Női vízilabda: az UVSE nagy falatnak bizonyult, a kupagyőztes nyerni tudott Szegeden + FOTÓK

2016. november 23., szerda
sznve_bvse12_gs

Az UVSE nagyon kemény védekezést mutatott be az egész mérkőzésen, a szegedi lányoknak sokszor szerencséje sem volt, így hatgólos vereséget szenvedtek.

Az első percek mindkét oldalon a kemény védekezésről szóltak, nem igazán tudtak komoly ziccerbe kerülni a csapatok a mérkőzés elején. A gólcsendet

Kuna Szonj

a törte meg a negyedik percben, amikor egy labdaszerzés után úszhatott meg, egy az egyben vihette Tóth Eszterre a labdát és nem is hibázott. Több gól nem is esett az első játékrészben, több távoli lövéssel is próbálkoztak a lányok, de vagy nem találtak kaput, vagy pedig a kapusok tették a dolgukat. A tizedik percig kellett várni az első hazai gólra, ekkor

Gémes Alexa

egyenlített ki egy szép lövéssel.

Bujka Barbara

a Szentes elleni kihagyott mérkőzés után visszatért a szegedi csapatba, de nem igazán sikerült megjátszani középen, a bírók pedig többször is kontrát fújtak ellene. A szerencse sem állt a hazai oldalon, számos támadás ért véget kapufán csattanó lövéssel. A félidőre kétgólos vendég előnnyel vonulhattak a csapatok. A harmadik játékrészben aztán el is döntötte a lényegi kérdéseket a friss Magyar Kupa győztes listavezető, 3-0-ra nyerték ezt a negyedet

Áts Bertalan

lányai és továbbra is nagyon keményen védekeztek, szinte esélyt sem kínáltak a szegedieknek ziccerek kidolgozására.

Gangl Edina

rendre jó helyen volt, több védést is bemutatott, de igazán nagy bravúrra nem volt szüksége. Gémes Alexa ugyan meglőtte saját maga és csapata második gólját a záró játékrészben de közelebb nem tudott lépni a vendégekhez Molnár Péter csapata, így végül hatgólos vereséget szenvedett. Ez a vereség azt is jelenti, hogy a Szeged visszacsúszott a tabella ötödik helyére, hiszen ugyanannyi pontot gyűjtött eddig mint a megyei rivális Szentes, de rosszabb a gólkülönbsége. A szegedi lányok legközelebb már csak a következő naptári évben szállnak medencébe, januárban a sereghajtó Honvédot fogadják majd Bujka Barbaráék.

Női vízilabda OB I, középszakasz, 4. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem – UVSE 2-8 (0-1, 1-2, 0-3,1-2)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezeti: Dr. Mosonyi Balázs Bálint, Bereczki Miklós.

Tóth E. - Gémes 2, Lengyel, Kádár, Pengő, Tóth P., Bujka. Csere: Árkossy, Rudics.

Molnár Péter.

UVSE:

Gangl - Czigány 1, Kisteleki 2, Keszthelyi 2, Szűcs 1, Csabai, Takács 1. Csere: Kuna 1, Hertzka.

Áts Bertalan.

Emberelőny:

