Labdarúgás: csabai döntetlennel nyitotta a tavaszt a HFC

2016. február 14., vasárnap
hfc_bekescsaba65_gs

Szünetbeli vezetése után végül 1-1-es döntetlent játszott a Hódmezővásárhely a Békéscsaba II. otthonában rendezett tavasznyitó bajnokin.

Nem indult túl szerencsésen a találkozó a vendégek szempontjából, hiszen

Slobodan Dordevicet

már a 8. percben le kellett cserélni sérülés következtében. Negyedórával később a télen igazolt

Szabó Zoltán

a keresztlécet találta el, miközben a hazaiak nem tudtak érdemi helyzeteket kidolgozni akcióból. A szünet előtt nem sokkal aztán megszerezte a vezetést a vásárhelyi együttes:

Lászik Milán

szabálytalansága után

Tóth Imre

végezhetett el tizenegyest, és bár azt elsőre még védte

Máthé Gábor

, a bekk ismétlésénél már nem volt esélye a kapusnak. (0-1) A második felvonásban

Fábián Imre

előtt adódott hatalmas gólszerzési lehetőség, de centikkel lemaradt a balról érkező beadásról. A csatárt később

Mihálffy Zsolt

váltotta mint a csere cseréje - ezen a napon igazán nem bánt kegyesen a sors a HFC-vel a sérülések terén. Mindenesetre az egykori zsombói kedvenc is betalálhatott volna, óriási ziccerben azonban Máthét és a kaput is átemelte. A kihagyott lehetőségek - ahogy az lenni szokott a futballban - megbosszulták magukat. A 87. percben

Huszár Gergő

mattolta

Bordás Dánielt

egy hosszú felívelést követő védelmi megingást kihasználva.

Major László

legénysége így 17 fellépést követően 12 pontot számlál a bajnokságban. A csapat egy hét múlva vasárnap a Paks második alakulatát fogadja.

Labdarúgó NB III Közép csoport, 18. forduló:

Békéscsaba 1912 Előre II. - Hódmezővásárhelyi FC 1-1 (0-1)

Békéscsaba, Kórház utcai Stadion. Vezette: Csontos Dávid (Varga Balázs, Zsákai Milán).

Békéscsaba:

Máthé - Lászik (Vozár 61'), Huszár, Tatár, Zámbori (Mácsai - a szünetben), Oláh (Konyecsni - a szünetben), Ruzsa, Juhász, Kálmán, Szalai, Tóth D.

Boér Gábor.

HFC:

Bordás - Tóth J., Tóth I., Markovic, Komáromi, Lazinica, Szilágyi, Szabó Z. (Bartyik N. 71'), Mezei, Dordevic (Fábián 8', Mihálfy 78'), Tóth A.

Major László.

Huszár (87'), ill. Tóth I (42').

Zámbori (39'), Lászik (42'), Juhász (57'), Máthé (82'), Vozár (92'), ill. Tóth J. (44'), Szilágyi (83'). Major László:

"Alapvetően azt gondolom, nem rossz eredmény a döntetlen Békéscsabán, ugyanakkor az viszont bosszantó számomra is és az egész csapat számára is, hogy egy megnyert mérkőzést adtunk döntetlenre, amellett, hogy két százszázalékos ziccert is kihagytunk a hajrában."