Kézilabda: a második félidőben döntött a MOL-Pick Szeged Balatonfüreden

2016. március 1., kedd
pick-balatonfured21kf

Harminc percnyi játék után döntetlenre állt balatonfüredi bajnokiján a MOL-Pick Szeged, amely a szünetet követően felőrölte ellenfelét, és magabiztosan húzta be újabb győzelmét az NB I alapszakaszában.

A vasárnapi, Vardar Szkopje elleni BL-meccsen bokasérülést szenvedő csapatkapitány,

Zubai Szabolcs

, valamint

Ancsin Gábor

nélkül lépett pályára Balatonfüreden a MOL-Pick Szeged. A meccsen a kapitányi karszalagot viselő

Ilyés Ferenc

gólja nyitotta a találkozót, majd a hatodik percre már hárommal meglépett a Pick. (2-5) Újabb hat perc elteltével

Kasparek

ezt már eltüntette (6-6), majd a nyárról már a szegedieket erősítő beálló,

Bánhidi Bence

góljával vezetett is a Füred a félidő felénél. Felváltva potyogtak a gólok a folytatásban, nem igazán a védekezésről szólt a meccs, de a Picknek mindig volt válasza a hazai találatokra: a félidő vége előtt másodpercekkel

Niko Mindegía

remek egyéni megoldása és bombája után alakult ki a 17-17-es szünetbeli eredmény. Negyed óráig volt hasonló az állás a második félidőben is: 23-25 után azonban Källman, Parrondo és Bombac is betalált a támadásban egyre többet hibázó hazaiaknak, az utolsó tíz percben pedig a kulcspillanatokban ismét megremegtek a hazai kezek, így nem tudtak visszazárkózni Csoknyai István tanítványai - végül simán, nyolc góllal nyert a MOL-Pick Szeged.

Juan Carlos Pastor

együttesére vasárnap ismét nemzetközi mérkőzés vár: a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a lengyel Kielce vendége lesz a Pick a hét utolsó napján, 18 órától.

Férfi kézilabda K&H liga, 24. forduló

Balatonfüred-MOL-Pick Szeged (17-17) Balatonfüred, vezette: Hargitai Gábor, Markó Gábor.

Balatonfüred:

Rózsavölgyi - Gyene 2, Ligetvári 6/1, Szöllősi 3, Bánhidi 1, Kasparek 6, Bóka 1. Csere: Fazekas (kapus), Gerdán, Németh 1, Győri 4/3, Kemény, Gábori 3.

Csoknyai István.

MOL-Pick Szeged:

Wyszomirski - Bombac 6/5, Vranjes 4, PARRONDO 5, Ilyés 3, Blazevic, Csuruvija 2.

Sierra (kapus), Balogh 2, Prodanovic, Hegedüs, Thiagus Petrus 1, KALLMAN 5, Robledo 4, Mindegía 3, Fekete.