0/4 ill. 0/5

VÉGE.IV. negyed 2-8 (0-1, 1-2, 0-3, 1-<2)32' Rudics a kiállított, de elveszik a labdát az UVSE-től. Veréb még próbálkozik egy távoli lövéssel, a kísérlete azonban gyenge, ez a vége, hat góllal nyer az UVSE. 32' Ismét az órával akadnak gondjai a Szegednek, egy másodperccel a támadóidő vége előtt Tóth Petra ereszt el egy lövést, de Gangl könnyedén fogja. Egy perc van hátra, időt kér Áts Bertalan. 31' Lejár az előny, visszaúszó Kiss pedig lelopja a labdát a szegedi kezekről. Csabai kap remek bejátszást a másik oldalon, de szorongatott helyzetből nem tudja gólra váltani. 30' Kádár Ildikó bejátszást lopja le az UVSE. Kuna Szonja lő, Tóth a lécre tolja, a fordulásnál pedig kiállítják Kiss Esztert a vendégektől. 29' Kuna Szonját állítják ki a játékvezetők, emberelőnyben a Szeged. Szépen jár a labda, Kádár Ildikó lő, de Gangl Edina hárít. Fordulnak a vendégek. Pap Mónika ejtése kipattan a felső lécről. 28' Kisteleki Hanna hatalmas gólt lő a hosszú felsőbe, 2-8. 28' Lengyel Anett próbálkozik, Gangl hárít, a kipattanót pedig megszerzi az UVSE. Tóth Eszter mutat be óriási védést a túloldalon, de a kipattanó itt is a vendégeké. 27' Tóth Petra emelkedik, lő, de a lövés pont középre megy, így Gangl hárít. Az UVSE azonban elszórja a labdát, Molnár Péter kikéri utolsó idejét. 26' Kiss Eszter bejátszását szerzik meg a szegediek. 26' Csabai lövése a jobb kapufán csattan, nincs újabb UVSE-gól. Három másodperc marad a támadóidőből a túloldalon, Gémes pedig óriási gólt ragaszt a hosszú felsőbe, 2-7. 25' Újabb sikertelen szegedi akció, megint jönnek a venedégek. 25' Az utolsó negyed első támadása is a Szegedé. Gémes lóbál, ellövi, kapufa. Keszthelyi pazar gólt szerez, Csabai lőtte fel középre, Keszthelyi pedig csak belesimított, így pont becsúszott Tóth Eszter kezei alatt, 1-7. III. negyed, 1-6 (0-1, 1-2, 0-3)24' Megszerzi a labdát az UVSE de már nem kezdeményez támadást, vége a harmadik negyednek, ötgólos a vendég előny. 24' Az ötgólos vezetésért támadhat az UVSE a harmadik negyed végén. Egy nagyon gyors akció végén Keszthelyi kapja üresen a kapu előtt, nem habozik, be is lövi, 1-6. 24' Áts Bertalan időt kér, 51 másodperc van hátra a harmadik játékrészből. 23' Szűcs Gabriellát állítják ki vendég részről. Bujka lő, Gangl pedig hárít, de majdnem becsorgott a keze alatt. 23' Nem nagyon tud ziccereket kidolgozni a hazai csapat, most is egy másodperc maradt a támadóórán amikor el kellett lőni lehetetlen helyzetből a labdát. A másik oldalon Kisteleki Hanna szerzi az ötödik vendég gólt, hosszan lóbál, majd szépen lövi ki a hosszú alsót, 1-5. 22' Bujkát meglehetősen távol tartják a vendégek a kaputól, meg is elégeli ezt a center, távolról pattint egyet, de a labda a kapu fölé száll. Bujka a kiállított a másik oldalon, de nem sikerül újabb gólt szereznie a vendégeknek. 21' Gémes nagyon kiszorított helyzetből, távolról vállalja el a lövést, Gangl könnyedén véd. Keszthelyi következő bejátszása is sikertelen, szépen zárt a szegedi védelem. 20' Kövesdi Vivien próbálkozik egy távoli lövéssel vendég részről, de nem talál kaput. Bujka ellen megint kontrát fújnak a játékvezetők, ez ma már a harmadik ilyen eset. Keszthelyi Rita bejátszása pontatlan a másik oldalon, fordulhat a Szeged, Molnár Péter időt kér. 19' Lengyel Anett lövését blokkolják, a labda az UVSE-nél. 19' Szűcs Gabriella lő szép gólt a hosszú felsőbe, kezd ellépni a listavezető, 1-4. Molnár Pétert kell figyelmeztetni a medence partján. 18' Gémes Alexa harcol a bejátszott labdáért, azonban erőfeszítései hiábavalóak, jöhet megint az UVSE. Csabai ejtéssel próbálkozik, a felső lécről lejön a próbálkozás, de a másik oldalon sem sikerül befejezni a támadást. 17' Megvan a labda, először hozza el a Szeged ma a ráúszást. A sporik azonban rögtön kontrát is fújnak, jöhet az UVSE. Czigány lő a blokkok alatt, de Tóth a helyén van és hárít. II. negyed 1-3 (0-1, 1-2)16' Gémes Alexa lövése ezúttal nem talál kaput, ebben közrejátszott a jó vendég blokk is. Kisteleki Hanna bejátszása azonban nem jó, fordulhat a Szeged. Lejár a támadóidő, Keszthelyi úszik meg, egy másodperc van hátra, egy az egyben Tóth Eszterrel, de óriásit véd ziccerben a hazai kapus! Ez a negyed vége. 16' Már éppen kiegészül az UVSE, amikor újabb szegedi lövés hal el a kapufán, a visszaúszásnál pedig kiállítjáj Árkossy Lillát ismét. Czigány Dóra megszerzi a harmadik vendég gólt, 1-3. 