Kosárlabda: hajszállal maradt le a Szedeák U16 az ötödik helyről Debrecenben

2016. május 15., vasárnap
szedeak_sopron028kf

Szűk vereséget szenvedett a szolnoki fiataloktól, így a hatodik helyen zárta a Debrecenben rendezett országos döntőt a Naturtex-SZTE-Szedeák U16-os csapata.

A találkozó végig kiélezett küzdelmet hozott, a szegediek végig ellensúlyozni tudták hatékony közeli dobásaikkal a rivális tripláit, pontosabban az ebben a műfajban ezen a napon kimagasló teljesítményt nyújtó

Andó Levente

trojkáit. A 31. percben még a Szedeáknál volt az előny (46-49), amit a 34. minutumban az említett Andó egyenlített ki. (49-49) Sőt, ezt követően a szolnokiak üdvöskéje villant ismét távolról, majd

Samuel Taiwo

tette hangsúlyosabb a differenciát. (54-49) Három perccel a vége előtt aztán Polányi Kristóf hozta vissza övéit a meccsbe egy hármassal, majd Varga Ákos ismét visszaállította a döntetlent. (54-54) A 39. percben

Pallai Tamás

süllyesztett el egy középtávolit, amire viszont már nem érkezett válasz, mi több, Pallai pillanatokkal a lefújás előtt maga alakította ki a végeredményt egy sikeres büntetővel. (57-54) Mindez azt jelenti, a Szolnok végzett a finálé ötödik helyén, míg a Szedeák növendékei hatodikok lettek.

Fiú kosárlabda U16-os országos bajnoki döntő, rájátszás az 5-6. helyért:

Szolnoki VSI - Naturtex-SZTE-Szedeák 57-54 (15-20, 23-40, 46-47, 57-54)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok.