Női kézilabda: magabiztos győzelmet aratott az SZKKSE a városi derbin

2016. november 20., vasárnap
szkkse_kszse29_gs

Sima mérkőzésen, tizenöt gólos győzelmet aratott a PC Trade SZKKSE a Kézilabda Szeged SE ellen a városi derbin, így továbbra is tapad a listavezető Kecskemétre.

Rendesen bekezdtek a csapatok a mérkőzés elején, potyogtak a gólok itt is, ott is, a KSZSE oldalról

Lehmann-Dobó Andrea

, míg hazai részről

Szepesi Ivett

állt csapata élére. Az ötödik percre már 5-2-es előnyt épített fel az SZKKSE, innen még azonban fel tudott állni a vendég alakulat.

Aron Andrea

is elkezdte sorra dobni a gólokat, így a játékrész felére megint ellépett a dorozsmai csapat. A KSZSE nem adta fel, a huszonötödik percben még fel tudott jönni két gólra, innentől kezdve azonban nagyon nehezen tudták bevenni Dobó kapuját. A félidőre ötgólos SZKKSE előnnyel vonulhattak a csapatok. A második játékrészre nagyon összeállt a hazaiak védekezése, míg támadásban sorra dobták a gólokat, ki kell ugyanakkor emelnünk a KSZSE kapusát,

Aradi Edinát

, aki rengeteg ziccert hárított bravúrral, viszont mivel támadásban teljesen megállt a KSZSE, nem sokra ment a csapat a remek kapusteljesítménnyel. A vendégek a második félidőben mindössze hat gólt szereztek, így a mérkőzés utolsó negyedében már csak az volt a kérdés mekkora előnnyel nyerik a találkozót

Bakó Botond

lányai.

Kuti Szandra

vezérletével növelték is előnyüket, végül pedig 15 góllal, 35-20-ra nyerték meg a városi derbit és továbbra is tapadnak a listavezető Kecskemétre a bajnokságban.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 9. forduló

PC Trade Szeged KKSE - Kézilabda Szeged SE 35-20 (19-14)

Szeged, Orczy István Általános Iskola, 100 néző. Vezeti: Ágnecz Tamás, Sipos Ottó.

SZKKSE:

Dobó - Aron 6, Barna 2/1, Valovics 5, Szepesi 5/1, Mikó 2, Lovistyék 1. Csere: Berta 2, Zsilák, Kuti 7, Homoki 2, Bárány 1/1, Miklós.

Bakó Botond

KSZSE:

Aradi - Lehmann-Dobó 7, Lukács 1, Csoknyai 3, Velky 1, Farkas 3/2, Kozma 1. Csere: Papp 1, Szeder 2, Nagy 1.

Serfőző Zsolt

2 perc ill. 0 perc

3/5 ill. 2/3 Bakó Botond:

"Az első félidőben nagyon szellős volt a védekezésünk és nagyon sok olyan gólt kaptunk, amelyet elsősorban a dekoncentrációnak köszönhetünk. A támadójátékunk rendben volt az egész mérkőzésen, de nagyon sok ziccert hibáztunk a kapussal szembe. Sajnálom, mert ez túl nagy luxus, pedig sokat dolgoznak a lányok, így fájó hogy ennyi lehetőséget elhibáztunk amikor fel kellett volna tenni az i-re a pontot. Azt mondtam az öltözőben is, hogy a második félidei hat kapott gólhoz és a győzelemhez gratulálok, a kidolgozott lehetőségekhez szintén, de az hogy ennyi ziccert hibáztunk el az nagy felelőtlenség, bízom benne hogy a következő hétre ezen tudunk javítani és jobban értékesítjük majd a lehetőségeinket."

Serfőző Zsolt:

"Sajnos a két csapat lehetőségeit nem lehet összemérni, a dorozsmai csapat több edzéssel és nagyobb játékosanyaggal rendelkezik. Amíg erővel bírtuk, addig tartottuk velük a lépést, hiszen a félidőben is még szoros volt az állás. Ahogy fogyott az erő, úgy csökkent a figyelem, rosszabbak lettek a passzok, védekezésben is többször kihagytunk, ilyenkor pedig kijött a két csapat közti különbség. Jelen állapotunkban ennyire voltunk képesek, de úgy gondolom, hogy így is tisztességesen helytálltunk."

