Kézilabda: megbűnhődött hibáiért a MOL-Pick Szeged + FOTÓK

2016. február 28., vasárnap
pick-vardar075kf

Támadásban elképesztően sok hibával játszott a MOL-Pick Szeged, amely bár partiban volt a Vardar Szkopjéval, de az eladott labdákat és kihagyott ziccereket megbüntette a macedón együttes, amely végül két góllal nyert az újszegedi sportcsarnokban.

Roppant fontos Bajnokok Ligája-mérkőzés várt a MOL-Pick Szegedre a csoportkör utolsó előtti fordulójában, hiszen egy újabb győzelemmel már biztosan legalább a negyedik helyen zár a csapat, amely egy kedvezőbb nyolcaddöntőt hozhat magával. A macedónok előhúzták a meccsre a horvát irányítót,

Igor Karacic

-ot, annak ellenére, hogy a meccs előtt arról írtak: kizárt a játéka, Karacic melegített a többiekkel. Nem estek egymásnak a csapatok a kezdést követően,

Maqueda

ziccerére Ilyés válaszolt, majd a hetedik percben

Ancsin

saját térfeléről lőtt a Vardar üresen maradt kapujába, ekkor vezetett először a meccsen a Pick. (3-2) A tizedik perc után elkezdtek potyogni a gólok: két gyors gólt is szereztek a macedónok, amivel átvették a vezetést, de erre szintén rövid idő alatt

Prodanovic

Ancsin

, így újra a Pick vezetett. (6-5) Kiélezett, szoros meccs volt, a Vardart Maqueda góljai, megoldásai segítették, negyed órát követően először ment kettővel

Raul Gonzalez

csapata. Maradt a szoros állás, igazán komoly előnyt egyik csapat sem tudott kiharcolni, a Picknél ültek a kinti lövések is - előzetesen tartani lehetett

Sterbik Árpád

teljesítményétől, azonban a spanyol válogatott kapusa nem tudott érdemben hozzászólni a meccshez. Végül

Juan Carlos Pastor

időkérése után Källman beállóból szerzett góljának köszönhetően vezetett a MOL-Pick Szeged a szünetben. A második félidőt egy 4-0-s rohammal indította a Vardar, köszönhetően annak is, hogy a szegediek rendre pontatlanok voltak támadásban, az első Pick-találatra majd' hét percet kellett várni. Sorban érkeztek a hibák a macedón kapu előtt, majd

Dujshebaev

Prodanovicnak

lőtt gólja után néggyel vitt a Vardar tíz perc után - időt is kért Juan Carlos Pastor. (16-20) Nem hozott azonban változást a folytatás: még ha sikerült is eljutni lövésig, a meccsbe kiválóan beszálló

Strahinja Milic

fontos védésekkel segítette a Vardart. Alig negyed órával a vége előtt Dujshebaev gólja után már hattal vezetett a szkopjei együttes (19-25), ráadásul a hajrára a Pick a bokasérülést szenvedett

Zubai Szabolcsot

is elvesztette, az elsődleges hírek szerint a szegediek csapatkapitányának nem tört el a bokája, csak zúzódott. Ancsin Gáborék nem tudták négy alá szorítani a különbséget - a hibák sajnos megmaradtak a meccs hajrájára is támadásban, ráadásul Milic sem adott lentebb formájából, és több ziccert is fogott a Vardar padon kezdő kapusa, hiába voltak jobbnál-jobb helyzetben a Pick játékosai, nem tudtak túljárni a kapus eszén. Végül két góllal maradt alul a Vardar Szkopje ellenében a MOL-Pick Szeged, amely támadásban jóval többet hibázott riválisánál, nem mellesleg Milic bravúrjai is döntő szerepet játszottak a macedón együttes sikerében. Ezzel bár nagy esély előtt állt a szegedi klub, hogy elkerülje a német Kielt a másik kiemelt csoportból, a mai vereséggel nem csak a Vardar előzte meg a Picket, hanem a szegedieknek óriási bravúrra is szükségük lesz majd a csoportkör zárófordulójában jövő héten a Kielce vendégeként - de előtte kedden egy balatonfüredi bajnoki vár a Pastor-tanítványokra.

