Kézilabda: kőkemény meccsen verte a Brestet a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2016. október 23., vasárnap
pick-brest020kf

Végig a Pick nyakán tudott maradni a Meshkov Brest, de a MOL-Pick Szeged egy roppant küzdelmes meccsen le tudta győzni a fehérorosz bajnokot, így javítani tudott a BL-ben.

A Meshkov Brest ellen próbált meg javítani a MOL-Pick Szeged: a fehérorosz bajnok a csoport meglepetés csapatának számított, és két nyert meccset követően érkezhetett az újszegedi sportcsarnokba, míg a szegediek éppen ellenkezőleg, elvesztették az előző két meccsüket a csoportban, így fontos volt, hogy újra győzelmet szerezzenek, különben a folytatás jóval nehezebbé vált volna. A Pick keretéből hiányzott a Kielce ellen orrtörést szenvedett Sergei Gorbok, a többiek viszont bevethetőek voltak, a túloldalon pedig pályára lépett az Rajko Prodanovic, aki éppen Szegedről igazolt a Bresthez. A vendégek kapitánya,

Rastko Stojkovic

gólja nyitotta a meccset, amit

Bodó Richárd

átlövésből válaszolt meg. Támadásban két ziccer is rontott a Pick,

Jonas Källman

Stas Skube

sem tudta gólra váltani lehetőségét, majd kilenc perc után először volt a Szegednél az előny

Denis Buntic

kontrája után. (3-2) Kettőnél messzebb azonban nem tudott kerülni ellenfelétől a MOL-Pick Szeged, ráadásul a Brest igen szívósan küzdött, igazolva, hogy nem voltak véletlenek az elmúlt hetek jó eredményei.

Balogh Zsolt

ugyan emberhátrányban is betalált, de ezt

Pavel Atman

gyorsan egalizálta, a Pick hátul csak ritkán tudott zártan és határozottan védekezni, támadásban pedig nehezen találta a rést a fehéroroszok keményen felhúzott falán. Hét perces gólcsend következett a vendégek részéről, Balogh Zsolt pedig belelendült a játékba, és hiába kért időt a Brest mestere,

Sergei Bebeshko

, öt perccel a szünet előtt négygólos előnyre tett szert a Pick

Sandro Obranovic

gyorsan befejezett akciójával. (10-6) 11-8 után azonban nem tudott már a szünetig betalálni a Szeged, Stojkovic és

Ljubo Vukic

gólja után pedig máris csak egyetlen találat volt a két csapat között - nem tudta meglovagolni a korábbi, a meccs alakulását tekintve már komolynak tekinthető különbséget

Juan Carlos Pastor

együttese, ráadásul az első félidő végén megítélt hetest Balogh Zsolt a felső lécre lőtte, így csak egyetlen gól volt a szegedi előny 30 perc játék után. A fordulás után is hasonló mederben telt a meccs: a Pick ugyan végig vezetett, de nem tudott nagyobb előnyt kiharcolni: szinte mindenre volt válasza a Brestnek, amely egy pillanatra sem adta fe a találkozó során, és többször ki tudott egyenlíteni - de a vezetést nem tudta átvenni a fehérorosz bajnok. Tíz perc után, 18-16-nál lett volna esély egy újabb, háromgólos különbségre, de a következő támadás végén hétméterest kapott a Brest, Pavel Atman pedig nem hibázott, így megint csak egy volt közte. A kapuba csereként beállt

Marin Sego

is hozzátette a magáét fontos védéseivel, de elöl ezt nem tudták megkoronázni Stas Skubéék, nagy szükség volt Bodó Richárd emberhátrányban lőtt átlövés góljára negyed óra elteltével, amivel 20-19-re vezetett a Pick. A kettő megvolt a folytatásban is többször, de ezt nem tudta átlépni sosem a Pick, ez pedig rendre esélyt kínált arra a Brestnek, hogy még nyíltabbá tegye az egyébként is igen szoros, harcos meccset. 23-21 után ismét fel tudott jönni egy gólra a Brest, de Balogh Zsolt összes, második félidei hetesét bedobta, így 24-22-nél már az idő is szorította a vendégeket: ekkor pedig jött Marin Sego, aki egy nagy bravúrt bemutatva kiszedte a Veszprémtől kölcsönkapott

