Vízilabda: nem volt ellenszere az egri falra a Szegednek + FOTÓK

2016. január 30., szombat
szeged_eger33_gs

Vereséggel kezdte 2016-ot a ContiTech Szeged Diapolo: Varga Péter tanítványainak bravúrra lett volna szükségük az Eger ellen, de támadásban többet hibáztak ellenfelüknél.

Idei első bajnokijára készült a ContiTech Szeged Diapolo, amely rögtön egy rangadóval indította az évet, hiszen az Eger érkezett az újszegedi sportuszodába.

Vapenski

gólját ugyan még emberfórból

Kunac

egalizálta, de Vapenski gyorsan visszaszerezte az előnyt az Egernek. Mint később kiderült, ez volt a Szeged egyetlen kihasznált emberelőnye, de az első negyedben ez még belefért, hiszen

Manhercz Krisztián

ötméteres után már a szegediek vezettek. (3-2) Az utolsó fél perc igen eseménydúsra sikerült: előbb

Hárai

használt ki egy emberelőnyt (3-4), a játékrész záró pillanataiban azonban Manhercz Krisztián a második büntetőjét is bevágta, így nyolcgólos negyed után döntetlent mutatott az eredményjelző. Ismét

Varga Péter

együttesének kellett az eredmény után mennie az egykori szegedi,

Szivós

találata után, de megint csak Manhercz Krisztián tudott válaszolni, aki megúszása után nem rontotta el a ziccert. Innentől azonban megtorpant támadásban a Szeged - egyúttal pedig az Eger védekezése is feljavult, ráadásul Hárai Balázs remek arányban használta ki a fórokat, így kettővel vezetett a nagyszünetben az Eger. (5-7) A harmadik negyedben a meccsbe jól beszálló

Zalánki

találata után már néggyel vezetett a tavalyi bronzérmes, támadásban továbbra sem találta a ritmust a Szeged, miközben az Eger nem akart fáradni elöl.

Sánta

egy remek lefordulás után még felvillantott némi reményt (6-9), de

Erdélyi

gyorsan lehűtötte a kedélyeket, és visszaállt a négygólos különbség.

Kiss Csaba

pazar ejtésénél

Mitrovic

is hozzátette a magáét - ráadásul az ellentámadásból Hárai eldöntötte a meccset. Az utolsó pár percben sem vett vissza az Eger, amely kiegyensúlyozottabb teljesítményének köszönhetően győzni tudott Szegeden, így nem tudták megismételni tavalyi bravúrjukat

Varga II Zsolték.

A ContiTech Szeged Diapolóra legközelebb európai kupameccs vár: a szegediek szerdán 20 órától az olasz Brescia vendégei lesznek az Euro Kupa elődöntőjében.

Férfi vízilabda OB I, A csoport, 10. forduló

ContiTech-Szeged Diapolo - ZF Eger 8 - 12 (4-4,1-3,1-3,2-2)

Szeged, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Németh András, Dodog Szabolcs.

Meixner - Kiss Cs., Seman 1, Varga II Zs. 2, MANHERCZ K. 3, Manhercz Á., Kunac 1. Csere: Sánta 1, Pellei, Sedlmayer, Palotás, Zsigri, Chilkó.

Varga Péter.

Eger:

Mitrovic - Cuckovic, Lőricz, Cuk, Szivós 1, VAPENSKI 2, HÁRAI 4. Csere: Angyal, Zalánki 2, HOSNYÁNSZKY 2, Erdélyi, Bedő, Biros 1.

Dabrowski Norbert.

Emberelőny:

11/1 ill. 11/5 .

Ötméteres:

3/2 ill. 1/1.

Kunac (21') ill. Hosnyánszky (31'), Cuk (32') Varga Péter:

"Jó mérkőzést játszottunk, a harmadik negyedbeli hibáinkat könyörtelenül kihasználta az Eger."