A csoport többi mérkőzésén:

Montpellier - Kielce 27-32 Rhein-Neckar Löwen - Kolding 24-20

A csoport állása a 13. forduló után

1. Barcelona 21 pont 2. Kielce 19 pont 3. Rhein-Neckar Löwen 17 pont 4. Vardar Szkopje 16 pont 5. MOL-Pick Szeged 15 pont 6. Montpellier 7 pont 7. Kristianstad 5 pont 8. Kolding 4 pont

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 13. forduló

MOL-Pick Szeged - HC Vardar Szkopje 29 - 31 (14-13)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Oyvin Togstad, Rune Kristiansen (norvégok).

MOL-Pick Szeged:

Sierra - Källman 3, Ilyés 3, BOMBAC 7/4, Zubai, ANCSIN 6, Prodanovic 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus 1, Balogh, Robledo 3, Vranjes 1, Parrondo, Mindegía 3, Curuvija.

Juan Carlos Pastor.

Vardar Szkopje:

Sterbik - Dibirov 2, Abutovic, Cindric 2, MAQUEDA 8, Toskic 2, Shishkarev 3. Csere: MILIC (kapus), Gorbok 4, Brumen, Marsenic 1, DUJSHEBAEV 5, Karacic 3, Lazarov, Stoilov, Manaskov 1.

Raul Gonzalez.

4/4 ill. -.

8 perc ill. 8 perc. Juan Carlos Pastor:

" Gratulálok a Vardar sikeréhez, elegánsak akkor, amikor nyernek és akkor is, amikor vesztenek. A kapusteljesítmény volt a különbség a meccsen, rengeteg hibánk volt támadásban, emberelőnyben sem játszottunk jól, sok labdát vesztettünk, amikből könnyű gólokat kaptunk. Nem védekeztünk olyan rosszul, de a kapusteljesítmény jobb volt a Vardarnál, amikor pedig elléptek, akkor ügyesen végig tudták játszani a meccset. Ha nyertünk volna, akkor jó helyzetből várhattuk volna a nyolcaddöntőt, mert a visszavágót itthon játszhattuk volna, így pedig ameddig van rá esélyünk, harcolni fogunk a jobb helyezésért. Nem veszítettünk el mindent, fontos, hogy a csapat visszatérjen arra az útra, amit korábban csinált, hogy el tudjuk érni a céljainkat."

Raul Gonzalez:

"Gratulálok a Pick Szegednek és az edzőjének, nagyon jó munkát végeznek! Nagyon kemény meccs volt, ahol nagy volt a nyomás, a védekezés dominált mindkét csapatnál. A második félidőben dőlt el a meccs Milic beállásával, gratulálok az összes játékosomnak, mert nagyon jól játszottak. Idegenben csakis így lehet nyerni, ha ilyen teljesítményt hoz a kapusod."

Ilyés Ferenc:

"Nehéz meccsen vagyunk túl, eddig hazai pályán mindig jó formát mutattunk, most sokat hibáztunk támadásban. Ha csak a tiszta ziccereket belőjük, akkor még talán győzünk is. Minél hamarabb talpra kell állni, a hátralévő meccsen mindent megteszünk azért, hogy ezt az elvesztett két pontot visszaszerezzük. Biztos vagyok benne, hogy kielemezzük a hibáinkat a második félidő elejéről, úgy néz ki, nem tudtuk elviselni a nyomást, eddig ez nem volt jellemző ránk. Gratulálok a Vardarnak, nagyszerű meccset játszottak!"

Strahinja Milic:

"Nagyon örülök a mai sikernek, gratulálok az edzőnknek, mert két hétig csak erre készített fel minket. Sok sikert a Pick Szegednek a folytatásban!"

