Floorball: kikapott az Origótól az SZFE

2016. március 2., szerda
floorball_mj73

A jóval nagyobb rotációval érkező Origót nem tudta megállítani a Szegedi FE a hétvégi fordulóban.

A múlt havi kupameccs után ismét az Origo látogatott a szegediekhez. Bár az SZFE két sora nem volt meg, sérültje is akadt a csapatnak, de bizakodtak egy jó meccsben. A kritikus 2. harmadot sikerült végre jól lehozniuk, ám védekezésbeli hibáikat ellenfelük kihasználta, míg a szegediek előtt bár több nagy ziccer is adódott, de nem sikerült befejezni azokat. A korántsem hibátlan játékvezetés megkérdőjelezése miatt egy piros lap is volt a meccsen, így Papdi ki kell hagyja a következő, Torpedo elleni meccset. Az OB II. 10. fordulójában az Origó együttesét fogadtuk. Az SZFE 9+1 fővel, míg az ellenfél 17+1 fővel jött el a mérkőzésre. Az SZFE védekezése a szokásos volt: hátul lévő játékosok embert fogtak, amíg az elöl lévők zónáztak. Zártabb védekezéssel próbált operálni a szegedi klub, hogy a csatárok ne fussanak ki az ellenfél védőire. Az első lövés a szegedieké volt, de Őze lövése kapu mellé szállt. Majd a következő támadásukból megindult az Origó, a hazaiak kapusa először hárított, de a kipattanót a fekvő portás mellett a másik vendégjátékos üti be a 2. percben (0-1). A 4. percben egy szabadütésből tovább növelik előnyüket a vendégek (0-2). Ezután főleg a mezőnyben folyt a játék, lehetőség mindkét kapu előtt adódott. 13. percben Papdit küldték ki két perces büntetésre, amit az Origósok ki is használtak (0-3). További értékelhető esemény nem történt a harmadban. Második harmad első percében egy szegedi támadás után elcsúszott a védekezés, aminek következtében az üresen hagyott ellenfél kilőtte a hosszú felsőt (0-4). Innentől összeállt az SZFE játéka, jól ment a védekezés, támadásban is sok lehetőséget alakítottak ki, lövésük, ziccerük volt, de a szépítés, felzárkózás nem sikerült. A hazai gólcsendet Csordás törte meg a 36. percben (1-4), de a következő percben visszaállt a négygólos különbség, a szegedi kapus hiába véd bravúrral a hosszú alsónál, de megint az origós játékos a gyorsabb és az üres kapuba emelt (1-5). 38. percben ismét Papdi küldték ki két percre, majd az elfogadhatatlan játékvezetést kritizálta a játékvezetőknél, amiért végleges kiállítást és plusz 5 perces büntetést kapott. Így 7 percig emberhátrányba került az SZFE. A végleges kiállítás miatt megítélt időt a sérüléssel bajlódó Feil töltötte le "pihenésképpen" a büntető padon. A 39. percben időt kért a Szeged, amely rendezte sorait, majd a 40. percben Papp Zoltánt akadályozták meg gólhelyzetben, amiért büntetőt ítélt a játékvezető, míg az Origó két perces kiállítást kapott. Feil a büntető padon volt, így Csordás állt a labda mögé, de büntetője kimaradt, miután a kapus elfektetése után a kapu mellé lő. Így két percig 4-4 ellen játék következett. Harmadik harmadban továbbra is stabil volt a szegediek játéka, hátul védekeztek, blokkoltak a védők, míg elől a helyzetek sorra kimaradtak. Gólt mégis a vendégek szereztek a 49. és a 53. percben (1-7). Az 53. percben kétszer is betalált az SZFE, először Papp Zoltán szépít, miután Őzétől kapott passz után kilőtte a kapu hosszú oldalát (2-7). Keszthelyi villanása után a kapuval szemben kilőtte a bal felsőt (3-7). A következő percben egy távoli lövés akadt be a SZFE kapujában (3-8). A folytatásban tovább hajtott a csapat, de több gólt nem tudott szerezni, míg az ellenfél az 59. percben betalált (3-9). A szegediek jó meccset játszottak, bár az első harmad gyengébbre sikerült, de a másik két játékrész már jól sikerült számunkra, hiszen összeállt a védekezés és támadásban sem vallottak szégyent. A jövőben a helyzetkihasználáson kell javulnia a csapatnak és akkor sokkal szorosabb meccseket játszana. A bíráskodást ezen a meccsen el kell felejteni, egy dologért kár, hogy Papdinak egy meccses eltiltással jár a kiállítása, így a Torpedo elleni meccset ki kell hagynia.