Labdarúgás: presztízsmeccset nyert az FK a Szeged 2011 fakója ellen + FOTÓK

fk_szeged-szeged2011b010kf

Városi rangadót rendeztek szombat délután a Felső Tisza parti stadionban. Az FK 1899 Szeged végül egy góllal legyőzte a vendég Szeged 2011 B csapatát.

A találkozón a vendégek irányították főként a játékot, a támadóharmadban azonban rendre ötlettelennek bizonyultak a végig szervezetten, szívósan védekező diszkoszvetősökkel szemben. Az első félidő hajrájában egy labdaszerzést követően Tóth Attila húzta meg a szélt, majd a második hullámban érkező Gyurkovics Tamás elé tálalt, aki egy remek fejessel juttatta előnyhöz csapatát. (1-0) Az eredmény innen a lefújásig már nem változott, így a szurkolók csapata zsinórban hatodik győzelmét ünnepelhette.

Az FK 1899 Szeged a következő, hétközi fordulóban, szerdán 18 órától az Ásotthalomhoz látogat, míg a Szeged 2011 B Kiskundorozsmán játszik ugyanakkor rangadót a listavezető Mórahalom ellen.

Férfi labdarúgó Csongrád megyei I. osztály, 29. forduló:

FK 1899 Szeged – Szeged 2011 B 1-0 (1-0)
Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű. Vezette: Tamás Roland (Aradi Csaba, Tóth István).
FK 1899 Szeged: Garamvölgyi – Heredea, Dóra T., Turján, Prontvai, Szalai, Imre (Barta 85′), Gyurkovics, Szőcs (Csuka 71′), Mihalkó (Lengyel 80′), Tóth (Szélpál 90′). Vezetőedző: Hüvös Gábor.
Szeged 2011 B: Krnács – Mannheim, Dudás, Berde (Gyuris – a szünetben), Hoffmann, Jernei (Pintér 82′), Povázsai, Rebők, Erdős, Fodor, Lajkó. Edző: Popovics Pál.
Gólszerzők: Gyurkovics (45′).
Sárga lap: Mihalkó (77′), Heredea (88′), Barta (90′).

Hüvös Gábor: “Hatalmas mezőnyfölényben játszott egész végig a Szeged 2011 csapata, de a 90 perc alatt gólszerzési lehetőségig nem jutottak el. Fegyelmezetten és zártan, egységesen védekeztünk, és a kontratámadásainkból adódó helyzeteinkből akár nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna.”

Popovics Pál: “Végig mi domináltuk a mérkőzést, az egyedüli kontratámadásból kaptuk a gólt. Mivel a csatársorunk hiányzott, nem találtuk a kellő kreativitást a gólszerzéshez, egy olyan csapat ellen, amely saját kapuja előtt 20 méterrel védekezett.”

Majd’ húszgólos győzelem a Balatonfüred ellen

Vasárnap Zágrábban lép pályára a csapat.

A csapat is nagyon kellett Bánhidi Bence 11 góljához

AZ Aalborg ellen 13 kísérletből 11 gólt szerzett Bánhidi Bence. Klasszisteljesítményével ő lett BL forduló játékosa.