A csoport másik meccsén a Kielce simán, öt góllal nyert a Montpellier vendégeként (32-27)VÉGE60' Wyszomirski fogja Cindric ziccerét betörése után - de a túloldalon sem tudjuk befejezni - ez a vége, a MOL-Pick Szeged gyakorlatilag saját magát verte meg, hiszen elképesztően sok hibával játszott támadásban, a Vardar Szkopje pedig élt ezekkel a lehetőségekkel, és kétgólos sikert arat Szegeden. Nagyon-nagy kár ezért a meccsért, mert ebben jóval több volt! Örömtáncot lejtenek a macedónok - nekik ez rengeteget érhet, míg a MOL-Pick Szeged sorsa ezzel jóval nehezebb lett. 60' Thiagus Petrus szerez labdát, és Mindegíával összejátszva befejezi a ziccert, 29-31 - ráadásul kiállítják Dibirovot. Még harminc másodperc! 59'Bombac gólját nem adják meg - lehet vitatni, de nem ezen múlt a mai meccs. Azért kap egy hetest az irányító: bepattintja Milic mellett, 28-31. 59' Parrondo szerez egy labdát - de Milic megfogja a ziccert... legalább a harmadik ilyen helyzet, amikor senkitől sem zavartatva hibázik egy szegedi játékos. Vranjest löki meg Dujshebaev az indításnál. 58'Kiegészül a Vardar, bő egy percig tehát emberhátrányban játszunk. Shishkarev is betalál, ezzel minden bizonnyal eldőlt, 26-31. Bombac még közelebb hozza a Picket, 27-31. 57' Most pedig lő egy gólt kintről Karacic, 25-30. Mindegía válaszol egy jó betörés után, 26-30 - három perc még vissza, ez innen kvázi lehetetlen feladat. 57' Karacic minden hájjal megkent játékos, ezt most szépen kiharcolta Vranjesnek, aki leül két percre: fél percig öt az öt ellen a felek. 56'Manaskov hihetetlen szögből, emberhátrányból is betalál, 24-29 - Bombac válaszol egy üres kapus góllal, de ez megint csak a Vardarnak jobb, 25-29. 56' Vranjes váltja gyorsan gólra az emberelőnyt, 24-28. Innentől alig szabad gólt engedni a Vardarnak - időt kér Raul Gonzalez. 55'Wyszomirski fogja Cindric átlövését, majd a norvégok előbb lefújnak és visszafújnak egy akciót - Källman ziccere így oda, de nálunk a labda. Eladjuk, Shishkarev pedig bevágja a ziccert, 23-28 - négynél közelebb nem tudunk jönni. Dujshebaevet kiállítják a túloldalon, ez még jelenthet egy utolsó esélyt. 54'Toskic most fölépattintja a hatosról. Mindegía pedig a bal sarokba küldi kintről, 23-27 - megint négy közte, ezen valahogy nem tudunk átlendülni, viszont egyre kevesebb az idő. 53'Gorbok párossal megy fel, és óriási gólt lő, 22-27. Nincs hetes a túloldalon Vranjes eseténél, majd Bombac remekül, hát mögött játssza meg Mindegíát, nagy hely van előtte - de MILIC VÉD! ILYEN VAN?! 52'Cindric passza elsőre nem jó, de visszakerül a Vardarhoz, majd időt kérnek a macedónok - kicsit most megállt a Vardar is támadásban, de nekik innentől kezdve minden gól ha aranyat nem is, de győzelmet érhet akár. 52'Nincs passzív, de nem is kell, mert Wyszomirski véd - viszont lehúzza az indítását Gorbok! Ezek nem férnek bele, egyre kevésbé nem! 51'Maqueda most az egekbe lő - megint mehet Källman ziccerig, ezt már bevágja, 22-26 - négy közte, még majdnem van tíz perc a meccsből, ezt még egy kemény hajrával meg lehetne fogni! 50'Nincs passzív, de Karacicnak lőnie kellett - gyengére sikerült, Källmant indíthatja Wyszomirski, de Milic megfogja a ziccerét! Ez hihetetlen! 