Kézilabda: megszenvedett a Cegléddel a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2016. november 15., kedd
pick_cegled14_gs

Két Bajnokok Ligája-mérkőzés között fogadta a Ceglédet az NB I-ben a MOL-Pick Szeged: Juan Carlos Pastor együttesének játéka nem volt lehengerlő kedden este, ám győzelme nem forgott veszélyben.

Két BL-meccs között lépett pályára kedden este a MOL-Pick Szeged, amely a bajnokságban a Ceglédet fogadta a Kristianstad elleni idegenbeli meccs előtt. A Pick keretében ezúttal sem volt ott a magyar válogatottban sérülést szenvedett

Mario Sostaric

találata után állt be öt perc elteltével. (4-2) Remekül kezdett a Cegléd és egyben Grbovic, aki nem sokkal később kiegyenlített, majd a tizedik perc végére már a Ceglédnél volt az előny. (4-5) A folytatásban is szívósan tartotta magát a vendég együttes, amely nyolc perccel a szünet előtt már három góllal is vezetett az újszegedi sportcsarnokban. (8-11) Ezt követően azonban a szünetig csak szegedi gólt láthatott a publikum, méghozzá ötöt is, így az első 30 perc végére megfordította a meccset a Pick, és kétgólos előnyre tett szert. A korábbi szegedi játékos,

Gidai Máté

azonban eltüntette ezt a különbséget (13-13), mi több,

Pedro

elrontott hetese után újból veztett a Cegléd. Szűk tíz perc alatt mindössze egyszer volt eredményes a szünetet követően a MOL-Pick Szeged, majd szépen megindult

Juan Carlos Pastor

csapatának játéka, és Thiagus Petrus újabb gólja után visszavette a vezetést tíz perc után. (17-16) Bóka Bendegúz gólja után először volt háromgólos előnyben a Szeged a meccsen, de ezt gyorsan lefaragta a Cegléd, viszont erre

Balogh Zsolt

heteseivel tudott válaszolni a Tisza-parti együttes, amely így az utolsó négy percet négygólos fórról várhatta - bármennyire is a várakozáson felül teljesített a Cegléd, innen azért komoly bravúr lett volna a vendégek pontszerzése. Végül öt lett közte, és ha a vártakhoz képest talán nehezebben is, de begyűjtötte a két pontot a MOL-Pick Szeged. A MOL-Pick Szeged legközelebb szombaton Svédországban lép pályára: 18.15-től a Kristianstad vendégei lesznek Zubai Szabolcsék.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló

MOL-Pick Szeged - Ceglédi KKSE 25-20 (13-11)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Medve Róbert, Tarnavölgyi Gergely.

MOL-Pick Szeged:

Sego - Sostaric 2, Balogh 6/3, Obranovic, Gaber 2, Thiagus Petrus 5, Bóka 4/1. Csere: Sierra (kapus), Zubai, Buntic, Pedro 2/1, Bánhidi 2, Gorbok 1, Skube 1.

Juan Carlos Pastor.

Cegléd:

Pallag - Gidai 1, Andelic 2, Tóth N., Borsos 3, Grbovic 7/3, Lászlai 2. Csere: Mojsilov (kapus), Bíró 3, Lepsényi 1, Tóth K., Hódi 1.

Nagy Károly.

9/5 ill. 3/3.

8 perc ill. 10 perc.