Iman Jamali

átlövését, így kedvező helyzetbe került a MOL-Pick Szeged a meccs véghajrájára. Gólt ugyan már nem szerzett a MOL-Pick Szeged, de ez nem már nem számított: a Pick játékában ugyan akadtak hibák, de ezt a nagyon szívós, olykor kellemetlen stílusú Brestet le tudták győzni Zubai Szabolcsék, így sikerült javítaniuk két vereséget követően, és megszerezték első hazai győzelmüket a BL idei kiírásában. Ezzel a csoport negyedik helyéről, öt pontot szerezve várhatja a folytatást a MOL-Pick Szeged, amely a nemzetközi sorozatban legközelebb november 12-én a Celje vendégeként lép pályára - ám addig is várnak rá feladatok, jövő szombaton a hazai porondon az örök rivális Veszprém látogat a Tisza-partjára 13.30-tól.

A csoport többi mérkőzésén:

IFK Kristianstad-Celje 29-29 HC Zagreb - HC Vardar 28-27 Kielce-Rhein-Neckar Löwen 26-34

A B csoport állása az 5. forduló után:

1. Kielce 8 pont 2. HC Vardar 8 pont 3. Rhein-Neckar Löwen 7 pont 4. MOL-Pick Szeged 5 pont 5. HC Meshkov Brest 4 pont 6. IFK Kristianstad 3 pont 7. Celje 3 pont 8. HC Zagreb 2 pont

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 5. forduló

MOL-Pick Szeged - HC Meshkov Brest 24 - 22 (11-10)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3000 néző. Vezette: Aleksandar Pandzic, Ivan Mosorinski (szerbek).

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Källman 3, Buntic 2, Skube, Bánhidi 1, Bodó 3, Sostaric 2. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus, Balogh 9/6, Obranovic 2, Gaber 2, Bóka, Pedro, Zubai.

Juan Carlos Pastor.

Brest:

Pesic - Nikuleankau 1, Babichev, Kristopans 2, Shylovich 3, Jamali 2, Yurynok. Csere: Mijatovic (kapus), Stojkovic 4, Prodanovic, Atman 4/1, Rutenka 2, Vukic 3, Ostroushko 1.

Sergej Bebeshko.

7/6 ill. 1/1.

8 perc ill. 10 perc. Juan Carlos Pastor:

"Gratulálok a kollégámnak az eleganciájához egy vesztett meccs után! Fontos volt, hogy ma nyerjünk, mert ez volt az első ciklus utolsó meccse az idei BL-ben. Nagy nyomás volt rajtunk, muszáj volt nyernünk. Megpróbáltam az összes játékosomat használni, az első félidő végén olyan hibákat követtünk el, amit ilyen szinten nem szabad, így a Brest visszajött a meccsbe. Kemény meccs volt ez a mai, nem szeretek egyénenként kiemelni senkit, de a védekezés középső része nagyon jól működött ma. Nem olyan jól játszottunk, mint a Kielce vagy a Vardar ellen, de jól dolgoztunk, és hoztunk két fontos pontot. Új csapat vagyunk, megpróbálunk jobbnak lenni meccsről-meccsre, ebből a szempontból is fontos volt ez a két pont."

Stas Skube:

"Boldog vagyok, hogy sikerült nyernünk. Egy nagyon kemény meccs volt, nyomás alatt játszottunk, meg kellett nyernünk ezt a meccset. A nézőknek talán nem ez volt a legszebb kézilabda, amit láttak, de a lényeg a győzelem."

Sergej Bebeshko:

"Először is szeretnék gratulálni a MOL-Pick Szegednek a megérdemelt győzelméhez! Gratulálok ugyanakkor a saját csapatomnak is, jó meccset játszottak, de 22 lőtt góllal nehéz meccset nyerni idegenben. Megpróbáltunk magas ritmusban játszani, sokat cseréltünk, ezt az első félidőben, főleg támadásban tudtuk is hozni. A második félidőben a szegedi szurkolók által teremtett hangulatban megijedtünk, nem tudtuk úgy folytatni. Jó úton járunk, nagyon jó tapasztalat volt ez a meccs ebben az erős Bajnokok Ligájában."