49' Karacic lőhet gólt ziccerből - nem teszi meg azt a szivességet, hogy elrontaná, 20-26. Mindegía szépít, 21-26. 49'Zubai úgy néz ki, komolyabban megsérült - nem tud ráállni a bal lábára, ha neki fáj, akkor az biztos komoly lehet. Jobbulást, Szabi! 48'Robledo most talpról pontosan a bal alsóba küldi, 20-25. Talán még egy utolsó roham... Főleg így, hogy ez mellé ment a macedónoktól. 47' Elképesztő, számolni is nehéz, hanyadik hiba ez támadásban, amit megint elkövet a Pick, mintha egy egészen más csapat jött volna ki a szünet után! Dujshebaev jól húzza vissza középről a bal alsóba, 19-25. 47' Maqueda zseniálisan játszik ma: ez a lövése is bent van, öttel vezet így a Vardar, 19-24 - ráadásul Blazevicet kiküldik két percre. 46'Maquedával ma nem bírunk, párossal ugrik fel, és lő a jobb alsóba, 19-23. Megint hibázunk támadásban. Jön Wyszomirski a szegedi kapuba. 45'ANCSIN! NA ILYENEK KELLENEK! Ehhez Milic sem tud hozzászólni, pokoli bomba a bal felsőbe kintről, 19-22! 44'Robledo meg is találja a rést, de Milic megfogja - Dibirov indul a túloldalon, és bevágja a rövidbe, megint négy közte, 18-22. 44' Sierra most kitolja Gorbok lövését a jobb kapufa mellől - visszajöhetünk két gólra! 43'Källman labdát szerez, de Thiagus Petrus eladja! Nincs belőle kontra - ennyi hibával nagyon nehéz lesz meccset nyerni... 42' Hetes ez is! Bombac most ő maga harcolta ki: megint bedobja, megint Milicnek! 18-21! 42'Kiegészültünk közben - viszont szerencsénk sincs, Maqueda lövése Sierra lábáról vágódik be a kapuba, 17-21. 41'Källmant állítják meg a hatos vonalán: ez hetes, Bombac áll oda ismét: elsőre megint bedobja, most a bal felsőbe, 17-20. 40'Robledo passzába beleütnek, Abutovic védekezett jól, jöhetünk a sarokból. Megint megállítják a spanyolt, még egy perc az emberhátrányunkból. Prodanovic ziccerben, de Milic lábbal véd - majd egy igen érdekes jelenet, a macedónok nem veszik észre, hogy üres a kapu, végül Dujshebaev bepattintja a kapuba beálló Prodanovicnak, néggyel meglép a Vardar, 16-20 - időt kér Juan Carlos Pastor, zúg a csarnokban az "Ébresztő!" rigmus. 39' Ebből a lehető legrosszabbul jöttünk ki: Källman lövését fogta Milic, majd a meginduló Dujshebaev belövi a ziccert, ráadásul Ilyést kiküldik két percre, 16-19. 39' Meg is van, Toskic ezt nem tudja összeszedni: viszont Bombac passza Ilyés háta mögé érkezik. Hibáznak most a macedónok is támadásban, egyre több a hiba mindkét csapat játékában. 38' Ilyés szerzi a Pick második gólját a félidőben, zárkózunk, 16-18. Most kell a jó védekezés! 37' Nem sokáig, Bombacot most nem tudták megállítani, 15-17. Cindric lökete Sierra lábáról a gólvonalon táncol, de nem megy át: miképp Prodanovic lövése sincs bent, kifele pattan a kapufáról. Gorbok megint be tud menni, és itt nincs kérdés: 15-18. 36' Megint hibázunk elöl, ez nagyon sokba kerülhet még... Kiegészül a Vardar, már fent a bírók keze, de Dujshebaev most átlövi a falat, először van háromgólos különbség a meccsen, 14-17. 36'Dujshebaev emberhátrányban is megtalálja a rést középen, és kilövi a bal alsót, 14-16. 