Vízilabda: ismét hét góllal maradt alul a Szeged az OSC-vel szemben

2016. április 20., szerda
szeged_osc35_gs

Akárcsak a márciusi hazai odavágón, ezúttal is hétgólos vereséget szenvedett a Contitech Szeged Diapolo az OSC vendégeként.

Decker Ádámtól

érkezett válasz, az utolsó szó jogán azonban Kunac foglalta keretbe a játékrészt emberefórból 8 másodperccel a vége előtt. (3-4) A második felvonás is jól indult a vendégek szempontjából, akik Pellei Frank találatával először léptek meg kettőre ellenfelüktől a 9. percben. (3-5) Ezt követően viszont megrázta magát az OSC, amely előbb

Kevin Graham

Juhász Zsolt

hathatós közreműködésével egyenlített, majd

Bátori Bence

duplájával a vezetést is átvette. (7-5) Szünet után aztán hamar döntésre vitték a fontosabb kérdéseket a Vincze-legények, akik az újabb kettő alkalommal betaláló Bátori vezetésével magabiztosan nyerték a harmadik periódust. (12-6) Tetemes hátrányát a Szeged nem tudta csökkenteni már az utolsó negyedben, sőt, így az OSC

másfél hónap

leforgása alatt ismét héttel verte az ötödik pozícióért hajtó riválist. A fordulóban a Honvéd Szolnokra utazott, s kapott ki 10-6-ra, a BVSC viszont legyűrte a Ferencvárost (11-7), így a felsőházi középszakasz utolsó köre előtt igen szoros lett a mezőny második fele. Kiss Csabáék ugyanis ugyanúgy 33 pontot számlálnak, mint a BVSC, míg a másik fővárosi ellenlábas 32 egységnél jár. Az utolsó játéknapon, április 23-án Varga Péter csapata éppen a Honvédet fogadja egy vérbeli ki-ki meccsen, míg a BVSC az utolsó helyen ragadt Vasast látja majd vendégül. A trió legjobban teljesítő tagja jutalmául hazai vízben kezdheti meg az ötödik helyért rendezendő, két győzelemig zajló párharcot, míg a legkevésbé szerencsés együttes a hetedik pozícióért meccselhet az angyalföldiekkel.