Vízilabda: magabiztosan nyerte a megyei rangadót a Szeged a bajnoki nyitányon + FOTÓK

2016. szeptember 27., kedd
contitech_szeged-szentes023kf

Egymással találkozott a férfi vízilabda OB I két Csongrád megyei együttese az első fordulóban. A presztízsmeccset nyolc góllal a hazai Contitech Szeged Diapolo nyerte a szentesiek ellen.

Sánta Dániel

már az első percben vezetést szerzett csapatának, ám ezt előbb

Vörös Viktor

egalizálta, majd nem sokkal később

Takács János

révén már a Kurca-partiakhoz került az előny, amelyet meg is őriztek a negyed végéig. (1-2) Sőt, a 9. minutumban

Farkas Kristóf

már kettőre növelte a differenciát, amelyet a folytatásban

Palotás Gergely

és Sánta egy-egy találatával tüntetett el a vendéglátók együttese. (3-3) A játékrész derekán

Albert Barnabás

büntetőből juttatta előnyhöz ismét övéit, majd Palotás és

Kiss Csaba

volt eredményes emberefórból, megfordítva ezáltal az állást. (5-4) Takács a 13. percben újfent egyenlített (5-5), innentől azonban elfogyott a Szentes lendülete, egyszersmind az addig fordulatos összecsapás is átfordult a papírforma szerinti mederbe. A szünetig ugyanis

Milos Vukicevic

Manhercz Krisztián

is feliratkozott a góllövők közé (7-5), azt követően pedig zsinórban négy szegedi találatot láthatott a medence partján helyet foglaló publikum. (11-5) Az utolsó felvonás így már nem ígért különösebb izgalmakat a meccs végkimenetelét illetően, és végül ezt a negyedet is - akárcsak magát a mérkőzést -

Varga Péter

legénysége nyerte. Az A csoport második körét október 5-én rendezik. A Szeged a Pécshez látogat majd, míg a Szentes vendége a Vasas lesz.