35'Cindric átlövését lábbal védi Sierra, majd Toskic bevetődve üt bele a labdába, Cindric pedig bravúrral megmenti az oldalvonal előtt - maradhat a Vardarnál. 34' Ezt a támadást is elrontjuk, nincs még gólunk ebben a félidőben. Emberhátrányban támadhat a Vardar, megint lejön a kapusuk. 34'Gorbok leüti magának, majd Sierra bal lába mellé lő, ezt már pont nem tudja hárítani a spanyol, 14-15. Maquedát kiküldik két percre. 33'Passzívot jeleznek a norvégok - nem is tudnak lőni a vendégek, megszerezzük a labdát ; viszont ezt is könnyelműen eladjuk, ezeket pedig büntetni kellene... 32'Maradt Milic a Vardar kapujában, Ancsin átlövését szedi ki a bal felsőből. 32'Maqeuda lő egy nagy gólt a szaggatottról, ő is ötgólos, újra egyenlő, 14-14. 31'Cindric passzát Dibirov már csak az alapvonalon túlról tudta összeszedni, viszont Thiagus Petrus passza is pontatlan a túloldalon. 31'A Vardar kezdte a második félidőt. Montpellierben is egygólos különbség van, csak ott a vendégeknek: a Kielce 17-16-ra vezet Franciaországban a csoport másik meccsén.SZÜNET30'Hosszas adogatás után Källman fut be beállóba, és félig már a földön fekve lövi ki a bal alsót - ez a félidő, bármennyire is belemenést reklamál Toskic, a norvégok megadják: 30 perc játék után egy góllal vezet a MOL-Pick Szeged egy pokolian kiélezett csatában a Vardar Szkopje ellen. 30'Cindric lapos lövését Sierra a gólvonal előtt fogja meg, jöhetünk a vezetésért mi is - időt kér Juan Carlos Pastor is, 24 másodperc maradt még a félidőből. 29'Karacic megy be, de már belefújtak a sporik - ráadásul időt is kér a Vardar - kereken egy perc van vissza a félidőből. 29'Milic most a Vardar kapujában. Baloghnál belemenést fújtak, újra vezethet a Vardar. 28'Vranjes keresi a helyet, egy Maquedától kapott pofont talált visszafordulva... Balogh teszi vissza lövésre Robledónak, de ezt most olvasta Sterbik. Toskic emberével együtt egyenlít beállóból, 13-13. 27' Dujshebaev találja meg középen Stoilovot, de Sierra megfogja a ziccert! 27'Ezt most fogja Sterbik, majd két percre kiküldik szándékos lábért Ancsint, először vagyunk emberhátrányban. 26' Robledo lövését blokkolják, de jöhetünk a sarokból: ezt viszont már nincs aki blokkolná, pokolian nagy bomba a bal alsóba kintről, 13-12! 25' Cindric még éppen el tudta lőni, és be is tudja pattintani Sierra mellett védője szorításában, 12-12. 25' ANCSIN! Nagyszerű lövés tőle ismét, már ötgólos, 12-11! 24'Shishkarev húzta fel a rövid felsőbe a jobb szélről, újra egyenlő, 11-11. Mindegíát is megállítják, most jól védekezik a Vardar. Utolsó figyelmeztetést kap a norvégtól Vranjes. 23'Vranjes rántja le Bombac bejátszását: belülvédekezésért ez hetes: Bombac áll oda - elsőre lövi, Sterbik lába mellé, 11-10! 22' Megint egy eladott labda, ezeket minimalizálni kellene, Karacic lőhet belőle egy könnyű gólt kontrából, meg is teszi, 10-10. 21' Szerzett labda után Prodanovic mehet ziccerig: nem ront, 10-9! Rögtön ziccer a túloldalon is: Brumen lövését azonban bravúrral fogja Sierra! 20' Toskic simán ellökte Zubait, ezt fújhatták volna támadónak is, viszont Toskicot ez különösen nem izgatta, és bevágta a hatosról, 8-9. Robledót a levegőben rántják le - Ancsin pedig bünteti egy átlövéssel, 9-9! 