Strandlabdarúgás: negyedik helyen zárta a döntőt a Junior Sport

2016. augusztus 6., szombat
continental_junior_sport_fb

Bár többször is vezetett a harmadik helyért vívott csatában a Continental Junior Sport a Bonyhád ellen, a második harmad végén elkövetett hibák végül sokba kerültek a Tisza-parti együttesnek, amely elvesztette a bronzcsatát, így a negyedik helyen végzett az NB I négyes döntőjében.

A bronzcsatán jobban kezdett a Continental Junior Sport, amely

Rutai Balázs

találatával megszerezte a vezetést, azonban ennek sokáig nem örülhetett: szinte rögtön a szegedi gól után egyenlített a Börzsöny, azonban Rutai már az első játékrészben mesterhármasig jutott, így vezérletével 3-1-re ellépett a szegedi csapat. A Bonyhád előbb szépített, majd az utolsó pillanatban Szlama szemfülességének köszönhetően ledolgozta hátrányát, így az első etap 3-3-al zárult. A folytatásban kiegyenlített játékot követően egy bedobás után

Bullás Imre

lőtt pokolian nagy gólt, amivel újra vezetett a Junior Sport, (4-3) de erre is volt válasza a szegediek ellenfelének,

Máté

lapos lövése után a kapufára is szükség volt a gólhoz – azonban nem sokkal később Rutai Balázs már a negyedik találatát szerezte, miután közelről pofozott be egy kapu elé keresztbe lőtt labdát, így megint vezettek Vasas Gáborék, azonban a forgatókönyv nem változott,

Jaksa

szabadrúgásból újból egalizált. (5-5) Pillanatokkal később a meccsen először a vezetést is megszerezte a Bonyhád, miután

Sebestyén

előtt volt terület a lövésre, amit ki is használt. A második harmad hajrájában egy kapu elé lőtt labdába ért bele szerencsétlenül

Csamangó Tibor

, a felperdülő játékszert pedig Vasas mellől, közelről Völgyi kotorta a gólvonal mögé, így kettővel meglépett a Bonyhád az utolsó tizenkét perc előtt. (5-7) Nehezen tért magához a Junior Sport,

Szlama

átvétele után már háromra növelte az alapszakaszban harmadik helyen végzett Bonyhád előnyét (5-8), ezt követően pedig a szegediek brazil mestere lehozta

Vasas Gábort

, a helyére pedig vészkapusként Rutai Balázs állt be.

Szentes Bíró Tamás

egy remek bombával még visszahozta a szegedi reményeket öt perccel a vége előtt, de közelebb nem tudtak lépni Bullás Imréék, két perccel a befejezés előtt pedig Völgyi eldöntötte a meccset lövésével, a bal felsőhöz nem érhetett oda Rutai. Genczler jó ütemben kapott bele egy lehulló labdába, így már tíznél járt a Bonyhád – ezt Rutai egy bődületesen nagy góllal bosszulta meg, majd Szentes Bíró Tamás egy szabadrúgást is értékesített, így bár az utolsó szó a Junior Sporté volt, de a bronzérem a Bonyhádhoz került.

Férfi strandlabdarúgó NB I, bronzmérkőzés

Continental Junior Sport - Bonyhád-Börzsöny SE 8-10 (3-3, 2-4, 3-3)

Siófok, MLSZ Beach Arena. Vezette: Takács Ryan Lee (Reinicz Gábor)

Junior Sport:

Vasas - Csamangó, Szentes Bíró, Rutai, Deák. Csere: Borbély (kapus), Bullás, Teimel, Popovics, Rádi.

Alex Fabiano Dutra Farias.

Bonyhád:

Szabó Sz. - Jaksa, Sebestyén, Völgyi, Máté. Csere: Komáromi (kapus), Szlama, Bognár, Szász, Genczler.

Bölcsföldi Zoltán.

Rutai (2', 9', 10', 19’, 36’), Bullás (14’), Szentes Bíró (31’, 36’) ill. Jaksa (2’,11’ 19’), Szlama (12’, 27’), Máté (17’), Sebestyén (20’), Völgyi (23’, 34’), Genczler (35’)

Vasas (23’) Rutai Balázs:

"Szerettünk volna érmet hazavinni, de a Bonyhád egy rutinosabb csapat, jövőre újra megpróbáljuk."