Dabrowski Norbert:

"Azt kaptam, amit vártam, a Szeged nagyon éles volt, remélem jó előkészület volt a szerdai, Brescia elleni elődöntőre."

VÉGEIV. negyed 8-12 (4-4, 1-3, 1-3, 2-2)32' Varga II Zsolt viszont pontosabb távolról: a bal alsóban köt ki a labdája, 8-11. Még szűk fél perc a meccsből, ez viszont elég az Egernek egy gólra, Bedő centerből volt eredményes, 8-12. Ez a vége: a jobban védekező Eger megérdemelten nyerte meg a bajnokit, így elviszi a pontokat a Tisza partjáról. 32' Cuk is begyűjti a harmadik hibáját, és lőhetünk még egy ötméterest is: Manhercz Krisztián ezt most kihagyja. 31'Jól védekezik a hajrában is az Eger, Sántától Cuk lop labdát, majd jelzik: elmúlt már az iménti konfliktus köztük. Az Eger már nem izgulja túl a támadásokat: Hosnyánszky kipontozódik közben. 30'Időt kér Varga Péter az elpasszolt egri támadás után: innen már ugyan nincs visszaút a Szeged számára, de nagyon nem mindegy a vereség mikéntje. 29'Nem tudjuk befejezni ezt a támadást sem, de megint az egrieket látják szabálytalannak a bírók, így visszakerül a labda a Szegedhez: Semannál fault, újabb eredménytelen támadás. 28'Kiállítás, Zsigrinél a hiba: Lőrincz lövését kiszedi a léc alól Meixner, majd hosszú a visszapassz. 27'Megint jól védekezik az Eger, de kontrát fújnak centerben a túloldalon. Hosnyánszkyt kiállítják Semanról, majd Kiss Csaba lövését blokkolják, a kipattanó pedig hiába a mienk, Manhercz Ádám rövid alsóba tartó lövését fogja Mitrovic. Még mindig a miénk a labda, ez most jó bejátszás, Seman nem is sokat gondolkozik, és bevágja a bal sarokba, 7-11. 26'Még maradhat nálunk: kiállítás Angyalnál, de rossz a passz a szélre, jöhet az Eger. Hárai pedig még emberhátrányból lövi be Meixner kezei alatt - valószínűleg ezzel végleg eldőlt, 6-11. 25' Nem tudunk azonban közelebb jönni, minden egyes lehetőség pedig egyre inkább felértékelődik. Egy jó védekezés most hátul - óóóó, de kár ezért, Kiss Csaba nagyon leleményes volt ezzel a habkönnyű ejtéssel,de Mitrovic az oldalsó kapufára tolta. 25' Az utolsó sprintet megnyerjük. III. negyed 6-10 (4-4, 1-3, 1-3)24'Seman most nem férhetett labdához az egri bekkek között. Viszont visszaszerezzük a labdát, hét másodperc van még a két óra között: kiállítás a vendégektől, így eltűnik a különbség, viszont mellélövi Manhercz Ádám. Ez a negyed vége, néggyel vezet az Eger a záró nyolc perc előtt, innen nagyon komoly teljesítmény kellene a szegediektől a vereség elkerüléséhez. 23'Hosnyánszky megint elengedi távolról, de ezen is rajta van Meixner! Erre viszont már nem érhet oda, Erdélyi pattintja be a jobb alsóba, 6-10. 23' Labdát szerzünk középen, most nem indulunk, inkább megvárjuk, míg mindenki felér. Cuk gyakorlatilag előzmény nélkül megüti Sántát: kissé tanácstalannak tűnnek most a sporik, végül semmit nem ítélnek. OTT IS VAN! Sánta ezt keményen bünteti egy remek lefordulás után centerből, 6-9! 22'Manhercz Krisztián távoli lövését blokkolják, így marad a négygólos különbség. 22' Kontra végül az adogatás után, ráadásul kiállítás az Egerből is: Lőrinczet küldik ki, neki a második kiállítása. Időt kér Varga Péter is: nincs mese, ebből gólt kell szerezni. 