Euro 2016: Wales hátrányból fordítva győzte le a belgákat

2016. július 1., péntek
EURO-2016 - Wales-Belgium

A walesi válogatott meglepetésre 3-1-re legyőzte a belga csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság pénteki negyeddöntőjében, Lille-ben.

Dries Mertens

helyére. Szakadó esőben indult a mérkőzés, amelyen a kezdés pillanatától nagy fölényben volt Belgium. Több ígéretes támadás után a hetedik percben alakította ki első ziccerét a világranglista második helyezettje: előbb Carrasco lövését

Romelu Lukaku

lába előtt elsuhant a labda. A walesieknek is voltak ígéretes akcióik, de az AS Romában játszó

Gareth Bale

kísérlete után is Courtois bravúrjára volt szükség. Az első félidő második felében már a brit csapat játéka dominált, ezt támasztja alá az 57 százalékos labdabirtoklás és a 10 lövés, amelyből 6 eltalálta az ellenfél kapuját. A szünet után Romelu Lukaku fejese szállt el a kapufa mellett, majd

De Bruyne

a keresztléc fölé, Eden Hazard pedig a hosszú oldali kapufa mellé lőtt. A belgák intenzív időszaka után

Thomas Robson-Kanu

bravúros egyéni megmozdulásával már a walesiek álltak jobban, a gólt követően azonban ismét Belgium vette át az irányítást, és újabb helyzeteket dolgozott ki. A 74. percben

Fellaini

fejelt a kapufa mellé, majd

Witsel

távoli kísérlete ment fölé. A hajrában a belgák kétszer is büntetőt reklamáltak a játékvezetőnél, nagy helyzetet azonban nem tudtak kialakítani, a 86. percben aztán

Vokes

fejese döntötte el a meccset, amely az egyik legjobb volt eddig az Európa-bajnokságon. A walesiek szerdán Lyonban a portugálokkal találkoznak az elődöntőben.

Férfi labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntő:

Wales - Belgium 3-1 (1-1)

Lille, 45 936 néző. Vezette: Damir Skomina (szlovén).

Wales:

Hennessey - Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor - Allen, Ledley (King 78'), Ramsey (Collins 90') - Bale, Robson-Kanu (Vokes 80').

Szövetségi kapitány:

Chris Coleman.

Belgium:

Courtois - Meunir, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku (Mertens 75') - Witsel, Nainggolan - De Bruyne, Carrasco (Fellaini - a szünetben), Hazard - R. Lukaku (Batshuayi 83').

Marc Wilmots.

A. Williams (31'), Robson-Kanu (55'), Vokes (86'), illetve Nainggolan (13').

Davies (5'), Chester (16'), Gunter (24'), Ramsey (75'), illetve Fellaini (59'), Alderweireld (85').

Gólok:

- 13. perc: Radja Nainggolan kapott labdát Eden Hazardtól a kaputól 25 méterre, majd elemi erővel a hálóba bombázott (0-1). - 31. perc: Aaron Ramsey szögletét követően a walesi csapatkapitány, Ashley Williams a hálóba fejelt (1-1). - 55. perc: gyors walesi ellentámadás végén Ramsey átadását követően Thomas Robson-Kanu három belga védő között kapura fordult és Courtois mellett a hálóba lőtt (2-1). - 86. perc: Chris Gunter adta be a labdát az oldalvonal mellől, középen a csereként beállt Sam Vokes két védő között a kapuba bal oldalába fejelt (3-1).