15' Bujkáról állítják ki Takács Vivient, Molnár Péter időt kér. 15' Takács Vivien lövését hárítja Tóth Eszter, de marad a fővárosiaknál a labda. A bejátszás azonban nem pontos centerbe, megszerzi a labdát a Szeged. 14' Jól van, a túloldali kapufa kompenzál, nincs újabb UVSE-gól. Pengő Nikolett ezúttal egy ejtéssel próbálkozik, ki nem találják, kapufa. Fordulhatnak a vendégek. 13' Takács Vivien lövése becsorog, ismét a vendégeknél az előny, 1-2. Két centerrel támad a Szeged, de a hosszú felsőn a lécek találkozásánál, na ott az a pont valahogy ma nem segít a fehér sapkás lányoknak, megint lejön egy lövés. 12' Tóth Petra közelebb járt a gólhoz mint legutóbb, de a kapufa most nincs a szegediekkel, jöhet az UVSE. 11' Tóth Petra lövése elszáll a kapu felett, gyorsan indít Gangl, de visszaérnek a hazaiak. Kuna Szonja kísérletét hárítja Tóth Eszter. 10' Bujka Barbarát küldik ki a sporik, mert visszahúzta Takács Vivient centerben. Kiegészül a Szeged, Keszthelyi Rita pedig ellövi a hosszú sarok mellett a labdát. 10' Gyönyörűen zárnak vissza a szegedi lányok, Takács Vivien nem tudja megszerezni a labdát, Gémes Alexa pedig meglövi az első szegedi gólt, 1-1! 9' A második ráúszás is a vendégeké. Már épp lejár a támadóidő, amikor Hertzka Orsolya óriási kapufát lő. Fordulhat a Szeged, de Bujka ellen ismét kontrát fújnak. I. negyed 0-18' Rudics távoli kísérletéből sem születik gól, nagyon határozott az UVSE védekezése, amivel a hazaiak láthatóan nem tudnak mit kezdeni. Szerencsére a túloldalon a kapufa a szegedi lányokkal van, így nem nő a különbség. Egy másodperc van hátra, Gémes lő kapura, de Gangl ezt is védi, véget ér az első negyed. 7' Lejár az emberelőny, Keszthelyi lő, de a blokkról kipattan a labda. 7' Szűcs Gabriella újabb távoli próbálkozása is elhagyja a játékteret. Lengyel próbálkozik, de blokkolják a lövését. Árkossyt állítják ki, időt kér a vendégek mestere. 6' Csabai Dóra a támadóidő lejárta előtt másodpercekkel teljesen üresen kapja centerben a labdát, de nem tudja a kapuba juttatni, jöhet a Szeged. Két másodperc marad a támadóidőből, Pengő rálövi, Gangl hárít, továbbra is várat magára az első szegedi gól. 5' Bujka ellen fújnak kontrát a játékvezetők. Fordulhat az UVSE. 4' Keményen védekezik az UVSE, nincs igazán lövőhelyzet, Gangl hárít is egyet, de a bejátszást lefüleli Tóth a túloldalon. Megszerzi a labdát viszont a fővárosi gárda, Kuna Szonja úszik meg és szerzi meg az első gólt, 0-1. 4' Bujka bírkózik középen, de csak szabaddobást kap, kiszorított helyzetből lőhet a Szeged, Gangl hárít. Szűcs Gabriella lövése a blokkban hal el, fordulhat a Szeged, Molnár Péter időt kér. 3' Újabb sikeretelen szegedi akció, lövésig sem jutnak ezúttal a hazaiak. Kisteleki Hanna is egy távoli lövéssel próbálkozik vendég részről, de nem találja el a kaput ő sem. 2' Csabai Dóra lő vendég részről távolról, de lövése nem talál kaput. Eladják a labdát a szegediek, jöhet megint az UVSE. Czigány Dóra emelkedik, Tóth azonban megfogja a hosszú alsóba tartó lövést. 1' Az első ráúszást a vendégek hozzák el, ők vezethetik az első támadást. Keszthelyi Rita bejátszása nem talál embert, fordulhat a Szeged. Kádár ejtését könnyedén hárítja Gangl Edina. 18.45 A mérkőzés a megjelölt háromnegyed hetes kezdéshez képest tíz perccel később kezdődik, a vendégek sötét sapkában, a hazaiak fehérben szállnak ma medencébe. 18.40 Köszöntjük olvasóinkat, a csapatok már melegítenek, hamarosan kezdődik az UVSE szegedi vendégjátéka a női vízilabda OB I. középszakaszának negyedik fordulójából. Jó hír a hazaiaknak, hogy Bujka Barbara ismét tudja vállalni a játékot. A mérkőzés 18.45-kor kezdődik.

A mérkőzés elé

Nem sikerült jól az előző mérkőzése a szegedi lányoknak, akik a Szentes vendégeként szálltak medencébe. Bujka Barbara hiányát nagyon megérezte Molnár Péter csapata, mindössze két lőtt gólig jutottak el 32 perc alatt, végül pedig 10-2-es vereséget szenvedtek a megyei rivális ellen. Az UVSE ezzel szemben friss Magyar Kupa győztesként érkezik a Tisza-partra, az elődöntőben éppen a Szentest verték meg, majd a döntőben a BVSC-nél bizonyultak jobbnak Gangl Edináék. A bajnokságban viszont a múlthéten a Dunaújváros vendégeként kaptak ki, azonban ennek ellenére is vezetik a tabellát. Nagy kérdés a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy játszhat-e a szegedieknél Bujka Barbara, ám úgy sem a hazaiak lennének a mérkőzés esélyesei.