Labdarúgás: szűk sikerrel kezdte a bajnokságot a HFC

2016. augusztus 7., vasárnap
hfc_bekescsaba22_gs

Akárcsak tavaly, idén is a Békéscsaba II. ellen kezdte a szezont a HFC, és akárcsak tavaly, idén is egygólos vásárhelyi győzelmet hozott ez a párosítás.

A mérkőzésen a hazaiak akarata érvényesült inkább a pályán, mi több, félóra elteltével a vezetést is megszerezte

Major László

alakulata. Ekkor egy szöglet utáni kavarodást kihasználva

Szilágyi Norbert

passzolt 13 méterről a sarokba. (1-0) A Békés megyeiek ezt követően sem tudtak érdemben váltani, még úgy sem, hogy a játékvezető a 68. percben második sárga lappal kiállította

Végh Arielt

egy elkésett becsúszást követően. A vendéglátók emberhátrányban is magabiztosan tartották minimális előnyüket, ráadásul a 87. percben ismét kiegyenlítődtek a létszámok, miután

Kmetykó Kevinnek

is felmutatta a piros kártyát

Antal Péter

sporttárs. A Hódmezővásárhely tehát majdnem napra pontosan

egy év elteltével

ismét legyőzte a Békéscsaba-fakót a harmadosztály első fordulójában. Marton Bencéék legközelebb jövő szombaton a Pécshez látogatnak majd.

Férfi labdarúgó NB III Közép csoport, 1. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC - Békéscsaba 1912 Előre SE II. 1-0 (1-0)

Hódmezővásárhely. Vezette: Antal Péter (Sebestyén László, Molnár Alex).

HFC:

Bordás - Kormányos, Tóth J., Komáromi, Mezei, Bartyik N. (Marton 77'), Szilágyi (Fátyol 85'), Máté, Végh, Szabó II. D. (Tóth A. 57'), Fábián.

Major László.

Békéscsaba II.:

Máthé - Vozár, Kmetykó, Huszár, Pilán, Beszterczei, Oláh, Mácsai, Kun, Konyecsni (Bozó 53'), Bozsó.

Szenti Zoltán.

Gólszerző:

Szilágyi (31').

Máté (68'), Szilágyi (71').

Végh (68'), ill. Kmetykó (87'). Major László:

"Amikor az ellenfél nem lő kapura, akkor maradéktalanul nem lehetek természetesen elégedetlen, de a támadójátékunk hagyott ma némi kívánnivalót maga után. A Békéscsaba II. szerintem idén gyengébb, mint tavaly volt, ezért szerettem volna, ha több helyzetet tudtunk volna kialakítani. Ettől függetlenül persze örülök a három pontnak, viszont Pécsen ennél lényegesen jobb teljesítményt kell majd nyújtanunk."