Vízilabda: győzött a címvédő Szegeden + FOTÓK

2016. október 8., szombat
szeged_szolnok09_gs

A címvédő elvette a ContiTech Szeged Diapolo veretlenségét: ugyan voltak jó periódusai a szegedieknek, de a második félidőben a motivált Szolnokkal nem tudta tartani a lépést.

Két fordulót követően hibátlan mérleggel várhatta a hétközben odahaza, az OSC ellen botló Szolnokot a ContiTech Szeged Diapolo. Jobban kezdett a címvédő, amely

Milan Aleksic

Zivko Gocic

góljával hamar kétgólos előnyre tett szert, ezt

Ivan Basara

felezte meg pontos átlövésével. Elöl kevésbé működtek a figurák, de persze a Szolnok védekezése is közrejátszott ebben - újabb két vendég találattal folytatódott a meccs,

Fülöp Bence

lövésénél a szerencsére is szüksége volt a szolnokiaknak, majd

Szatmári Kristóf

értékesített egy emberelőnyt, így 4-1-re meglépett a Szolnok, de

Milos Vukicevic

visszahozta a Szegedet két gólra a negyed vége előtt. 3-5 után közel ötperces gólcsend következett, és fontos is volt a meccs további szakaszát illetően, hogy ki szerzi a következőt, hiszen ha a Szeged, akkor csupán egy a különbség, ellenkező esetben megint meglép háromra a Szolnok -

Manhercz Krisztián

passzával Milos Vukicevic tudott élni, és kapásból a bal alsóba lőtt, így szorossá vált a meccs. (4-5) Cseh Sándor időkérése után azonban a francia

Ugo Crousillat

kihasznált egy fórt, így tudta tartani a kétgólos különbséget a tavalyi bajnok. A nagyszünt után is tartotta magát a Szeged, amely védekezésben feljavult, Meixner Marcell pedig fontos védéseket tett hozzá, de háromnál szorosabbra már nem tudták alakítani az állást Kiss Csabáék, és tekintve, hogy a záró nyolc perc előtt

Andrej Pralinovic

nem hagyta ki az ötméterest, ezzel szinte el is döntötte a meccset. (5-9) Az utolsó negyed elején

Chilkó Mártont

kellett ápolni, miután Zivko Gociccal akadt össze - majd ugyan még egy hajrát indított a ContiTech, de

Varga Dénes

kihasználta a szegedi védekezésbeli hibákat, és végül a látottak alapján talán nagyobb arányú győzelmet aratott a Szolnok, amely ugyan végig vezetett, de

Varga Péter

együttese meg tudta szorongatni az olimpiai bajnokokkal felálló Szolnokot. Ezzel odalett a ContiTech Szeged Diapolo veretlensége, amely legközelebb október 19-én az A-Híd OSC Újbuda vendégeként ugrik medencébe bajnoki mérkőzésen.

Az A csoport 3. fordulójában:

Metalcom Szentes - Debrecen 7-9 VasasPlaket - PVSK Mecsek-Füszért 14-13 A-Híd OSC Újbuda - KSI SE 15-7

Férfi vízilabda OB I, A csoport, 3. forduló

ContiTech Szeged Diapolo - Szolnoki Dózsa Közgép 6 - 11 (2-4, 2-2, 1-3, 1-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Csanádi Zsolt, Bene Péter.

Meixner - Pellei, Manhercz K. 2, Nagy M., Sedlmayer 1, Kiss Cs., Sánta. Csere: Chilkó, Basara 1, Manhercz Á., Palotás., Vukicevic 2, Illés.

Varga Péter.

Szolnok:

Nagy V. - Crousillat 1, Prlainovic 2, Gocic 1, Varga D. 3, Vámos 1, Fülöp 1, Mezei. Csere: Aleksic 1, Kis G., Szatmári 1, Jansik.

Sedlmayer (30'). Varga Péter:

"Jó mérkőzést játszottunk, a harmadik negyedben volt esélyünk a felzárkózásra, de nem sikerült, a negyedik negyed végére kicsit szétestünk."

Cseh Sándor:

"Sok hasonló, küzdelmest mérkőzést kell játszanunk ahhoz, hogy fejlődjünk. A mai napon a védekezésünkkel már elégedett voltam."