Rajko Prodanovic:

"Gratulálok a Pick sikeréhez! Egyetértek, 22 góllal nehéz meccset nyerni a BL-ben. Az utolsó három meccsünket idegenben játszottunk, ez is kihathatott ránk, sok volt a két perc és a hetes. A válogatott szünet után is tudjuk folyatni a formánkat. Négy évet töltöttem el, a második otthonom volt a csarnok, furcsa volt itt pályára lépni, Szeged az egyik legnehezebb csarnok, ahol pontot lehet szerezni, talán legközelebb majd sikerül."

A szurkolók a meccs végén megemlékeztek az 1956-os szabadságharc évfordulójáról, és elénekelték a himnuszt.VÉGE60' Buntic beejti Källmannak, de vonalra lép a szélső, majd Kristopans még ellövi, de a keresztlécet találja el: ez a vége, kemény meccsen, de legyőzi a fehérorosz bajnokot a MOL-Pick Szeged, amely így két elvesztett BL-meccs után javítani tud hazai pályán! 60' Időt kér Juan Carlos Pastor, 47 másodperccel a meccs vége előtt. 59' Kulcsfontosságú támadás jön: ha nem lő gólt a Brest, kvázi megnyerte a meccset a Pick: SEGO! KITOLJA JAMALI ÁTLÖVÉSÉT A BAL FELSŐ ELŐL! Ez meccset érhet a Picknek! 58' Balogh ezt is bedobja Pesic bal lába mellett, 24-22. 57'Obranovic megy be a falba, de Pesic mellett most nincs hely. Bunticot is megállítják, összeállt egy kicsit a vendégek védekezése is - Vukic fogja meg keményen Källmant, még támadhatunk: Bánhidi szállít egy újabb hetest. 56' Így viszont még nagyon szoros, Kristopans lő talpról Sego kapujába, 23-22. 56' Jamali megpróbálja bejátszani, de nem jó - ahogyan az indítás Obranovic felé is pontatlan. Akár le lehetne zárni a meccset egy kicsit pontosabb játékkal! 55' Passzívot jeleznek a szerbek: a szabaddobás után lőniük kell a vendégeknek, közben Bebeshko mester kap sárgát. 55' Stojkovicnak mutatja a játékvezető, hogy hiába próbálja eladni, nem bántotta őt Källman, így nem jár a harmadik két perc a Pick szélsőjének. 54' BÁNHIDI! Milyen akció végén talál be, te jó ég! Obranovic a háta mögött, teljesen kicsavart és váratlan helyzetből játszotta meg a beállót, akit ketten is gyűrtek, de valahogy el tudta lőni a jobb alsóba: 23-21, időt kér a Brest! 53'Nikulenkau lő a keresztlécre a kilencesről, nincs egyenlítés tehát. 53'Blazevicnek majdnem megint megvan a labda, de még visszakapják azt a fehéroroszok. Nagy kár, hogy nem sikerült elmenni hárommal, a Brestnek ez folyamatosan esélyt kínál, hiszen ott tudnak lenni a Pick nyakán. 53'Buntic ballal, de a kapufát találja el: Källman hiába húzza le a labdát, már majdnem beesik vele a hatoson belülre, így el kell dobnia, csak hogy pirosmezest talál meg vele. 52' Atman indul el a szaggatottról, és takarásból lő, Segónak nem sok sansza volt, 22-21. 51' Pesic, amikor a legjobban kell: Bánhidi ziccerét védi lábbal, óriási bravúrral, marad a kettő közte - és kiegészül a Brest. 51' Elveszti a labdát a Brest, most picit megállt a lendület a vendégeknél támadásban. Megint el lehet lépni háromra, ez kulcsfontosságú lehet! 50' Ez is hetes, elég keményen játszanak most a fehéroroszok, Bánhidit rántották le ziccerben, Prodanovic pedig kimegy két percre. Balogh ezt is bedobja, most a bal alsót választotta, 22-20. 49' Vukic megint nem ront a szélről, 21-20 - közben letelik Källman második kiállítása. 48' Skubet döntik le ziccerben a hatoson belül: nincs olyan bíró, aki ezért ne adna hetest, nem kivételek a maiak sem ez alól. Balogh Mijatovicnak lőheti, de ő sem tudja kizökkenteni ebből, 21-19! 