VÉGE.60' Elfáradt a KSZSE, Dobó újabb védést mutat be. Kuti Szandrával szemben szabálytalankodnak, hetessel jöhet az SZKKSE. Bárány Krisztina áll oda és egy gyönyörű ejtéssel szerez gólt, 35-20, újabb támadásra már nincs idő, sima győzelmet arat a PC Trade SZKKSE. 59' A szokásos forgatókönyv: Kuti Szandra kap remek bejátszást, amit értékesít is, 34-20. 58' Serfőző Zsolt időt kér vendég részről, a támadásból azonban nem sikerül gólt szerezni, Homoki Regina viszont újabb hazai gólt lő egy gyorsindításból, 33-20. 57' Kuti Szandra belejött, egy gyorsindítás után újabb gól lő, 32-20. 56' Kuti Szandra nagyszerű bejátszást kap, gólt is szerez belőle, 31-20. 55' Szabó Janka hatalmas gólt szerez, 30-19. Lehmann-Dobó válaszol a túloldalon, 30-20. 54' Lehmann-Dobó töri meg a gólcsendet, 29-19. 53' Hétmétereshez jut a hazai csapat, azonban Homoki nem tud túljárni Fodor eszén, viszont marad a hazaiaknál a labda. Fodor bravúr, ezúttal Zsilák lövését hárítja. 52' Velky Viktória nemes egyszerűséggel kipasszolja a pályáról a labdát. A hazaiaknál pályán Miklós Kitti. 51' Fáradni látszik a KSZSE, jó ideje nem dobtak gólt. Homoki Regina lövését ezúttal hárítja Fodor. 50' Dobó megint véd egy lövést, Barna bejátszása azonban nem jó Homokinak. 49' Kozma Flóra lövése nem talál kaput, Valovicsé igen, de Fodor hárít. Barna Éva lop ismét labdát, Berta büntet, 29-18. 48' Időkérés után támadhatnak a hazaiak. Homoki megy fel, beleérnek a lövésébe, szerencsésen pattan a kapuba, 28-18. 48' Bakó Botond időt kér, kilenc gól az SZKKSE előnye. 47' Papp Zsófi emelkedik, de blokkolják a lövését, fordulhat az SZKKSE, Fodor viszont védéssel mutatkozik be a vendég kapuban. Papp eladja a labdát, gyorsan fordulnak a hazaiak, Fodor azonaban ismét bravúrral hárít, a KSZSE kapusaira nem lehet panasz. 46' Elveszik a sporik a labdát a KSZSE-től. A hazaiaknál is csere, Homoki Regna a pályán irányító poszton. 45' Barna Éva lop labdát, de pontatlanul játsszák meg a hazaiak, nincs újabb gól. Cserél a kapuban Serfőző Zsolt, Fodor Edit a pályán. 44' Valovics Nóra megszerzi újabb gólját, Dobó Mónika pedig ismét bemutat egy védést, 27-18. 43' Kuti Szandra nagyszerű bejátszást kap, értékesíti a helyzetet, 26-17, de Szeder rögtön válaszol, 26-18. 42' Továbbra is agresszívan védekezik az SZKKSE, Kuti Szandra lop labdát és egy nagyon pimasz góllal növeli az előnyt, 25-16. Szepesi szerezhetne újabb gólt egy labdaszerzés után, most azonban véd Aradi. A beálló Szeder gólt szerez a KSZSE-nek, 25-17. 41' Nyolcgólos hátránynál támad a KSZSE az időkérés után, viszont Csoknyai újabb támadást ront el, de ezúttal nincs hazai gól sem. 40' Dobó véd, gyors támadás, Kuti Szandra gólt szerez, 24-16, kezd ellépni az SZKKSE. Csoknyai újabb lövését hárítja Dobó, de most nem tud fordulni a hazai csapat, Serfőző Zsolt pedig időt kér. 39' Aron Andrea lövésébe beleérnek de pont ezért csorog be, 23-16. 