Labdarúgás: egy gól jelentette a HFC vesztét Pécsen

2016. augusztus 13., szombat
SZS20160306_hfc_ujbuda_002

Gól nélküli első félidőt követően egyetlen találattal maradt alul a Hódmezővásárhelyi FC az újonc Pécs vendégeként.

A második játékrész legelején

Kónya Dávid

kapott a jobb oldalon egy keresztlabdát, amivel egy az egyben megverte

Mezei Olivért

, betört a tizenhatoson belülre, majd hibátlanul centerezett a középen tisztán érkező

Havasi Dániel

elé. (1-0) A folytatásban mindent megtett az egyenlítésért a HFC, de a szerencse ezen a napon nem állt a Major-legénység mellett. Egy esetben

Kormányos Kolos

felvágásáért büntető helyett kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető, az utolsó percekben pedig három ordító helyzet is kimaradt a pécsi kapu előtt. A találkozó krónikájához tartozik, hogy ekkor már emberelőnyben játszottak a vendégek, hiszen

Bodor Márkót

a bíró azonnali pirossal leküldte a pályáról a 75. minutumban, miután az öt perccel korábban csereként beállt játékos mellbe rúgta

Máté Pétert

. A Hódmezővásárhely két kör után egy győzelemmel és egy vereséggel áll a bajnokságban. A Csongrád megyei együttes legközelebb jövő vasárnap a Dabast látja majd vendégül.

Férfi labdarúgó NB III Közép csoport, 2. forduló:

Pécsi MFC - Hódmezővásárhelyi FC 1-0 (0-0)

Pécs, Újmecsekaljai Stadion, 1200 néző. Vezette: Szommer Attila (Illés Tamás, Tinnyei Zsolt).

PMFC:

Sólyom - Fekete, Erőss, Fellai, Szabó R., Koller, Kónya, Kiss (Turi - a szünetben), Károly (Horvát 84'), Schmidt, Havasi (Bodor 70').

Márton Gábor.

HFC:

Bordás - Kormányos, Tóth I., Tóth J., Mezei (Fátyol 58'), Szilágyi, Máté, Marton (Bartyik N. 70'), Szabó II. D. (Kökény 85'), Fábián, Tóth A.

Major László.

Gólszerző:

Havasi (47').

Erőss (17'), Koller (44'), Sólyom (90+1'), Horvát (90+3'), ill. Kormányos (63'), Bordás (69'), Tóth I. (73').

Bodor (75'). Major László:

"A múltkori halványabb teljesítményünkkel elért győzelem után a mai nagyszerű játékunk sajnos nem ért pontot. Az első és a második félidőben is jól futballoztunk. Sajnos hiányzott a gól, de ha így játszunk a következő meccseken is, akkor véleményem szerint nem lesz problémánk a szezonban."