezdése előtt le kell adni, azon változtatni nem lehet!

Csapatlétszám a pályán

: 4+1. Kapuméret: 3×2. 2×3-as vagy 2×4-es csoportokban körmérkőzések, ezt követően a csoportok első helyezettjei az 1-2. helyért, a második helyezettek a 3-4. helyért, a harmadik helyezettek 5-6. helyért, míg a negyedik helyezettek a 7-8. helyért játszanak mérkőzést, helyosztót. Díjazás: Az első helyezett csapat serleg és aranyérem, a második helyezett ezüstérem, míg a harmadik csapat bronzérem díjazásban részesül, minden csapat természetesen oklevelet is fog kapni. Különdíjban részesül a gólkirály, a legjobb kapus és a legjobb mezőnyjátékos. A fontosabb szabályok: - 33×17,5 m-es játéktér, 3×2-es kapuméret - mérkőzések: 2×10 percig tartanak - bemelegítésre 4 perc áll rendelkezésre, a szünet 2 perc. - a csapatok kötelesek két garnitúra /egy világos és egy sötét / számozott mezről gondoskodni, szám nélkül egyetlen játékos sem léphet pályára. A csoport mérkőzések során, pontegyenlőség esetén a gólkülönbség, a több rúgott gól, ill. az egymás ellen elért eredmény számít, ebben a sorrendben. - a kapus csak a fejjel hazaadott labdát foghatja meg, - ha a labda a mennyezetet érinti, játékban marad, - ha a labda elhagyja a játékterületet akkor azt a vonalról labda berúgással kell játékba hozni minden korosztálynál - becsúszni lehet (szerelésnél), - cserélni csak a cserepad vonalában lehet - minden egyéb esetben az érvényben lévő teremlabdarúgó szabályok - a kapus a labdát át rúghatja a félpályán

BÜNTETÉSEK:

Kettő perces figyelmeztetés: - sportszerűtlen magatartásban vétkes - szóban vagy mozdulatban kimutatja eltérő véleményét - következetesen vét a játékszabályok ellen - késlelteti a játék újraindítását - szögletrúgásnál, oldalrúgásnál, szabadrúgásnál, vagy kidobásnál nem tartja be az előírt távolságot Három mérkőzés során begyűjtött kettő perces figyelmeztetés esetén 1 mérkőzésről történő automatikus eltiltás következik. Öt perces kiállítás: - súlyos szabálytalanságban vétkes - durva játékban vétkes - leköpi az ellenfelét vagy bármely más személyt - a labda szándékos kezezésével gól elérésébe gátolja meg az ellenfelét, vagy nyilvánvaló gólhelyzetet semmisít meg - szabadrúgást vagy büntetőrúgást maga után vonó szabálytalansággal gól elérésében gátolja meg a kapura törő ellenfelet, vagy nyilvánvaló gólhelyzetet semmisít meg. - goromba, durva vagy sértő kifejezéseket és/vagy mozdulatokat használ - ugyanazon a mérkőzésen második kettő perces figyelmeztetést kapja Durva, sportszerűtlen magatartásért (ütés, rúgás, köpködés…) esetén a tornáról való eltiltással jár. Kiállított játékos a továbbiakban nem vehet részt a játékban, nem ülhet le a cserepadra, el kell hagynia a játéktér környékét. A kiállított játékos csapata 2 perccel a kiállítást követően egy cserejátékossal kiegészülhet. Amennyiben a csapata gólt kapott, azonnal kiegészülhet. A piros lappal kiállított játékos eltiltásáról a mindenkori időmérő és a játékvezető dönt, a szabálytalanság súlyossága és jellege alapján, a mérkőzést követően.