38' Keményen védekezik most az SZKKSE, nem nagyon találnak rést a vendégek, ezúttal Velkyt fogják meg. Passzívnál támadnak a vendégek, Csoknyai lövését pedig blokkolják. 37' Lukács Nóra ellen fújnak támadó hibát, Szepesi a túloldalon csodálatos ejtéssel szerez gólt, 22-16. 36' Megint véd Aradi! Szepesi lövését hárította, fordulhat a KSZSE. Lukács Nóra váratlan lövését védi Dobó, Kuti Szndra az ellenakcióból pedig gólt szerez, 21-16. 35' Aradi nagyon elkapta a fonalat, ezt kihasználhatja a vendég csapat. Lukács Nóra egy betörés után gólt is szerez, 20-16. 34' Valovics Nóra gólt szerez, a KSZSE ezúttal nem, 20-15. 33' Szepesi lövését védi bravúrral Aradi, ismét jöhet a KSZSE, de gyorsan el is adják, Lovistyék lövése után újabb bravúr a vendégek kapusától, Nagy Cintia pedig gólt szerez, 19-15. 32' Papp Zsófi gondol egyet és lő talpról, de nagyon a kapu fölé száll a labda. 31' Az SZKKSE kezdi a második félidőt. Hosszan támadnak, de nem sikerül gólt szerezni, fordulhat a KSZSE. SZÜNET.30' Hatalmas bravúrt mutat be lábbal Aradi, de megint megszerzi a labdát az SZKKSE, Berta Nikolett pedig ezúttal túljár Aradi eszén és átejti felette a labdát, 19-14, ez az első félidő vége, gólgazdag játékrészen vagyunk túl. 29' Nem jó a bejátszás Lehmann-Dobó felé, fordul az SZKKSE. Aron Andrea megszerzi újabb gólját, 18-14. 28' Dobó Mónika mutat be újabb remek védést, de Aradi is fogja Barna kísérletét. 27' Szabó Janka pattintott lövése kerüli el a kaput, de az indítás rossz a KSZSE részéről, Valovics Nóra pedig megszerzi újabb gólját, 17-14. 26' Aradi fog egy ejtést, tovább zárkózhatnak a vendégek, ez azonban nem sikerül mert Dobó is hárít egyet. 25' Eladják a labdát a hazaiak. Fordul a KSZSE, Papp Zsófi bejátszása viszont most nem jó Dobónak, de a KSZSE is elszórakozza a helyzetetét. Velky Viktóra megtöri a gólcsendet, 16-14. 24' Aron Andrea hatalmas gólt lő a hosszú felsőbe, 16-13. Csoknyai lövés a túlodlalon nagyon fölészáll. 23' Csoknyai lövése pattan meg a sáncon, de így pont becsapja Dobót és a lábai között a kapuba csorog, 15-13. 22' Láthatóan lassítja az SZKKSE a játékot, most mintha összeállt volna a vendég védekezés. Ennek ellenére Kuti Szandrát csak szabálytalanul tudják megállítani, jöhet az újabb hetes, amit Barna Éva be is lő, 15-12. 21' Hosszú támadás végén Aron Andrea talál be, 14-11. A túloldalon Csoknyai játssza üresre magát, szép gólt szerez, 14-12. 20' Lehmann-Dobó ismét remek bejátszást szed össze, újabb gólt szerez, 13-11, Bakó Botond időt kér. 19' Barna Éva lövését blokkolja a KSZSE, de marad a labda a hazaiaknál. Passzívnál támad az SZKKSE, de Barna lövése ezúttal is elhal. 18' Csoknyai Nóra nagyon szép gólt lő a rövid felsőbe, 13-10. 17' Farkas Kitty szed össze egy lecsorgó labdát és szerzi a KSZSE újabb gólját, 12-9. Mikó Gréta beállós pozícióból szerez gólt, 13-9. 16' Szepesi Ivett kapja a bal szélen, rákanyarodik a kapura és gólt is szerez, 12-8. 15' Zsilák ellen fújnak támadót, tovább zárkózhat a KSZSE. Nyitott védekezéssel próbálkozik az SZKKSE de Papp óriási gólt lő a hosszúba, 11-8. 