21' Sánta tűnik el középen, de néma a bírók sípja, nincs kiállítás. A túloldalon viszont fújnak: Kunacnak ez a harmadik, így tőle el kell búcsúznunk mára. Időt kér az Eger, hiszen öttel is megléphet a vendég gárda. 20'Eladjuk a labdát támadásban, az egri kapu előtt nagyon megálltunk sajnos. Meixner fogja Angyal átlövését, meg kell kezdenünk a felzárkózást! 19'Seman inkább kiteszi most a bal oldalra Manhercz Ádámnak, de őt is jól fogják, nem tudunk lőni. Bejátszás Hárainak, kiállítás: Varga II Zsolt második hibája, az utolsó másodpercben Zalánki vágja be a léc alá, néggyel visz az Eger, 5-9. 18'Egy védés Mitrovictól is, így nehéz lesz a felzárkózás. Pláne így, kiállítás tőlünk, Kiss Csabánál a hiba, ezt Hosnyánszky pedig bevágja, a meccs eddigi legnagyobb különbsége, 5-8. 17'Egy távoli lövés Pelleitől, de ezen rajta volt Mitrovic. Bedő fordul be centerben, de Meixner kiüti a löketét, jöhet a sarokból az Eger: a bejátszás nem jó Szivóstól, miénk a labda. 17'A harmadik sprintet most megnyeri Manhercz Krisztián. II. negyed 5-7 (4-4, 1-3)16'Kontrát fújnak a sporik, majd Lőrincz nagyon távolról még megpróbálja meglepni Meixnert, de ez a vége: kettővel vezet a második negyedben remekül védekező Eger. 16'Ez jó passz volt most Kunacnak, de Mitrovic kiütötte a kézéből, nem tudta már kapura húzni. A túloldalon kiállítás, Chilkót küldik ki, emberelőnyben az Eger: Hárai bevarrja a jobb alsóba balról, kettővel megy az Eger, 5-7. Időt kér Varga Péter, kilenc másodperccel a nagyszünet előtt. 15'Ismét jól jött ki Meixner, okosan húzta le ezt a labdát is, akár vezethetünk is. Nem jó viszont a centerezés, és máris megúszik az Eger: ötméteres ez is, Chilkó nem tudta megállítani szabályosan Szivóst. Hosnyánszky bepattintja a bal sarokba, 5-6. 14'Bitang jól védekezik most az Eger, nem lehet megjátszani a centereket, kintről pedig jól blokkolnak. Ez jó centerezés, de Cuk a kapufát találja el, míg Manhercz Krisztián megúszik, egyedül vezetheti Mitrovicra: nem rontja el a ziccert, 5-5! 13' Ez is jó védekezés, ebből a fórból sincs egri találat. Sajnos az egyenlítés megint elmarad, de Kunac visszaszerzi, ott folytatják a csapatok, ahol abbahagyták az időkérés előtt. 13' Ebből sincs lövés, szép kis úszóverseny a két csapat között: ezt Manhercz Ádám kiállítása töri meg, rögtön időt is kér Dabrowski Norbert, hiszen kettővel megléphet az Eger. 12' Most nem a támadóegységek dominálnak, eladott labda megint, majd Sedlmayert kiállítják: de nincs gól az egri előnyből, Meixner szerzi meg a labdát, bravó! 11' Hosnyánszkyt kiküldik, de nem tudunk betalálni előnyből, ráadásul Mitrovic véd egy óriásit Sedlmayer átlövése után, a léc alól szedi ki a kapus. Sedlmayer viszont visszaszerzi a labdát már a saját kapuja előtt! 10'Kiss Csabától elveszi a labdát Erdélyi,de nagyon jól védekezünk, ki tudtuk szorítani az Egert, mehetünk megint az ikszért. 