48'Thiagus Petrus labdát szerezne, de visszafújják a szerbek, még támadhat a Brest: ez már belemenés Jamalinál, ez remek védekezés volt. 47' Jamali passzába Källman ér bele lábbal: a szerbek ezt szándékosnak ítélik, így két percre kimegy megint a svéd. 46' Kiegészül a Pick. Jamalinak készítik elő lövésre, hiszen már fent a bírók keze, de ez a blokkban hal el - majd el is veszik a Bresttől a labdát, de Källman nem tudja átvenni az indítást, fel is hördül a publikum. 45' BODÓ! Micsoda gól a szaggatottról, ezekre van szükség, nagyszerű átlövés tőle a bal felsőbe, 20-19, emberhátrányban lövünk gólt. 44' Thiagus Petrus lőhet a szélről, de Pesic lábait találja el - a túloldalon Vukic viszont kiegyenlít hasonló szituációból, 19-19. 44' Elindul Nikulenkau, és nem tudja senki megállítani, miután lendületbe jött - most Sego sem tud segíteni, 19-18 ; ráadásul Källmant kiküldik két percre. 44' SEGOOO! Jamali megy be két ember között, de ziccerét Sego lábbal védi! Támadhat még a Brest. 43' KALLMAN! Beindult a szélső, ez megint egy szép pattintás volt ziccerből Pesic mellé, 19-17. 42' Hetes ez is - Jamali harcolta ki, bár belemenés is lehetett volna, de most nem Blazevicnek kedveztek. Egyelőre nincs aki lője, végül Atman nagy nehezen odaáll: bepattintja Sego lába mellett, 18-17. 41' Bánhidit viszik földre ziccerben: Stojkovic megkapja második két percét is, mi pedig lőhetünk egy hetest: Balogh megtáncoltatja kicsit Pesicet, és a kapu bal oldalába lő, 18-16 - ismét kettő közte, jó lenne nem felengedni megint a Brestet! 40' Labdaszerzés után Källman mehet ziccerig: ezt azért már nem hagyja ki, bepattintja Pesic mellett, 17-16. 39' Källman tud megint felmenni a bal szélről: azonban a felső kapufát találja el. Nincs most gól, kell az a védekezés, ami az első félidőben jellemezte a Picket! 38' Jajj de szép gól, Bodó teszi fel Källmannak, aki kínaiból húzza be az alsóba, 16-15. Megint jön az egyenlítés, nem tud leszakadni a Brest, Shylovich egalizál sokadjára, 16-16. 38' Rutenka adja el szépen a cselt, majd bemegy két ember között, és kilövi a hosszú alsót, 15-15. 37' Balogh passzába belenyúlnak, de a bírók megállítják a Brest kontráját. Bodó pattintja le Gabernek, aki megint él a lehetőséggel, 15-14! 37' Jamali megint kintről, most a jobb alsót választotta, 14-14. 36' Gaber előtt van egy kis terület, őt pedig ebből a helyzetből nem lehet megfogni, be is dobja a léc alá, 14-13. 35' Jamali bombájába csak beleérni tud Sego, kiegyenlít a Brest, 13-13. 35' SEGO! Az első védése Sylovich ziccere után - nincs azonban gól a túloldalon sem, most picit támadásban megálltunk. 34' Ó, ez pedig de szép volt, Pedro tette vissza kínaira Skubénak, de mellé lőtt az irányító! Jöhet megint az ikszért a Brest, amely ki is egészül. 33' Shylovichtól egy bombagól talpról egy egészen hosszú fehérorosz támadás végén, 13-12. 32' Gaber hiába lő a kapuba, nem adják meg a sporik - helyette az őt rángató Babichev kimegy két percre, és lőhetünk egy hetest: Balogh ezt most a bal alsóba vágja, 13-11. 32' Nem úgy ez, Bodó kintről lő pontosan a bal alsóba, 12-10. Ostroushko pattint Sego mellett a kapuba, 12-11. 31' Shylovich lövése akad el a blokkban, de a kipattanó visszakerül a Bresthez: a második lövés pedig nem fog kaput. 