VÉGEIV. negyed 6-11 (2-4, 2-2, 1-3, 1-2)32' Még egyet támadhat a meccs végén a Szeged: Fülöpnek még egy kiállítás, de nem tudunk góllal zárni - 11-6-ra nyer a Szolnok az újszegedi sportuszodában, elvéve ezzel a Szeged idei veretlenségét. 32' Eladjuk a labdát, megkezdődik a meccs utolsó perce. Fülöp távolról is elvállalja, a bal kapufa tövét találja el. 31' Varga Dénes megint eredményes, 6-11, ennyi talán nem volt ma a felek között. 31' Vukicevic keresi a helyet a lövésre, meg is találja, de fölé dobja. 31'Kiss Csaba megelőzné Aleksicet, de lefújják, majd Varga Déneshez kerül, aki ezt is bevágja közelről, 6-10. 30'Manhercz Krisztián veszi célba a jobb alsót, de Nagy Viktor jól olvasta ezt, kimarad a fór. Sedlmayer kipontozódik, időt kér a Szolnok is. 30'Vukicevic hoz egy kiállítást, Varga Dénesnél a hiba, időt is kér Varga Péter. 30' Gocic éles szögből, onnan nem lehet túljárni Meixner eszén. 29' Egy nagy löket Vámostól, de mellé pattintja. Vukicevic két bekk között nem fér a labdához. 28' Emberelőny nekünk, Szatmárinál a hiba: bent is van, Manhercz Krisztián átlövése köt ki a keresztléc alatt, 6-9. 28'Rossz a bejátszás Sántának, visszaszerzi a Szolnok a labdát. Kiállítás, Basara első hibája. MEIXNER! Egy remek védés megint a kapustól Gocic lökete után, kivédekezzük a fórt - és a szolnoki támadást is, mert Prlainovic a kapufát találja telibe! 27'Egy ejtés Prlainovictól, de ez mellé megy. 27' Visszaszerezzük a labdát, Kiss Csaba elereszt egy hatalmas bombát, de Nagy Viktor a keresztlécre tolja! 26'Sánta szállít egy kiállítást, Aleksicet küldik ki, aki rendesen szitkozódik a spori felé - nincs azonban szegedi gól ebből. 26'Kontrafault, jöhetünk újra támadni. Ápolni kell Chilkót, aki Gocic-al akaszkodott össze - három perc szünet. 25'Basara inkább eldobja a sarokba, nem tudunk lőni a támadóidő alatt. 25' Az utolsó sprintet Nagy Márton nyerte. III. negyed 5-9 (2-4, 2-2, 1-3)24'Vukicevic felé jött volna az ívelés, de Mezei megelőzte őt - ez a negyed vége, négy góllal vezet a Szolnok a zárás előtt. 24' Prlainovic nem hibázik, Meixner elment jobbra, a szolnoki jobbra lőtte - 5-9. Négy másodperc van a szünetig, időt kér Varga Péter. 24' Így viszont végigtámadhatja a negyedet a Szolnok, hiszen a sarokból jöhet a címvédő. ÖTMÉTERES! Büntetőhöz jut a Szolnok a harmadik negyed hajrájában. 24' Illés lövését fogja Nagy Viktor. Még lesz időnk egy támadásra, persze nem mindegy, milyen állásnál. MEIXNER! Ez bravúr volt Gocic bombája után, odaért a bal alsóra! 24' Nagy Viktor küldi fel a társakat, de nem indít. Hátul megint jó a védekezés, támadásban kellene egy picivel több. 23'Vukicevicet gyűrik bent, sajnos eredményesen. 23' Vámos marad üresen a jobbon, szabadon vezetheti, ezt pedig egy ilyen szintű játékos kihasználja: 5-8. 23'Illés ejtené be, de Vukicevicet megelőzik, majd meg is szerzi a Szolnok a labdát. 22'Szép blokk, bravó, ezzel együtt pedig egy kivédekezett emberhátrány! 22' Kiállítás, Pelleinél a második hiba, majd rögtön időt is kér a Szolnok. 21' A hazai kapufa most Meixnerrel van, Varga Dénes lövése a keresztlécről jön le, de kifele vágódik - persze kellett ehhez Meixner is, aki még bele tudott érni. Nem tudunk lőni a túloldalon. 