Vízilabda: továbbra sincs pontja a szegedi csajoknak

2016. január 30., szombat
sznve-eger10kf

Nyolcadik bajnokiján is vereséget szenvedett a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: a Tisza-partiak ezzel már komolyabb lépéshátrányba kerültek a közvetlen előttük álló Egerrel szemben.

A férfiakhoz hasonlóan a női bajnokságban is Szeged-Eger mérkőzést rendeztek: a szegediek abban reménykedhettek, hogy az éppen előttük álló egriek ellen megszerzik első bajnoki pontjaikat, hiszen

Barna Tamás

tanítványai eddigi hét bajnokiját egyaránt elvesztette. Bár

Veréb Alexandra

góljára

Dalmády Petra

még emberelőnyből válaszolni tudott, ezt követően azonban már az első negyedben háromgólos előnyt harcolt ki az Eger. (1-4) Ezt ugyan nagy munkával le tudta faragni a Szeged, és az utolsó percben ismét csak egy volt közötte, de demoralizáló módon az utolsó másodpercben

Czigány Dóra

találatával mégis a vendégek lehettek nyugodtabbak nyolc perc után. A forgatókönyv gyakorlatilag megismétlődött a második negyedben, mert bár megint sikerült egy kicsit felkapaszkodnia

Lengyel Anettéknak

, de Czigány megint a negyed legvégén szerzett góljával ötre növelte az Eger nagyszünetbeli előnyét. (5-10) A szünet után sem változott a játék képe: a szegediek ugyan kapaszkodtak, de az Eger nem vett vissza lendületéből, és végül magabiztosan, 11 góllal húzta be a szombati bajnokit. Ezzel a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem nyolcadik bajnokiján sem tudott pontot szerezni, és már hét pont a lemaradása az ötödik Egerrel szemben. A csapat legközelebb február 10-én az UVSE-t fogadja a SZUE-ban.

Női vízilabda OB I, A csoport, 8. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - ZF-Eger-EKF 9-18 (3-5, 2-5, 3-6, 1-2)

Szeged, SZUE. Vezette: Berki András, Matajsz Márk.

Szikora - Lengyel Dorottya, Miklós, Dalmády Petra 1, Dalmády Szandra 1, Lengyel Dominika 1, Tóth P. 3

Tóth E. (kapus), Rudics 1, Árkosy, Lengyel Anett 1, O-Nagy 1.

Barna Tamás.

Eger:

Kiss A. - Zajácz 2, Szeredi 5, Parkes 1, Ráski 3, Czigány 4, Veréb 2.

Jenes, Pócsi, Szívós, Fekete 1.

Kelemen Attila.

Emberelőny:

4/11 ill. 6/7.

Kiállítva cserével:

Czigány.

Nyolcadik vereségét könyvelhette el a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem.http://szegedma.hu/?p=605360

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. január 30.