Kézilabda: Tatabánya elleni sikerével megnyerte az alapszakaszt a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2016. március 9., szerda
pick-tatabanya007kf

Visszavágott szezonbeli egyetlen bajnoki vereségéért a Tatabányának a MOL-Pick Szeged: Ancsin Gáborék sikere egyben alapszakaszbeli elsőséget is ért.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában visszavághatott az idei egyetlen vereségéért a MOL-Pick Szeged, amely a Tatabányát fogadta az újszegedi sportcsarnokban. Főleg a védekezésről szólt a meccs első negyede: bár

Bombac

szerezte a találkozó első gólját hetesből, tíz perc elteltével csupán 2-1-et mutatott az eredményjelző. A tizenkettedik percben szerezte az első akciógólját a Pick

Ilyés

átlövéséből, ezzel ismét vezetett

Juan Carlos Pastor

együttese (3-2), de gyorsan ismét döntetlenre mentett a Tatabánya (4-4). Ezt követően azonban megállt támadásban

Vladan Matic

csapata, amely több mint tíz perc szünetet követően lőtt újra gólt, ám addigra már javában meglépett a szegedi együttes. (11-5)

Robledo

utolsó másodpercekben szerzett góljának köszönhetően végül hattal vezettek Ancsin Gáborék a szünetben. A fordulást követően már közel sem tudta úgy megállítani a szegedi rohamokat a tatabányai védelem, mint az első félidőben, ráadásul Mijatovicnak sem ment úgy a védés, mint a meccs elején, így többször is tízgólos előnyre tett szert a MOL-Pick Szeged. A Pick végig vezetve nyerte meg a második helyen álló Tatabánya elleni bajnokiját, ezzel visszavágott az őszi vereségért, győzelmével pedig az is eldőlt, hogy megnyerte a bajnokság alapszakaszát. A MOL-Pick Szegedre szombaton az utolsó meccs vár a bajnokság alapszakaszából, Juan Carlos Pastor tanítványai Csurgóra utaznak.

K&H férfi kézilabda NB I, 25. forduló

MOL-Pick Szeged - Grundfos Tatabánya KC 29 - 23 (13-7)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál.

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Prodanovic, Balogh 1, Bombac 1/1, Vranjes 2, Ilyés 3, Källman 2. Csere Blazevic, Parrondo 6/2, Mindegía 3, Robledo 4, Thiagus Petrus 1, Hegedüs 3, Ancsin, Curuvija 3.

Juan Carlos Pastor.

Tatabánya:

Mijatovic - Szöllősi Sz. 1, Katzirz, Dénes 2, Krsmancic 6, Harsányi 3, Pásztor Á. 3/1. Csere: Borbély (kapus), Bodó 2, Vujovic 1, Juhász 2, Díaz 1, Mazák 1.

Vladan Matic.

4/3 ill. 1/1.

6 perc ill. 10 perc.

