Kosárlabda: nem bírt a MAFC amerikai légiósaival a Szedeák

2016. április 23., szombat
szegedak_mafc23_gs

Küzdött, de alulmaradt a fővárosban a tartalékos Szeged, mely a tizenegyedik helyen fejezte be a bajnokságot.

A férfi kosárlabda NB I/A csoportos bajnokság középszakaszának utolsó fordulóját teljesítették az együttesek az alsóházban. A Naturtex-SZTE-Szedeák az életéért küzdő MAFC-nál vendégeskedett szombat este. A fővárosiak abban a tudatban léptek pályára, hogy amennyiben nyernek, illetve a párhuzamos mérkőzésen a Nyíregyháza hazai környezetben megveri a Jászberényt, még elkerülhetik a playoutot. Mindkét oldalon akadtak komoly hiányzók, hiszen a pályaválasztó nem számíthatott az előző fordulóban kiállított, így eltiltását töltő amerikai centerre,

Molnár Andrást

pedig ugyan nevezte a szakvezetés, de egészségi állapota nem tette lehetővé a játékát. A MAFC kezdte jobban a találkozót,

Rashad Anderson

két kosara után

Andrija Ciric

révén érkezett az első Tisza-parti találat (4-2), majd az 5. percben

Kiss Zsolt

triplájával sikerült utolérniük az ellenfelet a mieinknek. Innentől kezdve váltott vezetéssel haladtak a felek az első negyed végéig, a dudaszó pillanatában 16-17 állt az eredményjelzőn. A nyitó játékrészben a fővárosiak részéről a 7 pontig jutó

Kovács Ádám

, míg a szegedieknél a 8 pontot összeszorgoskodó

Clayton Vette

tűnt ki eredményességével.

Révész Ádám

Mike János

kosaraival indult a második tíz perc, ám 19-22-ről majd 23-22-re fordított a MAFC a 13. minutumra, de érkezett Mike egy újabb tripla plusz sikeres büntetővel, 23-26-ra alakítva az állást. Nem örülhettünk azonban sokáig, mert Anderson is hintett egy trojkát, 26-26, ez is érzékelteti, hogy változatos küzdelemnek lehettek tanúi a nézők. A budapesti drukkerek eközben csalódottan követhették, hogy a másik találkozón a Jászberény magabiztos előnyt harcol ki a Nyírségben... Anderson szórta a pontokat, ám az ifjú Mikét nem tudták tartani a hazaiak, harmadszor is betalált kívülről, Ciric pedig a palánk alatt harcolt eredményesen, a 17. percben 36-32-re vezettek a vendégek. A nagyszünetig két pontot sikerült is megtartani az előnyből, 38-40-nél fordultak az együttesek. Anderson 19 pontnál járt ekkor a budapestiektől, nálunk Mike volt a legeredményesebb 12 egységgel. Az osztályozó kérdése is eldőlni látszott, mert a Jászberény 51-35-re ment Nyíregyházán. A harmadik negyed kezdetén állva hagyta ellenfelét a MAFC,

Misek Levente, Lakits András

és Anderson vezérletével a 23. percre 47-41-re húzott el. Ebben a periódusban sok dobást rontottak a látogatók, bőven hagyott kívánnivalót maga után a védekezésük is, Anderson pedig olyan ellenállhatatlanul kosarazott, mint első magyarországi meccsein. Ciric hármasa és Vette közelije hozta vissza a 25. percben 49-48-ra a Szedeákot. Egyenlíteni azonban nem sikerült, mert Anderson közben már 25. pontját is beverte (52-48). A felvonás vége felé már pihentethette is húzóemberét

Garai Péter,

csapata mégis növelte előnyét, a magára találó játékmester,

Mark Smith

büntetőivel a 29. percben 60-54-re vezettek a hazaiak, majd Smith és

Mócsán Bálint

is bevágott egy-egy triplát, azaz a záró játékrészre meggyőző, 66-58-as vezetéssel indulhatott a MAFC. Ciric és Vette vette vállára ekkor a szegedi együttest, lepattanókat szereztek, kosarakat süllyesztettek el az ellenfél gyűrűjében, próbálta kihasználni érezhető palánk alatti fölényét

(48-29 lett végül a lepattanócsata ide - a szerk.)

a Lazic-legénység (66-62). Ahogy fáradtak a játékosok, úgy nőtt a rontások száma mindkét oldalon, egyre több elhibázott kísérlet után foghatták a fejüket a szakvezetők és a nézők is.

Nwakamma

törte meg a gólcsendet a budapestiektől, majd Vette hívta fel magára a figyelmet egy hármassal, így a 35. percre fordulva 69-65-re hozta fel övéit. Sajnos egyre komolyabb faultproblémákkal kellett szembenézniük a szegedieknek, Ciric kipontozódása jelentette a fő érvágást. Smith zsákolt, 73-65-nél időkéréssel igyekezett megtörni a vendéglátók lendületét a Szedeák. Kiss Zsolt süllyesztett el egy távolit, de Smith játékával, gyorsaságával szemben ekkor nem volt ellenszer, 22. pontját is elérve 77-68-ra módosított a 37. percben. Küzdött, hajtott a Szeged, ám rengeteget rontott, 22 eladott labdánál járt például

(23 lett a vége)

, egyre távolabbinak tűnt a fordítás lehetősége. Mike még bedobta negyedik hármasát, ám Smith teljesen szétzilálta védekezésünket, és sorra érte el a kosarakat. 83-76-ra győzött a MAFC, de így is osztályozóra kényszerül a Nyíregyháza ellen (igaz, legalább pályaelőnnyel...), mert a Jászberény 86-80-ra nyert a forduló másik találkozóján. A Naturtex-SZTE-Szedeáknak nincs oka a szégyenkezésre, mert számára tét nélküli összecsapáson, tartalékos összeállításban is végig nagy csatára késztette a győzelmi kényszerben játszó MAFC-ot. Az első félidőben vezettek is a szegediek, a másodikban azonban faképnél hagyta őket a három amerikai légiósa által repített ellenfél, miközben a vendégek egyik kulcsembere, Ciric viszonylag hamar kipontozódott. Pozitívum, hogy sok lehetőséget kaptak a fiatalok, akik közül elsősorban Mike és Révész teljesítménye emelkedett ki.

Nikola Lazic

alakulata a tizenegyedik helyen fejezte be az NB I/A 2015/16-os idényét.

Férfi kosárlabda NB I/A középszakasz, alsóház, 6. forduló:

MAFC - Naturtex-SZTE-Szedeák 83-76 (16-17, 22-23, 28-18, 17-18).

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, vezette: Kapitány Gellért, Jakab László, Tözsér Dénes (ellenőr: Valovics István).

MAFC:

SMITH 24/6, Misek 5, ANDERSON 25/9, Kovács Á. 10/6, NWAKAMMA 8. Csere: Debreceni, Mócsán 6/3, Lakits 5, Tursics. Vezetőedző: Garai Péter.

Szedeák:

Moravcsik 2, Kiss 6/6, Vágvölgyi 1, CIRIC 17/6, VETTE 19/3. Csere: MIKE 15/12, Juhos 8/3, Révész 8. Vezetőedző: Nikola Lazic.

Ciric (32'), Vágvölgyi (40') Nikola Lazic:

"Ismerve nehézségeinket nem lehetek elégedetlen. Több kulcsjátékosunk hiányzott, támadásban többet hibáztunk a szokottnál, fiataljaink sokat játszhattak, és volt, aki bizonyította, hogy lehet rá számítani. Sok sikert kívánok a MAFC-nak a playoutra."