31' A Brest kezdte a második félidőt, a szegedi kapuban Marin Sego áll. SZÜNET30' Még 25 másodperc a szünetig, ezt végig lehet támadni, és nagyon nem mindegy, hogy egy vagy kettő - az ikszre ne is gondoljunk. HETES! Gabert csak lerántani tudták, időntúli hetessel ér véget az első félidő: Balogh nagyon jól lőtte Szkopjéban - EZ KIMARAD! A léc alá akarta lőni, de a lepattanó a vonal előtt kötött ki: egy góllal, 11-10-re vezet a MOL-Pick Szeged a félidőben a Brest ellen, az látszik, hogy a fehéroroszok nem véletlen értek el olyan eredményeket eddig, amilyeneket, de látszott az is, hogy van fogás rajtuk! 30' Kristopans mutatja, hogy ő hozzá sem ért Gaberhez - fizikailag mondjuk ez képtelenség, mert valaki fogta a nyakát, de nincs kiállítás. 29' Kiegészül a Brest. Nem veszik észre a lábat Balogh passza után, ez nem zavarja Vukicot, aki végigviszi a kontrát, és be is dobja azt, 11-10. 29' Lehozzák Pesicet, és ezt gólra is váltják: Stojkovic estében lő a bal alsóba, 11-9. Időt kér Juan Carlos Pastor. 29' Labdát szerez a Brest, persze nem kapkodnak emberhátrányban. 28' SIERRA! És vele van a hazai kapufa is, Tioumentsev cselei után lábbal bele tud érni a spanyol, ahonnan felperdül a labda, és a felső lécről kipattan! 27' Baloghot állítják meg a hatoson belül, ez hetes, a meccs első büntetője - Shumakot pedig kiküldik két percre: bepattintja Pesic lábai között, 11-8! 27' Rutenka ütemtelenül lő, ez bent van, 10-8. Kiegészülünk. 26' Balogh vállalja el egy hosszú szegedi akció végén, de az oldalhálót találja el. 25' Atman még egyenlő létszámnál lő Sierra kapujába, 10-7. 25' Zubait állítják ki két percre, miután összecsapott Shumakkal. Tizenhárom másodpercig egyenlő a létszám, utána a fehéroroszok játszanak emberelőnyben. 24'Atman kezéből kicsúszik, Obranovic mehet a kontrával, és be is varrja a léc alá, 10-6: az eddigi legnagyobb különbség! 23' BALOGH látja meg jól a rést a vendégek védelmén, és lő a keresztléc alá, Pesic tehetetlen, 9-6. Időt kér a Brest. 23' Stojkovic nem ereszti Bókát - ezért meg is kapja a két percét, előnyben folytathatjuk ismét! 22' Jön a pályára Zubai Szabolcs is - őt élteti a B-közép, de fent van idén először Bóka Bendegúz is. Sierra tesz hozzá egy fontos védést - el lehet menni hárommal! 22' Szerzett labda, Balogh ziccerben - bepattintja Pesic mellett, 8-6. A kulcspillanatokban eddig megremeg a Brest keze. 21' Pesic mutat be egy bravúrt Balogh lendületes lövése után, de a kipattanó a miénk. Obranovic remek testcsele, viszont lépésnek látták a szerbek. 21' Elveszik a labdát a Bresttől a játékvezetők, Thiagus Petrus menne be középen, de hiába állítják meg a levegőben, nincs két perc. 20' Eladott labda a Brestnél, de pontatlan az indítás Källman felé is, ezért kár, visszaállhatott volna a kétgólos különbség, így viszont jöhet megint az ikszért a Brest. 19'Stojkovic és Gaber kőkemény csatája beállóban: utóbbi kap lapot ezt követően. Sylovichnál belemenés, indulhat Sostaric - nem is rontja el a ziccert, 7-6. 18' Balogh lövését blokkolják, jöhetünk a sarokból. Bodó sem talál rést a kezek erdejében, és még mivel Pesic is hozzáér, így a Bresté a labda. 18' Shylovich megy fel bal átlövőből, és húzza vissza a labdát, újra iksz, 6-6. 17' Gabert hárman fogják meg: Shumak kap lapot ezért. Bodót sem engedi el könnyen Kristopans, Obranovic azonban megtalálja a helyet a fehérorosz falban, és a bal alsóba lő, 6-5. 16' Obranovic talpról lő vagy tíz méterről, de ez nem elég pontos, legalábbis Pesic-csel szemben nem. 15' Atman gyorsan egalizál, ellövi Sierra mellett a hatosról már félig estében, 5-5. 