20' Labdát szerez Manhercz Krisztián, és meg is indul vele - pontosabban indulna, mert Prlainovic megállítja, ezért kiállítják. Manhercz Krisztián ezt gyorsan meg is bünteti egy góllal, 5-7. 19' Nem talál kaput Basara lövése, de hátul nem hagyjuk, hogy labdához jusson Mezei. Illés úszna meg, de mire lőne, beérik - Basara megint ellövi, de Gocic blokkolja. 18' Aleksic akar egy szép gólt szerezni - de ejtése a kapu tetején köt ki. 18' Kiállítás a Szolnokból, Jansik második hibája. Nem tudjuk azonban kihasználni ezt, pedig ezekkel az esélyekkel élni kellene. 18' Varga Dénes is villan egyet - az egy helyett újra három közte, 4-7. 17' Pralinovic azonban visszaszerzi - az indítást azonban már Meixner húzza le. Ajj, egy leheletnyivel hosszú ez a labda Sántának, Nagy Viktor is jól élt együtt a játékkal. 17' Jó védekezéssel nyitunk, így nem mellesleg megint fel lehet jönni mínusz egyre. 17'Crousillat nyeri a harmadik ráúszást. II. negyed 4-6 (2-4, 2-2)16' Végigtámadhatja a negyedet a Szeged: Basara lövésébe beleblokkolnak, így ér véget a második negyed. A ContiTech Szeged Diapolónak esélye volt egy ennél is szorosabb negyedre, azonban amikor nagyon kellett, megvillant a Szolnok, így kétgólos előnnyel mehet nagyszünetre a címvédő. 16' Crousillat klasszis góllal: egy pillanatra üresen maradt, rögtön kihasználta arra, hogy a bal alsóba zúdítsa, 4-6. 16' 52 másodperc van vissza a negyedből, időt kér Cseh Sándor. 15' Jól védekezünk most, Sedlmayer előzte meg emberét, újabb sansz a zárkózásra. Vukicevic szállít egy kiállítást, Aleksic megy ki. Manhercz Krisztián remek passzát Vukicevic húzza a bal alsóba, szép gól volt, 4-5! 15'Vukicevic egy pillanatra le tud válni, de nem jut már lövésig, marad a közte kettő. 15'Fölé! Varga Dénes lőhetett szabadon, de nem fogott kaput - Varga Péter pedig időt kér. 14' Kiss Csaba ejtené be középre, de lejár a támadó idő lövés nélkül. Visszakerül a labda a Szegedhez, viszont nem tudjuk ezt kihasználni - kár érte. 13' Egy távoli lövés Aleksictől, de Meixner résen volt, jöhetünk megint a mínusz egyért. 13' Basara beejti Sántának, de nem tudja megfogni a labdát a bekk szorításában. 12' Meixner újabb védése után marad a labda a Szolnoknál: kiállítás a Szegedből, a reklamáló Varga Péter pedig sárgát kap. Manhercz Krisztián megy ki, ezt sem váltja gólra azonban a Szolnok. 12' Kontrafault, nincs egy pillanatnyi idő sem a szusszanásra. Kiss Csaba kintről elengedi, de nem talál kaput. 11' Ismét fór a Szegednek, de Vámos kiállítása után Nagy Márton gyorsan lő, ezzel viszont nem tudta meglepni Nagy Viktort. 11' Kiállítás nálunk is, Pelleinél a hiba: eddig mindkét fórját belőtte a Szolnok. Ez viszont kimarad! Vámos megint nem talál utat a kezek között! 10' Kiállítás, Crousillatnál a hiba - Sedlmayer pedig pillanatok alatt gólra váltja ez, még ha meg is pattant egy blokkolni igyekvő kézen, de így van ez jól, 3-5. 10' Ez nem volt kérdés, egy bombagól Prlainovictól, 2-5. 10' Így azonban nem, Kiss Csabánál fújnak kontrát. 9' Vámos lóbál, lóbál, lóbál - majd a blokkban hal el a lövése. Lehet zárkózni! 9' A második ráúszást ha közvetve is, de egy fault után a Szolnok nyeri. I. negyed 2-48' Megint pontatlanság elöl - bár visszakapjuk a labdát, de most centerben ezzel nem sikerül kapura fordulni - ez a negyed vége, egy kicsi pontosság hiányzik a Szeged játékából. 