Kosárlabda: kibabrált az újonc a Kosársulival

2016. december 4., vasárnap
kosarsuli22

A harmadik negyedig magabiztosan vezetett, de végül kikapott az újonc Nagykőrös otthonában a tartalékos Vásárhelyi Kosársuli. A Pest megyei alakulat szenzációs második félidővel aratott meglepetés győzelmet. A Hódmezővásárhely jövő szombaton a DEAC ellen javíthat a Hepp-kupában.

Elég lassan kapták el a fonatal a gárdák, 4 perccel a feldobás után csak 2-4 állt az eredményjelzőn. Ezután azonban beindult a

Genal

Nemes

nélkül felálló Vásárhely:

Szabó

vezetésével 11 pontos vezetést szereztek. Átmenetileg ébredezni látszottak a Sólymok, de ez csak arra volt elég, hogy ne nőjön a különbség a kisszünetig. A második játékrészt az első 10 percben is villogó

Kelemen

triplája nyitotta, akit

Varga

hozott helyzetbe nagyszerű érzékkel (16-31). Ekkor még jobban felgyorsultak az események, a padról visszaálló Szabó is besegített fiatal társának, és még jobban eltávolodtak ellenfelüktől. Ám ébredezni látszottak a hazaiak, akik magukhoz vették a kezdeményezést négyet faragva 17 pontos hátrányukból, sőt átmenetileg 10-en belülre kerültek. Elsősorban

Tóth Viktor

Molnár Miklós

volt elemében náluk. Az első félidőben 57 pontot termelt a Hódmezővásárhely, ami bizakodásra adott okot, hiszen például Egerben úgy tudtak nyerni, hogy egész meccs alatt 68-at szereztek. Mindössze további 5 minutumra volt szükség ahhoz, hogy ezt a küszöböt ismét átlépjék

Utasi Gábor

fiai. A Nagykőrös viszont nem adta fel, Kovács két, és Molnár további egy hármasa után már 69-63-ra zárkóztak föl. A Pest megyeiek tovább pörögtek és 25-16-os periódust produkálva két kosáron belülre kerültek az utolsó felvonásra. Két perces gólcsend jelezte, hogy mindkét gárda idegesen kezdte az utolsó 10 percet, a gólcsendet

Rosdtás Imre

büntetője törte meg. (69-74) Tovább robogott a nagykőrösi együttes, kihasználva a Rostás Gábor faultja utáni büntetőket, valamint Kelemen technikaiját egy pontra közelítették meg ellenfelüket, majd Molnár közelijével fordítottak. 3 perc volt hátra, amikor már 5 ponttal jártak a vendégek előtt, a már 20 fölött járó Molnár és Tóth szállította a pontjaikat, ezzel megpecsételve a Kosársuli sorsát. A nem teljes sorával felálló Vásárhely az első félidőt magabiztosan megnyerve, az utolsó 20 percben rossz védekezést produkálva, és elfogyva gyűjtötte be szezonbeli második vereségét.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport

Nagykőrösi Sólymok KSE - Vásárhelyi Kosársuli SE 94-88 (16-28, 28-29, 25-16, 25-15)

Nagykőrös, Kossuth L. Általános Iskola, 150 néző. Vezette: dr. Mészáros B., Kapusi G. és Lengyel Á.

Kosársuli:

SZABÓ 27/3, KELEMEN 14/6, ROSTÁS I. 16/3, Pavlovic 9, Vas 12/6. Csere: Varga Z. 6/3, Béres 2, Rostás G. 2.

Utasi Gábor Utasi Gábor:

"Sajnos az első félidőben megszerzett előnyünket nem sikerült megtartani. A 20 támadólepattanójukat nem lehetett kompenzálni, nagyon hiányoztak a centereink a játékból. Gratulálok a nagykőrösieknek."