Labdarúgás: a Keleti csoport másodikját verte idegenben a SZEOL SC

2016. január 23., szombat
SZS20150725_szeol_cegled_022

Újabb felkészülési meccset játszott a SZEOL SC: a szegediek a szintén harmadosztályú, ám a Keleti csoportban második helyen álló Cegléd vendégeként nyertek egy góllal.

A Keleti csoport második helyezettjének otthonában, a 16 meccséből 14-et győzelemmel abszolváló Cegléd otthonában játszotta második edzőmérkőzését a SZEOL SC. Mintegy fél óra elteltével született meg az első gól a találkozón, amikor is

Nikola Maksimovic

sokadik remek, félpályáról való kiugrása után már jó megoldást választott

Trepák

kapussal szemben

Gajág Gergő

kiugratását követően, és elhúzta a labdát a ceglédi kapus mellett, így az üres kapuba passzolhatott, 0-1. A szünetig akár növelhette is volna az előnyét a szegedi együttes, de a félidőre egygólos előnnyel vonulhatott a SZEOL. A fordulás után Maksimovic kettőre növelte önmaga és csapata góljainak számát, miután egy újabb hosszú indítást követően meg tudta tartani a labdát védője szorításában, majd a kimozduló kapus mellett szépen el is tudta tekerni a labdát, 0-2. A folytatásban összekapta magát a Cegléd, és előbb szépített, majd egyenlített is - a slusszpoén azonban a meccs utolsó pillanataira maradt, amikor is Maksimovic mesterhármasig jutott, miután

Müllerlei

pazar centerezését kapásból a hosszún érkező csatár a kapu bal oldalába vágta. Győzelmével visszavágott a nyáron, a Felső Tisza-parti stadionban

elszenvedett vereségért

a SZEOL SC a ceglédieknek.

Beretka Péterék

legközelebb szerdán 17 órakor a Bács megyei I. osztály második helyén álló, a tavaly még az NB II-es Szeged 2011-Grosics Akadémiát edző

Nyilas Elek

által irányított Tiszakécskét fogadják.

Felkészülési mérkőzésen

Ceglédi VSE-SZEOL SC 2-3 (0-1)

Cegléd, Malomtó széli sporttelep, műfű. Vezette: Párkányi Botond (Berendi Tamás Csaba, Ferenczi Dávid)

Cegléd:

Trepák – Wild, Makrai, Csordás Sz., Farkas A., Juhász L., Markó, Popovics, Csordás S., Szkunc, Pozsár D. Csere: Verebélyi (kapus), Virágh, Szabó M., Sánta, Viniczai, Peres, Buczkó.

Varga Attila.

SZEOL:

Leindler – Kéri, Gajág, Makra, Grünvald, Forró, Rácz, Végh, Puskás, Müllerlei, Maksimovic. Csere: Dongó (kapus), Buzási, Kormányos, Varga R., Fülöp.

Tóth Ákos.

A szegedi gólszerző:

Maksimovic (3) Tóth Ákos:

"Nagyon komoly erőfelmérő volt ez a mérkőzés számunkra. Remek minőségű műfüvön játszhattunk, idén először léphettünk pályára ilyen jó körülmények között természetes fénynél. Ez látszott is, nagy kedvvel játszott az egész csapat. A futómennyiség és a játék is abszolút rendben volt, sőt, helyenként és időnként felül is múlta az előzetes várakozásaimat. Nagyon erős ellenféllel játszottunk, de összességében megérdemelten nyertünk. Az első félidőt még kedvezőbb eredménnyel is zárhattuk volna, majd a cseréket követően is jól helyt álltunk, és az utolsó percben szereztük meg a győztes gólt, de a mérkőzést egészét tekintve megérdemelten nyertünk. Természetesen ez is csak egy edzőmérkőzés, a hosszú munkának ez is csak egy állomása. Az egyetlen negatívum, hogy kicsit irigykedve néztük ezt a sportkomplexumot, jó lehet itt készülni."

Otthonában verte a Keleti csoport egyik legjobb csapatát a SZEOL SC a szombati edzőmérkőzésen.http://szegedma.hu/hir/szeged/2016/01/labdarugas-a-keleti-csoport-masodikjat-verte-idegenben-a-szeol-sc.html

Közzétette: Szegedma Hírportál – 2016. január 23.