8'Kontra itt is, így még bőven van ideje támadni a Szegednek - időt is kér Varga Péter, pláne, hogy fórban folytathatják Kiss Csabáék Hangay személyi hibája után. 8'Chilkó játssza be centerbe, Vukicevicet pedig ketten sem bírják megfogni, szép gól a centertől, 2-4. 7' Hosszasan adogat a Szolnok, majd mielőtt lejárna a kiállítás, Szatmári ellövi a kezek között, 1-4. 7'Kontrafault, Varga Péter értetlenkedik a parton e miatt. Ez viszont kiállítás, Chilkót állítják ki - rögtön időt is kér Cseh Sándor. 6' Óh, ezért nagy kár... Fülöp kissé váratlan lövése becsúszik a rövid alsóba, gyorsan visszaáll a kétgólos különbség, 1-3. 6' Meixner! Egy újabb védés tőle, ezek kelleni fognak ma ahhoz, hogy megcsinálja a bravúrt a Szeged! Rossz azonban a támadás, pontatlanság után fordulhat a Szolnok. 5' Kiállítás, hátha a második fór bemegy: Hangayt küldik ki, ott is van! Basara pokolian pontos átlövése köt ki a bal felsőben, 1-2! 5' Van gól azonban a túloldalon: Gocic egy pillanatra egyedül marad, ezt rögtön ki is használja, 0-2. 4' Kontra Manhercz Ádámnál, a Szegedé a labda. Sőt, kiállítás, Gocicnál volt a hiba - de nincs belőle gól, Manhercz Krisztián a kapufát találja telibe. 4'Egy távoli lövés Fülöptől, de Meixner odaér a bal alsóra, nagy védés volt! 4' Elveszik a Szegedtől a labdát, nem tudjuk végigjátszani az akciót. 3' Manhercz Krisztián lövése is a blokkról jön le, de ez oldalt megy ki, így a Szolnok jöhet. Kiállítás, először kerülünk emberhátrányba, Sedlmayert küldik ki - ezt be is vágja a Szolnok, Aleksic dobja be a húzást, 0-1. 3'Jól nyúl közbe Pellei a bejátszásnál, aki így megelőzi Mezeit centerben, szép védekezés. 2' Meixner védi Aleksic távoli kísérletét. Sedlmayer lövését blokkolják a túloldalon. 1' Kicsúszik Pellei kezéből a passz, ezzel véget ér az akció. 1' Az első sprintet megnyerjük, először a Szeged támadhat. 17.52 - A túloldalon több egykori szegedi: a kapus Nagy Viktor mellett Aaron Younger is játszott korábban nálunk, most viszont a Szolnokot erősítik. 17.40 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, hamarosan kezdődik a Tisza-menti derbi, a két csapat már a vízben melegít. A Szolnok elvesztette veretlenségét a hét közben, az OSC ellen hazai környezetben, még egy botlás nehezen fér bele Cseh Sándor együttesének - ugyanakkor a bajnokságot jól kezdő Szeged ellenében aligha mehetnek biztosra. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Jól rajtolt a ContiTech Szeged Diapolo, amely a sikerrel vett Magyar Kupa-selejtezőt követően mindkét eddigi bajnokiját sikerrel vette, így legyőzte a Szentest és a Pécset is. Kiss Csabáékra szombaton viszont egy komolyabb feladat vár, hiszen ezúttal a címvédő, friss olimpiai bajnokokkal és magyar válogatott játékosok sorával felálló Szolnok érkezik az újszegedi sportuszodába. A legutóbbi két kiírás győztesének kerete ugyanakkor éppen az ötkarikás játékok miatt későn állt össze, keveset tudtak közösen gyakorolni, ezt pedig meg is érezték, hiszen a hétközi fordulóban hazai medencében kikapott az OSC-től, így elszenvedte első vereségét a bajnokságban. Az esélyek persze így is a Szolnok mellett szólnak, viszont a szegediek eddigi játéka bizakodásra adhat okot, abban pedig biztosak lehetünk, hogy nem adja majd könnyen magát Varga Péter együttese!