15' Balogh szól hozzá a szaggatottról, a felső léc alá varrja kintről, 5-4, hátrányban lövünk gólt. 14' Stojkovic marad üresen egy pillanatra beállóban, ezt ki is használja, 4-4. Emberelőnyből jól ment a játék, most viszont hátrányban kellene jól teljesíteni. 13' Bunticnak szépen készítették elő a lövést, de Pesic ezen most rajta volt, nem tudunk újra kettővel vezetni. Két perc Bunticnak, aki Nikulenkaut vitte földre. 13' Kristopans talpról lő a bal sarokba - igaz, a BL mezőny egyik legmagasabb játékosának nem is biztos, hogy fel kell ugrania. 4-3. 12' Sárga Källmannak is. Közben kiegészülnek a fehéroroszok. 11' BUNTIC! Egy nagyszerű kinti lövés, meg is lepte vele Pesicet, 4-2! 11' Buntic engedi el kintről, Pesic ezt fogta, de még támadhatunk. Középen egy fault, Babichevnek a lap. 10' Védekezésben egészen jól működik a Szeged az első percek után: Jamali bombája a szaggatottról most a felső lécről vágódik le. 9'Thiagus Petrus fogja keményen Kristopanst, még maradhat a vendégeknél. Blazevic megint labdát szerez, Buntic pedig bevágja a ziccert, 3-2, először vezet a Pick. 8' Sostaric tud felkanyarodni, és kilövi a hosszú felsőt, ezzel egyenlít, 2-2. 8' Blazevic kapja le Nikulenkau bejátszását, majd Yurynokot küldik ki két percre, miután letarolta a meginduló Skubét - emberelőnyben folytathatjuk. 7' Nem jó Nikulenkau bejátszása, így Källman indulhat, a svéd azonban mellédobja a ziccert! Ritkán láttunk ilyet tőle! Skube is áthámozza magát, de földre pattintott labdája túl erős, így fölépattan. 6' Thiagus Petrus rántja le Nikulenkau-t, ezért kap sárgát. Jamali indul meg passz helyett, de átlövését fogja Sierra - viszont visszafújják a sporik. 6' Bánhidit gyötrik középütt, de maradhat a Picknél a labda. Kemény, kellemetlen stílusban játszik a Brest. 5'Sierra ül rá Prodanovic lövésére, aki keresztbe vezette a labdát, majd az alsót vette célba, de ezt fogta a spanyol. Sostaric kap egy hatalmasat, Yurynoké a sárga. 4' Bánhidi nem tudja összeszedni a bejátszást, de nincs ebből kontra. A túloldalon is egy kemény párharc, de ezt most megnyeri a szegedi beálló. 3' Stojkovic egy remek csuklómozdulattal teszi el Sierra lábai mellett, 1-2. 3' Bodó talpról lő pontosan a bal alsóba, 1-1. 2' Egy szélre lehúzott akció, Stojkovic vágja a rövid kapufa mellé, vezet a Brest, 0-1. 1' Buntic megy be két ember között, de pont Pesic kezeibe lő. 1' A Pick kezdte a találkozót. 16.54 - Zajlik a bemutatás, nagy tapsot kapott a tavaly még a Pickben játszó Rajko Prodanovic, őt éltetik a szegedi szurkolók is. 16.46 - A találkozó előtt Szögi Nándor, a klub operatív igazgatója a KÉSZ csoporttal kötött, utánpótlás csapatot érintő megállapodást írt alá. 16.44 - A két csapat a nyáron a Kanizsa-kupán már találkozott egymással a szezon során: akkor a Szeged 22-20-ra verte mai ellenfelét. Végeredménynek abszolút elfogadnánk ma is. 16.38 - A Pick keretében nincs ott a két hete orrtörést szenvedett Sergei Gorbok, a többiek azonban Juan Carlos Pastor rendelkezésére állnak. A túloldalon nincs hiányzó a múlt heti, Zágrábban győztes csapathoz képest. 16.30 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, nemzeti ünnepünk napján győzelemre készül a MOL-Pick Szeged a fehérorosz bajnok ellen. A csarnok előtt már egy népes szurkoló brigád zászlókkal felszerelkezve éltette a Brestet, amely jó formában is várhatja a mai meccset - persze az újszegedi sportcsarnokban senkinek sem sem lehet könnyű dolga! A mérkőzés 17 órakor kezdődik!