9'A második ráúszást ezúttal az Eger nyeri, de támadófault után nem tudnak helyzetbe kerülni. Mi is eladjuk a labdát, sőt, Kunacot ki is küldik a visszaúszásnál: Meixner védi Cuckovic lövését, de a kipattanó az Egeré, Szivós pedig bevágja másodjára, megint vezet az Eger, 4-5. I. negyed 4-48' Valamivel több, mint tíz másodperc maradt még: ÖTMÉTERES ISMÉT! Sántát faultolták centerben, jöhet a büntető: Manhercz Krisztián ezt is bevágja, 4-4! Még öt másodperc: ebből már nem tud semmit kihozni az Eger, gólgazdag első negyeden vagyunk túl. 8'Lejár a szegedi támadóidő lövés nélkül: még bő húsz másodperc, sajnos ott marad üresen Hárai emberelőnyben, aki ezt már nem rontja el, 3-4. 7'Megint labdát szerez az Eger, és rögtön időt is kér Dabrowski Norbert: szép bejátszás Hárainak, de Meixner jól zárta a szöget, már nem volt helye a centernek, marad a 3-3. 7' Kontra a túloldalon, jöhet megint az Eger: megúszik Biros, és ezt ki is használja, 3-3. 6'Emberhátrányba kerülünk most: de megvan, kivédekezzük, bár ehhez kellett Meixner bravúrja is! Egy távoli lövés Hosnyánszkytól, de ez sem talál kaput! 6'Chilkó szerez labdát, majd kiállítás ismét az Egernél: Cuknak ez már a második hibája. Sőt, ötméteres Hárai faultja után: Manhercz Krisztián pedig bevágja, először vezetünk, 3-2! 5'Visszaszerezzük, majd időt is kér Varga Péter: Varga II Zsolt pedig rögtön gólt is szerez emberelőnyből, 2-2. 4'Egy távoli pattintott lövés megint a vendégektől, de ez elkerüli Meixner kapuját, jöhetünk az egyenlítésért. Emberelőny: nincs azonban lövés belőle, majd Semannak magas a húzás a jobb kapufához. 3' Cuckovic ezt most fölédurrantja távolról: Varga II Zsolt passza viszont hosszú a sarokba, ebből sem tudunk lőni. 2' Emberelőnybe kerülünk: Cukot küldik ki, Kunac pedig pattintva ezt gólra is váltja, 1-1. Vapenski gyorsan válaszol, már kétgólos, 2-1 az Egernek. 1'Varga II Zsolt passzába viszont belenyúlnak, jöhet az Eger. Vapenski bevágja egy hosszú egri támadás után a bal felsőbe, 0-1. 1'Az első ráúszást megnyerjük, mi támadhatunk először. 17:54 - A szegedi klub köszönti az Eb-t megjárt játékosokat, mind szegedi, mind egri részről: nemes gesztus ez a klubtól. 17:47 - Köszöntjük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából: a csapatok már a melegítés hajrájában járnak. Új néven kezdheti meg az új évet a szegedi csapat, hiszen ma már ContiTech Szeged Diapolóként ugranak medencébe Varga Péter tanítványai. A mérkőzés 18 órakor kezdődik!

Az Európa-bajnokságot követően először ugrik medencébe 2016-ban a ContiTech-Szeged Diapolo: az új névadó szponzorral gazdagodó gárda azt az Egert fogadja, amelyet tavaly márciusban remek játékkal múlt felül a Tisza partján, ugyanakkor az előző kiírás bronzérmese idén ősszel nyolcgólos sikert aratott a szegediek felett. A tabellára tekintve az Eger ugyan csak egy helyezéssel áll a Szeged előtt, de kilenc ponttal többet gyűjtött, így talán az utolsó esélyüket ragadhatnák meg egy szombati győzelemmel Varga II Zsolték, amennyiben felülkerekednének az egriek ellen.

Új név, új bajnoki etap - ma este hattól idei első bajnokijukon az Egert fogadják a szegedi pólósok. A meccset ÉLŐben közvetítjük ITT: http://szegedma.hu/?p=604878

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. január 29.