19'Robledo nyit egy remek góllal talpról, 8-8! 18'Jön Karacic is a vendégekhez: az ő átlövését fogja Sierra lábbal! Marad a macedónoknál a labda, majd egy jó védekezés Zubaitól, megszerezzük a labdát. 17'Bombac átlövését fogja ismét Sterbik, majd a túloldalon Sierra is védi Brumen húzását - Källman viszont már Sterbik eszén is túljárva lő a rövid felsőbe a balszélről, 7-8. 16'Dujshebaev átlövése csattan a bal kapufán, majd a kipattanó Dibirové, aki kilövi a jobb alsót a szélről, 6-8, először vezet a Vardar kettővel. 15'Ancsin talpról engedi el, de nem talál kaput sajnos. Maqueda megint megindul, nem tudjuk faultolni, ismét vezet a Vardar, eddig Maqueda húzza a macedónokat, 6-7. Sterbik véd egy átlövést. 14'Gorbokot nem tudjuk most megfogni, el tudja lőni a szaggatottról indulva, 6-6. 13'Sierra is hozzátesz a meccshez, remek védés volt tőle, majd Ancsin tud bebújni két ember között a szélen, és ő is pontosan pattit, 6-5! 12' Prodanovic marad üresen a jobb szélen: be is pattintja a felső léc alá, 5-5! 12' Balogh passzába beleütnek, Maqueda pedig megint befejez egy kontrát, ezekre nagyon figyelni kellene. Bombac passza sem jó Zubainak, Marsenic is egy habkönnyű gólt szerez, 4-5. 11'Maqueda megy balra, majd visszahúzná, de ezen rajta van Sierra, viszont marad a Vardarnál a labda. Ismét üres a macedónok kapuja, még egy perc tíz másodperc a kiállításból. Jól védekezünk most, majd Toskic letarolja Bombacot a félpályánál - maradjunk annyiban, ezt megúszta kiállítás nélkül. 10'Megint áll a játék: Abutovicot pedig ki is küldik: keményen tolta ki az emberét, amit meguntak a norvégok, ismét emberelőnyben vagyunk. Nem jó a bejátszás Zubainak, de legalább nincs belőle kontra. 9'Fault középen, Abutovic kap sárgát. Ilyés most nem mert elvállalni, Toskic megint nem kíméli ellenfelét, de maradhat a Picknél a labda. 9' Megint áll a játék, elég szaggatott egyelőre a meccs, most Maqueda maradt lent, de végül visszajön. Pokolian kemény a csata. 8' Bombacot megállítják most középen, majd Ilyés talpról lő a jobb alsóba, először van kétgólos különbség a meccsen, 4-2. Maqueda gyorsan szépít a hatosról, 4-3. 8'Mindjárt kiegészül a Vardar, még hét másodperc: nem várják meg, Cindric megy fel, de ez is pontatlan tőle! 7' Elmegy egy perc a macedónok emberhátrányából, majd jó a blokk, Ancsin kezében a labda: üres a kapu, Ancsin pedig a saját térfeléről lő gólt!!! 3-2! 6'Emberhátrányban lehozza Sterbiket Raul Gonzelez, Brumen jött be. Källman majdnem labdát szerez, de maradhat a Vardarnál, Blazevic is kap egy lapot. 6'Elrontják most a macedónok, Cindric passza hosszú volt a sarokba. Ancsin megy fel a kilencesről, ehhez Sterbik sem tud hozzászagolni, 2-2. Ancsin lent marad a lövés után, nagyon rosszul fogott talajt, ki is állítják az ütésért Toskicot, ő nem szokta kímélni az ellenfeleket, óriásit pakolt Ancsin bordájára... 5'Cindric középről mattolja Sierrát, 1-2. Källman marad beállóban üresen, de Sterbik bemutatja az első védését - ezt mondjuk elkerültük volna... 