Kosárlabda: győzelemmel zárt a Szedeák U17 Lengyelországban

2016. szeptember 25., vasárnap
kosarlabda_gs

Utolsó mérkőzésén legyőzte szlovák riválisát a Naturetx-SZTE-Szedeák U17-es csapata a European Youth Basketball League (EYBL) Lódzban zajló küzdelmei során.

A szegedi együttest

Varga Ákos

vitte ezúttal a hátán, aki egymaga szerezte csapata pontjainak több mint 40 százalékát, emellett pedig 18 lepattanót is szerzett, valamint kiosztott két gólpasszt. A találkozót ettől függetlenül a pozsonyi együttes kezdte jobban, a Szedeák az utolsó negyedben mutatott fölényével tudott végül nyerni. Nem egész három perccel a vége előtt ugyanis még a szlovákok vezettek 66-65-re, ezt követően azonban a szegedi alakulat zsinórban kilenc pontot gyűjtött

Szatmári Zsombor

vezetésével, az i-re a pontot pedig Varga duplája és büntetője tette fel. A Naturtex-SZTE-Szedeák ezáltal három veresége mellett egy győzelemmel zárta a lengyelországi tornát. A következő kört 2017 januárjában Szegeden rendezik majd.

European Youth Basketball League U17 A csoport:

B4SA Inter Bratislava - Naturtex-SZTE-Szedeák 68-77 (20-19, 19-13, 14-17, 15-28)

A szegedi pontszerzők:

Varga Á. 32, Szatmári Zs. 14/3, Banda M. 12/3, Patkós A. 5, Balogh S. 5, Kereszty L. 4/3, Gardi A. 3/3, Cservák B. 2.

Korábban:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Lido di Roma Basket (olasz) 57-90KK Feniks 2010 (macedón) – Naturtex-SZTE-Szedeák 88-66Naturtex-SZTE-Szedeák – TTU BA (észt) 67-87