Kézilabda: Kecskemétről is győztesen távozott az FKSE Algyő

2016. március 6., vasárnap
algyo_pick44_gs

Továbbra is veretlenül vezeti a táblázatot a Levendula Hotel FKSE Algyő, miután Dankó Ervin tanítványai két góllal nyertek a Kecskemét otthonában.

Jól indult a találkozó a vendégek szempontjából, akik az első negyedóra végére már hat találattal húztak el (7-13), amihez képest csak minimálisan tudtak felzárkózni a szünetig a hazaiak. (13-18) Fordulás után azonban visszaesett az algyői támadójáték, aminek köszönhetően az 53. minutumban már döntetlent mutatott a helyi eredményjelző. (25-25)

Kocsis László

kihagyott büntetőjét követően

Kardos Róbert

akcióból szerezte vissza a vezetést övéinek, az újabb egyenlítés után pedig

Vadkerti Attila

alakította ki duplájával a végeredményt. Sikerével immár 34 pontot számlál az FKSE a bajnokságban, megelőzve a 27 pontos Ferencvárost, illetve a vasárnap délután a MOL-Pick Szeged U23-nál vendégeskedő Nyíregyházát.

Férfi kézilabda NB I/B Keleti csoport, 18. forduló:

KTE-Kisokos - Levendula Hotel FKSE Algyő 26-28 (13-18)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Bonifert Ferec, Oláh Viktor.

FKSE Algyő:

KISS O. - Béleczki 4, Simon 3, VADKERTI 3, GAZSÓ, Valaczkai 3, Kardos 2.

Deák (kapus) RAFFAI 2, Ambrus 1, Kocsis 5/4, TEIMEL 5, Szepesi, Magyar, Tóth, Pál Á.

Dankó Ervin.

4 perc, ill. 14 perc.

3/3, ill. 5/4. Dankó Ervin:

"Azt gondolom, hogy ezen a meccsen a rutin döntött a javunkra. Jól kezdtünk, simának tűnt a meccs. A szünet után azonban megállt a támadójátékunk és a megváltozott bírói felfogáshoz is alkalmazkodnunk kellett. A végjáték előtt Vadkerti Attila kapott egy kisebb pihenőt és a frissessége döntőnek bizonyult az utolsó percekben. Nagyon örülök a sikerünknek."

A juniorok mérkőzésén:

KTE-Kisokos - Levendula Hotel FKSE Algyő 23-22 (15-13)

Az algyői gólszerzők:

Varga 7, Magyar 4/2, Kocsárdi 3/1, Pál V. 3, Pál Á. 2, Wolframm 2, Miksi 1.

Rohamléptekkel a bajnoki cím felé - Kecskemétről is győztesen tért haza az FKSE Algyő. KLIKK: http://szegedma.hu/?p=615375

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. március 6.