4'Karacic azért a padon kezd a vendégeknél, Cindric irányít. Maquedát fogja meg remekül középen Blazevic, majd lent marad Cindric: Källman kap sárgát a faultért. 4'Ilyés veri meg emberét remekül, majd lő a bal alsóba, 1-1. 3'Bombac passza rövid, leindítanak ebből a macedónok, Maqueda befejezi a ziccert, 0-1. 3' Óriási a fütty a Vardar támadásánál: MAqueda megy fel a szaggatottról, a felső lécet találja el! 2' Zubai keresné a helyet, de beleütnek a passzába, a sarokból jöhetünk. A macedónok passzívot reklamálnak, majd Bombac talpról ereszti el, de ez nem talál kaput. 1' A MOL-Pick Szeged kezdte a meccset. A B közép a tegnap halálos balesetet szenvedett debreceni szurkolókra emlékezik. 17.27 - Megvolt a bemutatás, a vendégektől nagy ováció fogadta a nyártól a Szegedben játszó Gorbokot - remek a hangulat már a meccskezdés előtt az újszegedi sportcsarnokban! 17.13 - Közeledünk a bemelegítés végéhez, már csak az indításokat gyakorolják mindkét oldalon: Karacic nem végzett túlságosan különböző gyakorlatokat, szóval valóban játékra kész a horvát irányító. A két csapat szkopjei meccsén egyébként éppen Karacic volt a hazaiak legeredményesebb játékosa, öt szerzett góllal. 17.02 - A Vardart elkísérte néhány lelkes fanatikusa is: ők most szivárognak be a csarnokba, a B-középpel "szemben", a másik kapu mögött ülnek majd. Közben szépen telik a csarnok is, egyre kevesebb a szabad hely. 16.53 - A szegedi meccsel egy időben egyébként Montpellier-Kielce meccset játszanak, míg 19.30-tól a Löwen a Koldingot fogadja - meglepetés lenne, ha valamelyik sztárcsapat pontot hullajtana, míg a Pick győzelmével tovább tapadhatna a két együttesre. 16.44 - Mint az kiderült, a macedónok jöttek ki előbb melegíteni, a Pickből eddig Robledo tűnt fel, aki külön gyakorolt egy kicsit: most viszont már érkeznek a szegediek! 16.38 - Karacic mezben jön ki a pályára, tehát nagyon úgy tűnik, hogy számolnak a játékával a macedónok - nagyon nem mindegy egyébiránt, hiszen amennyiben ő nem tudja vállalni a játékot, akkor nem csak egy gólerős játékosát veszti el a Vardar, hanem csupán egy kimondott irányító marad a keretben. Meglátjuk, mennyit bír, február elején műtötték a horvátot, azóta nem játszott meccset. 16.28 - A Vardar másik kiemelkedő alakja, a kapus Sterbik Árpád jókedvűen beszélgetett Marko Krivokapic-csal, a szegediek másodedzőjével: nyelvi nehézségek valószínűleg ma nem lesznek a csapatok között, hiszen mindkét gárdában van spanyol játékos, ráadásul a két vezetőedző is hispán. 16.24 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból! Az első meglepetésre sem kellett sokat várni: a műtéten átesett Igor Karacic ott van a Vardar nevezett keretében - persze lehet, hogy a macedónok benevezik őt, aztán majd kiderül, mennyit fog játszani, mindenesetre egyelőre nem látni az irányítót a melegítő macedónok között. A mérkőzés 17.30-kor kezdődik!

Rendkívül fontos lenne, hogy a Pick vissza tudjon vágni a macedón Vardarnak az odavágón elszenvedett vereségért - 17.30-tól ÉLŐben jelentkezünk az újszegedi sportcsarnokból! KLIKK: http://szegedma.hu/?p=612779

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. február 27.