VÉGE60'Juhász is szerez még egy gólt a hatosról, 29-23. Mindegía még elindul, de mellé pattint - ez a vége, magabiztosan nyer a MOL-Pick Szeged, amely visszavág a Tatabányának, ezzel alapszakasz-győztes a Pick! 59' Källman Borbély feje fölött lő a kapuba, 28-21. Krsmancic megint, eladja ugyanazt, 28-22. Ott a válasz Parrondótól, 29-22. 59'Krsmancic húzza most a vendégeket, megint eredményes kintről, 27-21. 58'Robledo most már pontos a szaggatottról, 27-20. 58'Krsmancic is belelendült, most szépen húzta vissza a bal sarokba, 26-20. 57'Krsmancic most beállóból ejti át Sierrát, 25-19. Kijön egész pályára a Tatabánya, de Hegedüs a védőjével a nyakán is bedobja, 26-19! Sőt, Mazákot ki is állítják! 57'Kiegészülnek a vendégek, majd Curuvija kap a szeméhez, őt kell vizsgálnia a doktornak. Folytatni tudja, Harsányi elnézést is kér. 56'Krsmancic szerez egy újabb gólt átlövése után, 25-18. Robledo pattintott passza egy picit hosszú Curuvijának, így nem tudja összeszedni. Gyors indítás végén Robledo a felső lécet találja telibe! 55' Törő áll ki két percre Parrondo elleni faultjáért, és dobhat még egy hetest is Parrondo: bevágja a bal alsóba, 25-17. 54'Krsmancic lövése a kapufa érintésével van bent, majd egy labdaszerzés után Harsányi is betalál, két gyors gól a vendégektől, 25-17. 53'Robledo állítja meg a vendégek kontráját a felezőnél, labdát is szerez, majd lő egy újabb bombagólt! 24-15! Időt kér Vladan Matic. 52' Robledo bombáját már Borbély sem foghatja, 23-14. Juhász válaszol középről, 23-15. 51'Támadóhibát ítélnek, de megint rossz a passz Törőnek. Curuvija cundere most nem jön be, Borbély remekül szállt be a meccsbe. 50'Hosszas passzolgatás után Törő mögé jön a húzás, de csak azért, mert Parrondo beleütött. A spanyol másodjára már megszerzi a labdát, nagyot küzdött most ezért! 49' Dénes és Hegedüs áll ki két percre, páros kiállítást ítélnek most. Borbély véd egyet lábbal, de támadhat még a Pick: Robledo átlövését is hárítja Borbély! 48'Juhász átlövését fogja Sierra, majd az indítást lehúzza a félpályánál Krsmancic, amit Pásztor vált gólra, ezúttal már a hosszúba lő a bal szélről, 22-14. 48'Mindegía futtából lő a bal sarokba, remek gól volt, 22-13. 47'Pásztor most is a bal felsőt választja, csak most a jobb szélről, 21-13. 46'Robledo lövését rúgja oldalra Borbély, majd az indítást lekapja a levegőből Ancsin, bravó!Ezt mintha belül blokkolták volna Ancsinnál, de nem fújnak a sporik. 45' Baloghot látják szabálytalannak Vujovic lehetőségénél: először lőhet hetest a meccsen a Tatabánya, Pásztor magabiztosan lő a bal felsőbe, 21-12. 45' Parrondo is remek megoldást választ a szélről, Borbély lábai között, laposan lő a kapuba, ismét tíz gól közte, 21-11. 44'Harsányi kerül ziccerbe a bal szélen, de túlhúzza a labdát, nem talál kaput. Szöllősi a földön, azt reklamálja, lekönyökölte őt Vranjes, minden esetre támadhat a Pick. 44'Ó, Curuvija, micsoda cundergól Borbély feje felett, 20-11, ez nagyszerű volt! 43'Fent a bírók keze, lőnie kell a vendégeknek, de a kiszorított helyzetből Sierra mellet nem tudják belőni. 42'Mindegía megint elvállalja, ezúttal derékból, de szerencséje is van, meg nincs is - mert bár a blokkon megpattan, de pont a kapufáról vágódik ki a labda. 41'Mindegía talpról lő, de Borbély kiüti a középre tartó lövést. Díaz csinál egy szép testcselt, majd bepattintja hat méterről, 19-11. 40'Blazevicet küldik ki ismét két percre, ez a második két perce. Bodó viszont fölé lő kintről. 39' Curuvija kezéből kiütik a labdát a kínainál az utolsó pillanatban. 38' Mindkét oldalon visszafújnak egy-egy akciót, majd Dénes hozza tízen belülre a vendégeket, 19-10. 