Euro 2016: az E csoport másodikjaként Belgium vár a magyarokra a nyolcaddöntőben

2016. június 22., szerda
svedorszag_belgium

A belga válogatott 1-0-ra nyert a svéd csapat ellen a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szerdai játéknapján, az E csoport harmadik fordulójában, ezzel a második helyen végzett és a magyarokkal mérkőzik a nyolcaddöntőben, vasárnap 21 órakor Toulouse-ban.

Nagy elánnal kezdtek a svédek,

Berg

akár már az 5. percben vezetést szerezhetett volna, de kilenc méterről, középről leadott lövését

Courtois

védte. Pár pillanattal később viszont már

Lukaku

veszélyeztetett a túloldalon, azután pedig magukra találtak a belgák, kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés. A 25. percben

de Bruyne

lőtt 20 méterről a svéd kapura

Hazard

lekészítése után, egy perc elteltével pedig

Ibrahimovic

próbálkozott hasonló távolságról. Közvetlenül a szünet előtt nagy gólszerzési lehetőséget hagyott ki a belga válogatott, balról ívelt középre de Bruyne, az előrehúzódó

Meunier

pedig öt méterről centikkel csúsztatott a bal kapufa mellé. A szünet után is kiegyenlített játék folyt a pályán, a belgák ugyan jóval többször kísérleteztek kapura lövéssel és több szögletet is végezhettek el, de a svédek is vezettek támadásokat, a labdabirtoklás pedig nagyjából egyenlő volt. Ezzel együtt a 66. percben de Bruyne távoli lövése jelentett veszélyt a svéd kapura, majd a 73.-ban Lukaku lépett ki, de szorongatott helyzetben nem tudta átemelni a labdát a kivetődő

Isakssonon

. A 76. percben Ibrahimovic 27 méterről leadott szabadrúgását kellett védenie a belga kapusnak, s később is volt nagy helyzetük a svédeknek, melynél de Bruyne a gólvonalról fejelte ki a labdát -, végül azonban

Nainggolan

nagyszerű lövése döntötte el a mérkőzést. A svéd válogatott kiesett,

Zlatan Ibrahimovic

pedig utoljára szerepelt a nemzeti együttesben.

Férfi labdarúgó Európa-bajnokság E csoport, 3. forduló:

Belgium - Svédország 1-0 (0-0)

Nizza, Stade de Nice, 34 011 néző. Vezette: Felix Brych (német).

Belgium:

Courtois - Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen - Nainggolan, Witsel - Carrasco (Mertens 71'), De Bruyne, Hazard (Origi 93') - Lukaku (Benteke 87').

Szövetségi kapitány:

Marc Wilmots.

Svédország:

Isaksson - Lindelöf, Johansson, Granqvist, Olsson - Larsson (Durmaz 70'), Ekdal, Källström, Forsberg (Zengin 82') - Berg (Guidetti 63'), Ibrahimovic.

Erik Hamrén.

Gólszerző:

Nainggolan (84').

Meunier (30'), Witsel (45+1'), illetve Ekdal (33'), Johansson (36').

- 84. perc: Hazard bal oldali beadása után Nainggolan kissé jobbról 20-22 méterről lőtt a svéd kapu jobb oldalába (1-0).

Győztek és továbbjutottak az írek

olaszorszag_irorszag

Írország válogatottja 1-0-ra legyőzte az olasz csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szerdai játéknapján, az E csoport utolsó fordulójában. Az olaszok csoportelsőként, míg az írek -harmadikként léptek tovább a nyolcaddöntőbe. Az előző kontinenstornán ezüstérmes olaszok szövetségi kapitánya,

Antonio Conte

a biztos csoportelsőség tudatában nyolc helyen változtatott kezdőcsapatán, amelyben csak

Leonardo Bonucci

,

Andrea Barzagli

Alessandro Florenzi

maradt az előző találkozóhoz képest. Az első nagy helyzet az írek előtt adódott, de a 10. percben

Hendrick

centikkel a kapufa mellé lőtt, majd a 21. percben

Murphy

fejesét

Sirigu

védte. A továbbjutásért küzdő írek letámadták és beszorították ellenfelüket, a 32. percben

Simone Zaza

lövése ment a keresztléc fölé. A második félidőben némileg kiegyenlítettebb volt a játék, de eleinte ekkor is az íreknek voltak nagyobb helyzeteik. A 77. percben a csereként beállt

Insigne

a kapufát találta el, a 84. percben

McGeady

Hoolahan

is elhibázott egy lehetőséget, de egy perccel később

Robbie Brady

megszerezte a győztes gólt. Az már korábban eldőlt, hogy az olaszok a címvédő spanyolokkal találkoznak a nyolcaddöntőben, az írek sikere pedig azt jelenti, hogy a házigazda franciákkal mérkőznek.

Írország - Olaszország 1-0 (0-0)

Lille, 44 268 néző. Vezette: Ovidiu Hategan (román).

Írország:

Randolph - Coleman, Duffy, Keogh, Ward - Hendrick, McClean, McCarthy (Hoolahan 77'), Brady - Murphy (McGeady 70') - Long (Quinn 90').

Martin O'Neill.

Olaszország:

Sirigu - Barzagli, Bonucci, Ogbonna - Bernardeschi (Darmian 60'), Sturaro, Motta, Florenzi, De Sciglio (El Shaarawy 82') - Zaza, Immobile (Insigne 75').

Antonio Conte.

Gólszerző:

Brady (85').

Long (39'), Ward (73'), illetve Sirigu (39'), Barzagli (78'), Zaza (89'), Insigne (91').

- 85. perc: Wesley Hoolahan lőtte középre a labdát, Robbie Brady pedig a tizenegyes pont közeléből a kapu közepébe fejelt (1-0).