Vízilabda: gigászi küzdelemben verte a Szeged a Honvédot

2016. április 23., szombat
tiszavirag-honved27kf

Utolsó mérkőzését rendkívül szoros összecsapáson nyerte meg a Contitech Szeged Diapolo a vendég Honvéd ellen a felsőházi középszakaszban.

A találkozó az 5-6. helyekért zajló kiélezett versenyfutás okán igazi ki-ki meccsnek ígérkezett előzetesen, ugyanakkor a vendéglátók nagyon magabiztosan kezdtek. Az első negyedben

Illés Sándor

válaszolt nem sokkal később ugyancsak ötméteresből. (3-1) Kiss Bálint a 11. minutumban felzárkóztatta övéit, ekkor azonban érkezett Sedlmayer Tamás, aki ugyancsak öt méterről, rögzített szituációból talált a kapuba. A félidő vége előtt három perccel aztán Chilkó Márton nyugtatta meg a hazai szurkolókat egy akciógóllal. (5-2) A harmadik játékrész viszont egészen kiélezett csatát hozott, valamint egyetlen találatot

Simon Roland

jóvoltából. Az utolsó negyednek mindemellett még így is a szegediek vághattak neki kedvezőbb helyzetből, amin csak javított, hogy öt perccel a lefújás előtt

Sánta Dániel

is feliratkozott a gólszerzők közé. (6-3) A hajrában a fővárosiak mindent megtettek hátrányuk ledolgozása érdekében:

Kalanovics Balázs

egy ötméteressel szépített, és mikor már csak 1:18 volt hátra, Illés hozta vissza a Honvéd reményeit. (6-5) Újabb gólt ugyanakkor már nem láthatott a publikum, így maradt a hazai győzelem. Varga Péter legénysége ezzel az ötödik helyen fejezte be a középszakaszt, megelőzve a Vasastól kisebb meglepetésre vereséget szenvedő BVSC-t. A két gárda a folytatásban egy két győzelemig tartó párharcban méri majd össze erejét az ötödik pozícióért. Az első meccsen a Szeged lesz a pályaválasztó.