Közélet

Szegedi iskola képviseli jövőre Csongrád megyét az országos haditorna versenyen

honvedelmi_diaksport016kfMintegy 120 diák és kísérő tanáraik szálltak versenybe az első szegedi haditorna versenyen a megye legjobbja címért. A szegedi móravárosi szakgimnázium jövő áprilisban képviseli Csongrád megyét az országos megmérettetésen.

A társadalom és a honvédelem kapcsolatának erősítése a célja a három éve életre hívott Országos Haditorna Versenynek, melyet először rendeztek meg Szegeden. A verseny a középiskolásokat érinti, idén pedig olyan népszerűnek bizonyult a fiatalok körében, hogy 24 Csongrád megyei csapat szállt versenybe a fegyveres, rátermettségi és ügyességi fordulókban.

Az elsősorban sport és egészséges életmód népszerűsítésére irányuló szegedi verseny egy országos mozgalom része, így az a csapat, amely ma az első helyre állhatott fel a képzeletbeli dobogón, jövő tavasszal az országos versenyen is bizonyíthat. “Először rendeztük meg Szegeden a haditorna versenyt, 2014 óta egészen mostanáig Szentesen mérettették meg magukat a diákok. Jellemzően 9. és 12. évfolyamos tanulók vettek részt, az első helyezett pedig jövő áprilisban képviseli a megyét Budapesten. Nyolc állomáshely volt, úgy kell ezt elképzelni mint régen a honvédelmi nap programját, tehát volt többek között lövészet, akadálypálya, tájékozódási futás, fegyveres váltófutás, valamint történelmi totókérdések is. Eredményes volt a verseny, élvezték a feladatokat a fiatalok, megtalálták bennük a kihívás, még ha az idő nem is állt mellénk. Nagyon fontos megjegyeznem továbbá, hogy mindenkit ugyanolyan épségben szolgáltatunk vissza a szüleinek, mint ahogyan a versenyre érkezett” – foglalta össze portálunknak az egész napos versenyt Lipták József, a szegedi toborzó iroda megbízott parancsnoka.

Mintegy 120 diák és kísérő tanár szállt versenybe a megye legjobbja címért. A három legeredményesebb csapat díjai mellett két különdíjat is kiosztottak: a fegyveres váltó kategória elismerését a Csonka János Műszaki Szakközépiskola és Kollégium I-es csapata vehette át, a legjobb lövész eredményt pedig a Bedő Albert Középiskola, Erdészeti Szakiskola és Kollégium Bedő I-es csapata nyerte el.

Érmet három iskola csapata kapott: első helyezett lett a Szegedi SZC Móravárosi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, második lett a hódmezővásárhelyi HSZC Eötvös József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, harmadik helyen végzett a makói HSZC Makói Návay Lajos Szakképző Iskola és Kollégium.

“Támogatandó a kezdeményezés, amelyet a honvédelmi minisztérium végez, vagyis hogy a hazafias nevelést nem lehet elég korán kezdeni. A fiatalokkal minél előbb meg kell ismertetni azt mit csinál a honvédség, mint jelent az, hogy hazát védeni kell. A haditornák révén bepillantást adnak a honvédek hétköznapjaiba, főleg annak állóképességi oldalába. Tavaly 8 csapat vett rész a megyei fordulón, idén 24-en jelentkeztek a megye minden szegletéből” – ezt már Juhász Tünde megyei kormánymegbízott fűzte hozzá. Hozzátette, a megyei kormánymegbízott egyúttal a megyei védelmi bizottság vezetője is, a szervezet koordinációs feladatot lát el, s támogatja a Magyar Honvédség haditáborának megszervezését is.