37'Vranjes nyomja el védőjét, majd pattint a léc alá - ezzel tíz közte, időt kér a Tatabánya 19-9-nél. 36'Curuvija másolja le az iménti gólját, szinte ugyanolyan gólt szerez, 18-9. Jön a vendégek kapujába Borbély. 36'Mindegía balra néz, és középre passzol, viszont megelőzik Vranjest, de Vujovic nem talál kaput a túloldalon. 35'Ilyés bombájába csak beleérni tud Mijatovic, védeni nem, 17-9. 34'Robledo teszi be Vranjesnek, de nem tud vele kapura fordulni. Már fent a bírók keze, ráadásul bele is ütnek a bejátszásba, jöhet a Tatabánya, viszont Katzirz beleszalad Robledóba. 33' Juhász is bal egyből eredményes jobb kézzel, 16-9. 32' Sierra fogja Díaz próbálkozását, viszont támadhat tovább a Tatabánya. Vujovic lövését lábbal fogja a spanyol, majd Thiagus Petrus lő a bal feslőbe kilencről, 16-8. 32'Curuvija szerzi első gólját, miután nagyon szépen lő a hosszú sarokba azt követően, hogy megverte védőjét, 15-8. 31'Bodó megy be két ember között, majd lő a bal felsőbe - Mindegía gyorsan válaszol egy egyéni akció végén, 14-8. 31' A második félidőt a Tatabánya kezdte. SZÜNET30'Szép támadás végén Robledónak készítik elő a lövést, aki be is vágja a kilencesről, 13-7 - ez a vége az első félidőnek, bár nagyon keményen kezdett a Tatabánya, utána tíz percen keresztül képtelen volt gólt lőni, így fokozatosan lépett meg a Pick. 30'Källman passza pontatlan, így Mijatovic rögtön el is lövi az üresen maradt kapura, de mellé megy! Juan Carlos Pastor 14 másodperccel a szünet előtt időt kért. 29'Hegedüs szépen leválik a védőjéről, majd nem adják meg a gólját, mert a vonalra lépett. Harsányi most szépen megy be lendületből, 12-7. 28' Először előnyben a Tatabánya, Vujovic marad üresen a bal szélen, aki a hosszúba lő, 12-6. 28'Juhász és Källman ütközik a szegedi hatosnál, támadhat még a vendég együttes. Ez már két perc, Blazevic megy ki. 27'Már fent a bírók keze, amikor ellövi a Tatabánya, de pont középre, Sierrához megy a labda. Parrondo nem hibázik a szélről, pontos a bal felsőbe küldött labdája, 12-5. 26'Krsmancic ellépi, ennek ellenére Källman kap sárgát, és támadhat tovább a Tatabánya. Elmegy egy perc Katzirz kiállításából, majd Mindegía labdaszerzését is visszafújják, tekintve, hogy Mazák lent maradt a földön. 26'Ancsin lő ismét a szaggatottról, a léc alá tartó labdáját azonban Mijatovic üti fölé. 25'Juhász ellépi, indulhat a Pick, Parrondo viszont nem tudja átvenni a passzt, így nincs gyors támadás. Hegedüst a vállánál fogva rántják vissza és le, Katzirz kap két percet ezért. 25'Ancsin megy fel a kilencesről, de a keresztlécet találja telibe. 24'Mazák töri meg a vendégek gólcsendjét beállóból, Sierra lábai alatt, között lőtt a kapuba, 11-5. 24' Tíz perces a vendégek gólcsendje - megint eladott labda, amivel most Thiagus Petrus mehet végig, de fölépattint! 23'Bodó most bejátszaná, de megszerzi a passzát Thiagus Petrus, majd Parrondo fejezi be a kontrát villámgyorsan, 11-4. 22'Hegedüs szerzi második gólját, egyre nő a különbség, 10-4 a Picknek. 21'Díazt állítja meg Thiagus Petrus szabálytalanul, majd megint a veterán játékos próbálkozik, de most sincs több helye. Labdát szerzünk, de inkább megbecsüljük, nincs belőle lerohanás. 20'Hegedüs ellen fújnak, Díaz most párossal felugrik, de mellélő - nem úgy Hegedüs, akiről megfeledkeznek a hatosnál, ő pedig bepattintja, 9-4. Időt kér a Tatabánya, amely lassan hét perce nem lőtt gólt. 19'Blazevic is sárgát kap. Harsányi gólját nem adják meg, de marad a labda a Tatabányánál, majd Díaz lő talpról,de Sierra lábbal véd. 18'Källman ragaszt nagy gólt a bal szélről a jobb felsőbe, már néggyel vezet a Pick, 8-4. 17'Bodó megy be két ember között középen, de alsóra tartó lövését fogja Sierra. Prodanovicnak fekszenek alá a szélen - ilyet ritkán látni, onnan már érdemesebb hagyni a szélsőt. Prodanovicot kell ápolni, nagyon rosszul fogott talajt. 