14' Papp Zsófi pazar labdával találja meg középen Lehmann-Dobó Andreát aki újabb gólt szerez, 11-7. 13' Passzívnál a KSZSE, Kozma lő a bal szélről, de Dobó véd, ahogy Aradi is fogja Valovics próbálkozását a másik oldalon. 12' Aradi mutat be szép védést lábbal, fordulhat a KSZSE, Velky próbálkozását azonban blokkolják. Mikó Gréta remek bejátszást kap a másik oldalon, 11-6. 11' Kozma Flóra tör be, hetest kap a KSZSE. Lukács Nóra a kapufára lő, de a kipattanót Kozma szerzi meg és lövi be, 10-6. 10' Barna Éva emelkedik és ő is kilövi a hosszú felsőt, 9-5. Csoknyai átlövését védi Dobó Mónika, Szepesi Ivett pedig újabb gólt szerez, 10-5, vendég időkérés. 9' Elveszíti a labdát a KSZSE, fordulhatnak a hazaiak. Gyönyörű bejátszást kap Szepesi Ivett és be is dobja, 8-5. A másik odlalon Velky ellen fújnak támadóhibát. 8' Lehozza kapusát Bakó Botond az emberhátrányban, így támadnak a hazaiak, Aron Andrea pedig iszonyatosan nagy gólt ragaszt a hosszú felsőbe, 7-5. 7' Valovicsot küldik ki két percre, újabb hetest dobhat a KSZSE, Farkas ezt is belövi, 6-5. 7' Valovics Nóra szép játék végén gólt szerez a jobb oldalról, de a túloldalt Lehmann-Dobó remek bejátszást kap és ő is dob egy gólt, 6-4. 6' Lehmann-Dobó ellen szabálytalankodnak, hetest dobhat a KSZSE, Farkas Kitty pedig be is lövi, 5-3. 5' Szepesi Ivett kap remek indítást kapusától, bedobja a ziccert, 5-2. 4' Hétméterest dobhat a KSZSE, Mikó Gréta ellen szabálytalankodnak, Szepesi Ivett pedig be is dobja, 4-2. 3' Valovics Nóra góljával már a hazaiaknál az előny, 3-2. 2' Lehmann-Dobó második gólját szerzi, vezet a KSZSE, 1-2. Lovistyék Kitti válaszol, 2-2. 1' A KSZSE kezdi a mérkőzést, de nem tudják góllal befejezni az első támadást, Aron Andrea viszont gólt szerez a túloldalon, amit kiegynlít rögtön a vendég csapat, 1-1. 17.51 Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a PC Trade SZKKSE és a KSZSE összecsapása a női kézilabda NB I/B Keleti csoportjának kilencedik fordulójából, az SZKKSE rózsaszín felsőben a KSZSE fekete-kékben lép ma pályára. A mérkőzés 18.00-kor kezdődik.

A mérkőzés elé

A megszokottól eltérően ezúttal a dorozsmai Orczy-suliban játszik majd hazai pályán az SZKKSE, ugyanis az újszegedi sportcsarnokban a mérkőzéssel egy időben rendezik a Szedeák-Jászberény férfi kosárlabda találkozót. Az SZKKSE az előző fordulóban nagyon keményen védekezve, mindössze tizenhárom lőtt gólt engedélyezve ellenfelének győzte le a Balmazújvárost idegenben, miközben a KSZSE megyei derbin szenvedett nyolcgólos vereséget a Hódmezővásárhelytől hazai pályán. Bakó Botond csapata a tabella második helyén áll 14 ponttal, négy egységnyi lemaradással a listavezető Kecskemét mögött, viszont két mérkőzéssel kevesebbet játsszva. A KSZSE továbbra is első sikeréért hajt az idei bajnokságban, abban pedig biztosak lehetünk hogy szeretnék megnehezíteni a városi rivális dolgát.