Kosárlabda: a bronzért játszhat Félegyházán a Szedeák

2016. szeptember 15., csütörtök
szedeak_felegyhaza_pekseg_kupa

Több új játékossal a soraiban lépett pályára a Naturtex-SZTE-Szedeák a II. Félegyházi Pékség Kupán: a szegediek a csütörtöki elődöntőben a Paks elleni vereség után pénteken a harmadik helyért játszhatnak.

A Szedeákban három nyári igazolás is kezdett,

Marko Boltic

,

Lakosa Zsolt

és csapathoz csak csütörtökön csatlakozott

Nenad Sulovic

is rögtön a kezdőcsapat tagja volt a Paks ellenében, míg a túloldalon ott volt a tavaly még szegedi színekben játszó center,

Ryan Watkins

. Négy perccel a kezdés után kérte ki első idejét a Paks igen ideges litván mestere, miután Lakosa Zsolt betörése után 10-7-re meglépett a Szedeák. 7-2-s futását követően már komolyabb előnyt is kiépített a szegedi együttes, amely végül 13 pontos előnnyel zárta az első játékrészt, a szegediek különösen védekezésben bizonyultak jobbnak riválisuknál. A különbséget hamar megfelezte a folytatásban a Paks, de

Andrija Ciric

kinti dobásával visszaállt a megnyugtató különbség. (22-31) Tibby labdaszerzése után már csak három volt közte, majd megint egy könnyű labdavesztés után kvázi el is tűnt a szegedi előny. (32-33) A negyed hajrájában Ciric hasonló helyzetből fejezett be egy ziccert, rögtön időt is kért a Paks. (36-39). A nagyszünetre végül kicsit stabilizálódott a Szedeák játéka, és ötpontos előnnyel vonulhattak szünetre

Nikola Lazic

tanítványai, akik közül Ciric és Juhos is tíz pont fölött zárta az első félidőt – erre a túloldalon csak a palánk alatt nagyon aktív Ryan Watkins volt képes. A szünet után is lendületben maradt a Paks, és főleg Watkins: a center támadólepattanója utáni pontokkal egalizált (43-43). Sőt, három perccel a fordulás után egy befejezett lerohanással már a paksiaknál volt az előny – Nikola Lazic időkéréssel próbálta felrázni övéit. Boltic egy zsákolással szerezte az első szegedi pontokat a második félidőben – ez volt az irányító utolsó mozdulata, hiszen ezt követően kipontozódott. A lepattanókat továbbra is jobban szedte a Paks, majd egyre több hibával játszott mindkét együttes. Juhos a bokájához kapott egy végigvitt lerohanás után, be is dobta a ziccert, végül folytatni tudta, és bedobta a büntetőt is, így kiegyenlített. (54-54).

Révész Ádám

az utolsó pillanatban egy nehéz középtávolival kétpontosra csökkentette a szegedi hátrányt az utolsó negyed előtt. (60-58) A negyedik negyed elején egy újabb eladott labda után öt pontosra hízott a paksi fór Watkins zsákolása után. (66-61) A palánk alatt továbbra sem találta a megoldást a Szedeák, így az utolsó öt percre hétpontos atomvárosi előnnyel vághattak neki a felek. Lakosa triplájával gyorsan felzárkózott a Naturtex, majd ismét a nyáron igazolt hátvéd ziccerével hosszú idő után vezetett Nikola Lazic együttese (70-71). A Paks Will triplájával ismét fordított, majd ismét Watkins villant, előbb szerzett egy kosarat, majd egy újabb támadópattanót. Védekezésben jóval agresszívabb lett a Paks a meccs végére, azonban így is volt esélye a győzelemre a Szedeáknak, de Igrutinovic elrontotta a triplát 75-7-2-nél kilenc másodperccel a lefújás előtt, így elszálltak a szegedi remények. A lepattanócsatát egyébként 31-18-ra nyerte a Paks, amely összesen 12 támadópattanót szedett, szemben a szegedi kettővel - Ryan Watkins egymaga 13 labdát húzott le. Pénteken a Naturtex-SZTE-Szedeák a Kecskemét-MAFC mérkőzés vesztesével találkozik a bronzmérkőzésen.