16'Lépéshiba a vendégeknél ismét. Az első kiállítás a meccsen Szöllősié, így emberelőnyben folytatja a Pick. Vranjest döntik le megint beállóban, majd Balogh és Mindegía összjátéka után utóbbi pattintja be a hatosról, 7-4. 15'Krsmancic fölé lő hét méterről, majd Vranjes teljesen üresen marad, ez ziccer, nem is marad ki - először kétgólos a különbség, 6-4. 14'Balogh a jobb szélről eredményes Prodanovic passza után, 5-4. 13'Harsányi válaszol gyorsan, most meg tudta bontani a szegedi védelmet, és a hatosról lőtt Sierra kapujába, 4-4. 13'Ilyés elkapta a fonalat, ez is jó kintről, 4-3. 12'Ilyés szerzi a Pick első akciógólját, 3-2. Harsányi passza pontatlan, még összeszedik, majd Szöllősi beállóból egyenlít, 3-3. 11' Bodó lő egy nagy gólt tíz méterről - valami ilyesmit várhatunk majd tőle az ősztől, 2-2. 11'Bombac most a jobb alsót célozza a hatosról, de Mijatovic ezt is fogja! Továbbra sincs akciógólja a Picknek! 10'Bombac próbálná talpról meglepni Mijatovicot, de rálép a labdára a szerb. Az indítás hosszú Pásztornak, majd Balogh terül el a túloldalon - elsőre komolynak tűnt a dolog, de szerencsére nincs baj a szegediek 19-esével. 9' Visszakapja a Szeged a labdát, miután a hatoson belülre ment Szöllősi: Bombac találná meg Vranjest, de már belefújnak. 9'Lehúzzák a szélre Pásztornak, de Sierra nagyon jól zárja a szöget, és véd. Egy elkapkodott támadás a Picktől, marad a 2-1. 8'Lépéshiba a túloldalon is, a Pické a labda. Ilyés megy fel a szaggatottról, de ez is a bal kapufán landol! 6'Elég keményen védekezik a Tatabánya - Vranjes nagyokat kap bent, most Harsányi kap sárgát, és hoz össze egy hetest: ezúttal Parrondo áll oda: bár Mijatovic lábbal beleér, de védeni már nem tud, 2-1. 5'Szöllősi kap sárgát Balogh elleni faultjáért, lábbal már megverte őt az átlövő, de nem engedte tovább menni. Baloghnál most lépést fújnak. Dénes egyenlít ki egy gyors akció után, 1-1. 4'Egyelőre nincs passzív, majd egy középre érkező lövést fog Sierra, és indul a gyors szegedi támadás, de Källman előtt most jól zárták a területet. 4'Bombac csak bemutatja a passzt, majd bemegy az üres területre - az ejtés viszont fölé megy, de ez is büntető! Bombac a bal kapufa tövére dobja, ez kimarad! 3'Két fault középen, majd Vranjes kap sárgát. Sierra is védéssel nyit, Krsmancic talpról elengedett labdáját tolja oldalra. 2'Bombac Mijatovic lábai között pattintja be, 1-0! 1'Rögtön egy szép akció, de Källman kínaijából nincs gól, Mijatovic védéssel kezd. Vranjest lökik meg középen, ez hetes! 1' A Pick kezdte a mérkőzést. 17.49 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! A MOL-Pick Szegedből ezúttal hiányzik majd a csapatkapitány Zubai Szabolcs, helyette Hegedüs Márk kap szerepet ma. A túloldalon ott lesz az a Bodó Richárd, akit nyártól már szegediként köszönthetünk, hiszen a szezon végeztével a Pickbe igazol. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Hajrájához érkezett a K&H férfi kézilabda bajnokság: az utolsó előtti fordulót rendezik hét közben, amikor is a listavezető MOL-Pick Szeged a második helyen álló Tatabányát fogadja az újszegedi sportcsarnokban. A szegedieknek van miért visszavágniuk, hiszen szezonbeli egyetlen bajnoki vereségüket éppen a Tatabányától szenvedték, nem mellesleg amennyiben nyerni tudnak Zubai Szabolcsék, akkor biztossá válik az alapszakaszbeli elsőségük, ami azt is jelenti, hogy a rájátszásban majd az utolsó fordulóban hazai pályán fogadhatják a bajnoki döntőnek beillő mérkőzésen az MVM Veszprémet.

A szegedieknek van miért visszavágniuk, hiszen szezonbeli egyetlen bajnoki vereségüket éppen a Tatabányától szenvedték.KLIKK: http://szegedma.hu/?p=616001

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 8.